Renginio metu vyko įvairūs atrakcionai. Pirmiausia reikėjo pasakyti kuo daugiau meilių žodelių savo išrinktajam; vėliau reikėjo pamaitinti savo mylimąjį - kiekvienos poros moterys privalėjo lūpomis su šaukšteliu pakabinti jogurto ir grįžusios pas savo partnerį pamaitinti jį. Poros buvo labai išmoningos ir labai stengėsi atlikti užduotis kuo geriau. Trečiojoje užduotyje reikėjo parodyti savo sugebėjimus piniginiuose reikaluose. Poros turėjo kuo greičiau sukurti bankų tinklą, į kiekvieną banką padedant po vieną kupiūrą. T.y. poroms išduodami pinigai - fantai, o bankai - tai vaikinų kišenės, atvartai, įvairiausios kitos slaptos vietos. Reikėjo pasistengti kuo greičiau sutvarkyti savo indėlius ir atidaryti kuo daugiau bankų, t.y. paslėpti pinigus – fantus. Skambant muzikiniam fonui pinigėliai buvo kruopščiai suslėpti. Po to reikėjo apsikeisti moterims poromis ir kuo greičiau nuimti iš sąskaitų visas sumas... Tai buvo juoko, kol buvo rasti visi banknotai. Ketvirtoje užduotyje dalyviai bandė prie juosmens pririštu raudonu flomasteriu nupiešti meilę ant grindų padėtame lape (širdį ar pan.). Laimėtojais paskelbta originaliausia pora, kuri nupiešė suprantamą piešinį. Penktojoje užduotyje kiekviena pora gavo po pripūstą balioną, kurio viduj buvo užduotis. Mūsų porelės turėjo balioną įsidėti tarp pilvų ir taip stipriai apsikabinti, kad balionai sprogtų. O po to reikėjo atlikti užduotis, nurodytas balionuose.
Visuose pasirodymuose netrūko skambių muzikos akordų, šokių ir netrūko šypsenų, - matyt, tikrai nemaža dalis yra įsimylėję, mylintys ir jų širdyse dar ne sutema...
„RANKŲ IR MINTIES SUŠILDYTI“
Š.m. vasario 10 d. Macikų socialinės globos namų foje patalpose, gyventojas Donatas Balčiauskas su dideliu jauduliu ruošėsi pirmajai savo personalinei keramikos darbų parodai. Autorius nuogąstavo, kad gali būti per mažai darbų, tačiau jie gražiai užpildė patalpos erdvę ir nudžiugino į parodos pristatymą atėjusius pačius brangiausius ir artimiausius globos namų bendruomenės žmones, darbuotojus.
Darbus pristatė ir apie menininką pasakojo globos namų keramikos užimtumo grupės „Molinukas“ vadovė Beata Vaitelienė. Ji paminėjo, jog Donato kūrybiniai darbai: dubenėliai su nuotaikingu dekoru, žvakidės, gyvūnėliai, ąsočiai, įmantriausių formų vazos – tikrai žavi subtilumu, kruopštumu, meniškumu. Tai ir yra jo kūrybos ženklas, todėl jo darbų neįmanoma supainioti su kitų kūrėjų darbais.
Jaukiame parodos atidaryme daugiausia aidėjo bičiuliški sveikinimai. Globos namų direktorius Romualdas Jovaiša parodos autoriui įteikė padėkos raštą už ilgametį dalyvavimą „Molinuko“ grupės veikloje ir liaudies meno tradicijų puoselėjimą keramikos srityje. Padėkojo už suteiktą galimybę susipažinti su unikaliais darbais, palinkėjo neišsenkančios kūrybinės versmės ir išreiškė viltį, jog Donatas dar ne kartą džiugins savo originaliais keramikos darbais. Ir iš tiesų, šiluma sklidusi nuo Donato eksponuojamų keramikos dirbinių tikrai sušildė visus parodos lankytojus, kurie savo gausius linkėjimus išsakė ir padėkos knygoje.
Š.m. vasario 2 d., Macikų socialinės globos namų bibliotekoje buvo paminėta rašytojo B. Sruogos 115-osios gimimo metinės.
Artimiau susipažinti su rašytoju biografija, jo gyvenimu bei jo kūryba susirinko nemaža dalis globos namų gyventojų bei darbuotojų. Renginyje taip pat dalyvavo direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė, vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė.
Renginį pradėjome rašytojo B. Sruogos eilėmis, kurias skaitė gyventojos L.Laureckytė ir R.Žagrakalytė. Su rašytojo biografija supažindino A.Kazlauskas ir V.Lukas. A.Repčys ir A.Butkus priminė rašytojo parašytus kūrinius. Minėjimo pabaigoje direktoriaus pavaduotoja socialialiniams reikalams J.Andrijauskienė ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė nuoširdžiai padėkojo dalyviams už nuoširdumą ir jėgas skirtas renginiui, už jų geranoriškumą ir jausmus perteikiant rašytojo eiles, taip pat pasidžiaugė, jog nesame abejingi lietuvių rašytojams ir juos prisimename.
Visiems susirinkusiems buvo įdomu, sklido jauki šiluma, lydėjo gera nuotaika. Renginiu tikimasi, jog tai paskatins visus dažniau lankytis bibliotekoje, skaityti knygas ir spaudą.
Šių metų sausio 13-ą dieną globos namų bibliotekoje buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Susirinkę gyventojai bei darbuotojai prisiminė žuvusiuosius didvyrius bei kiekvienam iš jų uždegėme po žvakutę ir jų atminimą pagerbėme tylos minute. Gyventojai skaitė eiles, skirtas žuvusiesiemas atminti.
