Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
STALO TENISO VARŽYBOS JURDAIČIUOSE
Data: 2010-11-03 | Įvertinimas: 3

Š.m spalio 21d. vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, kur vyko SO klubų teniso varžybos.
Iš viso dalyvavo 12 komandų iš Ventos, Jasiuliškių, Aukštelkės, Linkuvos, Radviliškio, Jurdaičių bei  Macikų socialinės globos namų.
Mūsų globos namų gyventojai sudarė 2 komanadas: 1-ai jų atstovavo: V.Lukas, V.Laurinavičius ir R.Lukavičiūtė ir pirmame lygyje iškovojo 3 vietą; 2-ai komandai atstovavo: A.Matulevičius, L.Širjev, R.Teslionak ir antrame lygyje iškovojo 3 vietą.
Sekančią dieną visus sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė bei vyriausioji socialinė darbuotoja I. Gimbutienė kartu su visa socialinių darbuotojų komanda.

VISŲ ŠVENTŲJŲ DIENA
Data: 2010-11-01 | Įvertinimas: 1

Lapkričio 1-oji, diena, kai žmonės visame pasaulyje lanko artimųjų ir draugų kapus, prisimena juos, uždega žvakutes, atneša gėlių. Šeimos susirenka prie kapų, dalinasi prisiminimais apie išėjusiuosius anapilin.
Visi, kurie jau yra Dievo artumoje ir džiaugsme - šventi. Tik apie kai kuriuos garsesnius žmones Bažnyčia sprendžia ir pasako, kad jie danguje, o visus - kas suskaičiuos? Todėl ir skirta viena diena per metus jiems pagerbti. Ši šventė mus padrąsina užtikrindama, kad dangus ne per aukštai, kad šventumas kasdienybėje pasiekiamas.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Macikų socialinės globos namų  gyventojai, lapkričio 1-ąją, kartu su juos lydinčiais socialiniais darbuotojais bei globos namų direktoriumi R.Jovaiša, vyko į kapines aplankyti jau anapilin iškeliavusių draugų, pažįstamų ar artimųjų kapų. Kai kurie gyventojai padėjo ir uždegė ant mirusių draugų kapų žvakutes, kiti gėlių puokšteles.

IŠVYKA
Data: 2010-10-28 | Įvertinimas: 1

Jau ne pirmą kartą Macikų socialinės globos namų gyventojai laisvalaikį leidžia boulingo klube. Šįkart lietingą spalio 21 dieną turiningai praleisti laisvalaikio išsiruošė I korpuso I aukšto vyrai.
Kai kurie gyventojai net neįsivaizdavo kaip boulingas yra žaidžiamas, nes čia lankėsi pirmą kartą gyvenime. Atvykus, mus pasitiko boulingo darbuotojas, kuris paaiškino žaidimo taisykles. Nurodė kokio svorio kamuolius imti, norint, kad jis gerai riedėtų, kaip taisyklingai paimti kamuolį, kaip jį mesti norint numušti visus kėglius ir laimėti.
Žaidėme su dideliu entuziazmu, džiaugėmės rezultatais bei „straikais“. Geriausiai žaisti sekėsi J. Petrovui, A. Butkui bei M. Šamonskiui. Baigę žaisti boulingo rezultatus aptarėme prie ledų ir kavos puodelio.

 

PADĖKA
Data: 2010-10-13 | Įvertinimas: 0

„Laiko saujoje telpa mūsų
darbai, siekimai, viltys,
kuriuos perėmę kiti
tęsia pagalbos ir gėrio
dalijimą...“

Nuoširdžiai dėkojame Laimai Andersson ir Kristianstado Švedų-lietuvių bendruomenei už bendradarbiavimą darant gerus darbus, už parodytą dosnumą. Jūsų atvežta labdara labai naudinga mūsų bendruomenei. Tuo pačiu norime palinkėti Jums ir Jūsų bendruomenei to neišsenkančio gerumo, visokeriopos sėkmės, geros sveikatos ir lai Jus visuomet lydi aplinkinių meilė, pagarba, dėkingumas. Tegul užtenka jėgų ir ryžto įprasminant kasdieninį darbą.

Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša
 

KELIONĖS
Data: 2010-10-10 | Įvertinimas: 0

MANO NUOSTABIAUSIOS ATOSTOGOS


Nežinau kaip būčiau praleidęs šiemet savo atostogas, jei ne mano tetos Danutė ir Genovaitė. Tikriausiai būčiau vaikščiojęs sau po gimtąją Klaipėdą ar padėjęs tetoms priemiesčio soduose.
Dabar esu labai patenkintas, kad teta Danutė, kuri labai mėgsta keliauti, pasiūlė man lydėti ją turistinėje kelionėje po Italiją. Iš pradžių dvejojau, bet teta Genovaitė su vyru padrąsino ir aš ryžausi kelionei. Važiavome turistiniu autobusu iš Kauno per Lenkiją, Čekiją ir Austriją. Čekijoje nakvojome. Kelionė buvo labai įdomi. Iš Austrijos važiavome į Italiją per kalnus. Teko vykti įspūdingais ilgais kalnų tuneliais. Lankėmės Venecijoje, Romoje, Vatikane, Neapolyje, Kaprio salose. Žavėjo nuostabi gamta, vietovių istorija, architektūra, archeologija, Koliziejus, Vezuvijaus ugnikalnis. Didžiausią įspūdį paliko Katalikų šventovė – Vatikanas.
Ir nors kelionėje labai vargino šios vasaros karščiai, bet įspūdžiai liks visam gyvenimui. Kelionės akimirkas primins ir nemažai padarytų nuotraukų. 
O keliaujantiems po svečias šalis patarčiau pasiimti su savimi maisto – lašinių, mėsos, dešros, kavos, nes viską pirkt tenai labai brangu.  

Socialinės grupės “Aitvaras” gyventojas Darius Piktužas,
2010 metų vasara

 

LAIMĖTI AUKSO BEI BRONZOS MEDALIAI
Data: 2010-10-01 | Įvertinimas: 1

Rugsėjo 17-24 d. Varšuvoje vykusioje 2010 metų Europos specialiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvavę du mūsų socialinės globos namų globotiniai iškovojo medalius. R Lukavičiūtė buvo šalies moterų futbolo rinktinės narė ir pelnė aukso medalį, o šalies krepšininkų rinktinėje žaidęs A. Čiulčinskis laimėjo bronzos medalį.
Specialiosios olimpiados žaidynių C grupės futbolo varžybose rungtyniavo Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos ir Lietuvos komandos. Mūsų atstovė R.Lukavičiūtė žaidė pagrindinėje Lietuvos moterų futbolo rinktinės sudėtyje ir iš aikštelės nepasitraukė per visas rungtynes. Lietuvos rinktinė 2:0 įveikė ispanių pasipriešinimą, dideliu pranašumu 4:1 - Belgijos komandą. Su Graikijos rinktine mūsų futbolininkės rungtynes baigė lygiosiomis - 4:4. O Lietuvos ir Prancūzijos susitikimas baigėsi be įvarčių - 0:0.
I vietą laimėjo Lietuvos moterų futbolo rinktinė - 9 taškai (2 pergalės, 3 lygiosiosios), II vietą - Belgija - 7 taškai (2 pergalės, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas), III vietą - Graikija - 4 taškai (1 pergalė, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas), IV vietą - Ispanija - 2 taškai (2 lygiosios, 2 pralaimėjimai), V vietą - Prancūzija - 1 taškas (1 lygiosios, 3 pralaimėjimai).
Europos specialiosios olimpiados vyrų krepšinio varžybose santykius aiškinosi Belgijos, Rusijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos rinktinės. Lietuvos ekipa 29:24 parklupdė Lenkijos krepšininkus, 38:36 - Ispaniją. Tačiau 28:37 turėjo pripažinti Belgijos komandos pranašumą. Nepavyko pasipriešinti ir Rusijos atstovams - lietuviai nusileido 25:58.
Lietuvos rinktinei atiteko III vieta. Nugalėjo Belgijos krepšininkai 31:21 įveikę II vietą laimėjusią Rusijos komandą. 
Šilutiškis A.Čiulčinskis sėkmingai kovojo po savo ir varžovu krepšiais, atkovojo daugiausia kamuolių.
Europos specialiosios olimpiados žaidynių medalininkai su gėlėmis buvo sutikti Kaune, gausiai susirinkę Macikų socialinės globos namų darbuotojai savo sportininkus pagerbė ir namuose.

 

RUDENĖLIO ŠVENTĖ
Data: 2010-09-28 | Įvertinimas: 0

Šių metų rugsėjo 23 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai dalyvavo sporto aikštelėje surengtoje “Rudenėlio šventėje”. Aikštelė buvo gražiai ir spalvingai papuošta- ant lininio rankšluosčio gulėjo duonos kepalėlis, moliūge “išaugo”stebuklingas medis ant kurio šakų puikavosi vaisiai ir daržovės, vežimas buvo pilnas prikrautas arbūzų, o krepšiai pilni rudens gėrybių ir gėlių.
Džiugino ir administracinio pastato foje surengta rudens gėrybių ir puokščių paroda, kurią savo rankomis sukūrė kiekviena socialinė grupė. 
Renginio vedantieji kvietė visus aktyviai dalyvauti renginyje, linkėjo visiems geros nuotaikos. Šventės metu kalbėjo Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša, kuris sveikino visus ir kvietė pasidžiaugti rudeninių spalvų palete ir rudens gėrybėmis.
Gyventojai aktyviai dalyvavo viktorinoje “Pažink lapą”, bandė atpažinti sėklas, žaidė žaidimus, vardino išskrendančius žiemoti į šiltuosius kraštus paukščius, užminė ir spėjo mįsles. Visi žinojo, kad svarbiausia rudenėlio dovana tai rugiai ir kviečiai.
Renginio metu buvo priminta šiek tiek tikrų faktų apie duoną, jos reikšmę,- kaip seniau tėvas iškeptą duoną paėmęs ant rankų, peržegnodavo, pabučiuodavo ir padėdavo ant stalo. Jei kartais koks gabalėlis nukrisdavo ant žemės, tėvas pakeldavo, pabučiuodavo, atsiprašydavo. Ant stalo likusius trupinius sušluostydavo į saują ir išnešdavo paukšteliams. Taigi visi dalyviai ir svečiai iškilmingai pasižadėjo niekada nemėtyti duonelės, ją gerbti ir mylėti. Vienas duonos kepalėlis buvo įteiktas Macikų socialinės globos namų direktoriui, bet taipogi nepamiršta pavaišinti ir šventės dalyvių, o kiekviena socialinė grupė už aktyvumą ir išradingumą buvo apdovanota arbūzais.