1991 m. sausio 13 dieną tauta vieningai stojo prie televizijos bokšto, parlamento rūmų, ginti to, kas tuo metu buvo vadinama Lietuvos širdimi. Lietuvos žmonės gynė Lietuvos nepriklausomybę. Nuo tos dienos jau praėjo 20 metų. Lai sausio 13-osios dienos išbandymai neišblaško mūsų tikėjimo, atminimo, meilės ir vilties, nes tik laisvas žmogus gali būti laimingas. Tik laisvėje mes galime būti tokiais, kokiais norime būti, o ne tokiais, kokiais mus priverstų būti...
Kaip ir kiekvienais metais, Macikų socialinės globos namuose, tapo tradicija rengti naujametinį karnavalą. Šiais metais jis vyko gruodžio 29 dieną globos namų aktų salėje. Salė prigužėjo pilna norinčiųjų pasižiūrėti šio renginio.
Pasitinkant ateinančius Triušio metus vyko šou "2 minutės šlovės", kurio metu pasirodė kiekviena socialinė grupė su savo talentais. Kiekvienas pasirodymas išsiskyrė originalumu, todėl vertinimo komisijai buvo labai sunku išrinkti nugalėtoją. Kadangi visi dalyviai buvo šaunūs - nugalėjo draugiškumas...
Šių metų gruodžio 30 dieną sulaukėme netikėtų dovanų, kurias Macikų socialinės globos namų gyventojams pristatė Klaipėdos miesto spec. m/d „Versmė“ bei lopšelio-darželio "Žiburėlis" logopedė V.Česonienė.
V.Česonienė teigė, jog šiose ugdymo įstaigose buvo organizuota gerumo akcija, kur vaikai, su darbuotojų bei tėvelių pagalba, darė kalėdinius atvirukus, piešė piešinius, kuriuos skyrė žmonėms, kurių niekas per šventes nelanko ar kurie neturi artimųjų, kad jie nesijaustų vieniši.
Vaikai kartu su tėveliais priruošė ir nemažai tokiems žmonėms skirtų dovanėlių, skanėstų, dekoracijų, kurios tikrai džiugino ne tik mūsų gyventojų akis, bet ir širdis...
Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ jau trečius metus iš eilės kviečia mus dalyvauti Kalėdinių piešinių konkurse. Šiais metais savo darbus siuntė V.Balakauskaitė, R.Šuminaitė, G.Laukaitis, R.Žagrakalytė, A.Repčys ir J.Petriakova.
Visi dalyviai gavo atminimo dovanėles, o tarp geriausių darbų sąrašą pateko V.Balakauskaitės ir A.Repčio piešiniai. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir grožinės literatūros leidiniais.
Šių metų gruodžio 14 d. vykome į SO jungtinio futbolo turnyrą Šiauliuose. Varžybose buvo vienas lygis. Macikų socialinės globos namams atstovavo gyventojai: A.Matulevičius, A.Novatorovas, R.Lukavičiūtė, K.Kerpė, A.Butkus, V.Šarpnickis ir S.Šarūnas.
Kadangi tai buvo jungtinis futbolo turnyras, tai turėjo žaisti ir darbuotojas. Atstovavo socialinio darbuotojo padejėjas V.Kontrimas.
Žaidėjams buvo maloniausia pergalė, laimėta prieš šeimininkus ir stipriausius varžovus – Aukštelkės socialinės globos namų sportininkus. Laimėta graži taurė, todėl atgalios vykome labai patenkinti savo pergale.
Šių metų gruodžio 4 d. vykome į Klaipėdą, kur vyko miesto ir apskrities žmonių su negalia sporto šventė. Macikų socialinės globos namams atstovavo 10 gyventojų: K.Kerpė, V.Laurinavičius, A.Butkus, A.Novatorovas, A.Čiulčinskis, G.Jakštaitė, R.Lukavičiūtė, A.Daržinskas, V.Lukas, L.Širjev.
Suaugusiems vyko krepšinio, stalo teniso ir rankų lenkimo varžybos. Rankų lenkimo varžybose A.Čiulčinskis užėmė I-ą vietą, tarp moterų G.Jakštaitė užėmė II-ą vietą. Stalo teniso varžybose R.Lukavičiūtė iškovojo II-ą vietą, tik krepšininkai liko ketvirti.
Važiuodami namo gyventojai dalinosi varžybų ispūdžiais.
Jau nuo seno, gruodžio 3-ioji minima kaip Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Dar 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgalių žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad šiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės ir kad būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.
Macikų socialinės globos namuose, kiekvienais metais organizuojamas renginys skirtas šiai dienai paminėti. Socialinė darbuotoja kultūriniam užimtumui V.Jovaišienė kiekvienais metais parengia šiai dienai skirtą gyventojų, dalyvaujančių saviveikloje, pasirodymą. Šiais metais, gruodžio 2-ąją matėme muzikinį sceninį pasirodymą, kur ir dainos, ir šokiai bei visa renginio vedančiųjų papasakota informacija buvo apie pamario kraštą bei bites. Scenos dalyviai savo pasirodymu džiugino šventės svečius, stengėsi įtraukti juos menant mįsles bei kvietė prisiminti patarles.
Renginio pabaigoje, vedančiosios visiems svečiams ir dalyviams palinkėjo, kad gyvenimas kasdien būtų kiek įmanoma skaidresnis, o problemas sprendžiant nebūti vienišiems...