Ši šventė buvo tiems kurie atėjo…
Pagerbti rudenio dosnumą.
Tiems kurie išgirdo - ilgai prisimins,
Kaip skamba elegija Rudeniui
Ir lėtai dylančiam laikui.


 

GALIŪNAI 2010
Data: 2010-09-24 | Įvertinimas: 1

Šiaulių rajono Aukštelkės socialinės globos namuose surengtoje sporto šventėje varžėsi 8 komandos. Sporto šventės komandų nariai varžėsi asmeninėse rankų lenkimo, "gladiatoriaus" ( su medine kartimi išstumti varžovą iš rato), luito ir svarmens laikymo ištiestomis rankomis varžybose. Komandos (3 vyrai ir 1 moteris) rungtyniavo virvės traukimo, sunkvežimio vilkimo bei traktoriaus didžiosios padangos vartymo rungtyse.
Macikų socialinės globos namų garbę gynė Arūnas Čiulčinskis, Bronislovas Grikšas, Viktoras Stukanov ir Marytė Antanaitytė. Asmeninėse varžybose ypač sėkmingai kovojo mūsų stipruoliai: Arūnas Čiulčinskis aukso medalį iškovojo rankų lenkimo varžybose, Sidabro apdovanojimus - luito laikymo ir "gladiatoriaus" rungtyse, o taip pat dar du sidabro medalius - komandinėse varžybose. Tarp moterų Marytė Antanaitytė aukso madalius iškovojo rankų lenkimo ir „gladiatoriaus" varžybose, o svarmens laikymo rungtyje – bronzos apdovanojimą. Bronislovas Grikšas ir Viktoras Stukanov po du sidabro medalius pelnė komandinėse varžybose. Komandinėse varžybose mūsų rinktinė laimėjo II- vietą.O geriausias Galiūnų Galiūnas pripažintas Arūnas Čiulčinskis – jam buvo įteikta taurė. Mes nusileidome šeimininkams – Aukštelkės stipruoliams, o III- vietą užėmė Radviliškio reabilitacijos centro komanda. Namo vykome su puikia ir pakylia nuotaika.

MŪSŲ SPORTININKAI LIETUVOS RINKTINĖJE
Data: 2010-09-16 | Įvertinimas: 2

2010 m. Europos specialiosios olimpiados žaidynėse, kuriuos rugsėjo 17 – 24 d. vyks Varšuvoje, šalies moterų futbolo rinktinėje atstovaus Macikų socialinės globos namų gyventoja Renata Lukavičiūtė, o Arūnas Čiulčinskis atstovaus mūsų šalies neįgaliesiems jungtinėje krepšinio komandoje. Galime pasidžiaugti, jog ne pirmas kartas, kai mūsų socialinės globos namų gyventojai patenka į Lietuvos rinktinę, atstovauja Lietuvą kitose šalyse.
Išlydėdami didelės sėkmės linkėjo Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša bei direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalamsJ. Andrijauskienė.

 

“SENI CUP” FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2010-09-02 | Įvertinimas: 2

Macikų socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti į Kėdainiuose, organizacijos “Seni Cup”, organizuojamą neįgaliųjų futbolo turnyrą, kuris vyko dvi dienas. Dalyvavo dvylika futbolo komandų iš įvairių Lietuvos socialinės globos namų bei žaidėjai iš Baltarusijos, Latvijos.
Futbolo komandos žaidė dviejuose pogrupiuose. Macikų socialinės globos namų žaidėjai A. Matulevičius, A. Butkus, K. Kerpė, V. Šarpnickis, R. Juknius, S. Šarūnas, V. Laurinavičius žaidė A pogrupyje. Draugiškos futbolo rungtynės vyko su Latvijos, Jasiuliškių, Aknystos, Kalvarijos bei Prūdiškių socialinės globos namų futbolo komandomis. A pogrupyje pirmą vietą iškovojo Jasiuliškių socialinės globos namų auklėtiniai, antrą vietą – Kalvarijos, mes iškovojom trečią vietą, ketvirti liko latviai, penkti – Aknystos, šešti – Prūdiškių socialinės globos namai.
Antrą dieną vyko finalinės futbolo varžybos, kuriose dėl prizinių vietų kovojo Baltarusijos, Suvalkijos, Aukštelkės, Jasiuliškių, Kalvarijos ir Macikų globos namų komandos. Mūsų komanda laimėjo ketvirtą vietą. Visos futbolo komandos buvo apdovanotos taurėmis, kamuoliais, medaliais ir atminimo dovanėlėmis.


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117   118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132