Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
JUNGTINIO KREPŠINIO VARŽYBOS 5X5
Data: 2013-08-26 | Įvertinimas: 0

2013 m. rugpjūčio 22 d. vykome į Rokiškį, Skemų socialonės globos namus (SGN), kur vyko jungtinis krepšinis 5x5. Žaisti galėjo 2 darbuotojai ir 3 gyventojai. Mūsų komandai atstovavo Aivaras Matulevičius, Arvydas Butkus, Arūnas Čiulčinskis, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys bei darbuotojai: Vytas Kontrimas, Aušra Tarozienė. Darbuotojų metami taškai buvo skaičiuojami iš tritaškio - du taškai, iš dvitaškio - vienas taškas. Gyventojų metami taškai buvo skaičiuojami pagal krepšinio taisykles. Žaidėme po du kėlinius su dviejų minučių pertraukėle. Mūsų komanda žaidė A - lygyje. Susikovėme su Linkuvos SGN, Skemų SGN, Latvijos komandomis ir iškovojome II - vietą. Namo vykome pavargę, bet  gerai nusiteikę, kadangi iškovota antra vieta.

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2013-08-16 | Įvertinimas: 1

Sporto šventė "Galiūnas 2013"

Š.m. rugpjūčio 14 dieną, Aukštelkės socialinės globos namų stadione vyko tradicinis LSOK respublikinis galiūnų čempionatas „Galiūnas 2013”, skirtas žmonėms su proto ir psichine negalia. Tai vienintelis tokio pobūdžio čempionatas Lietuvoje.
Šis čempionatas sulaukė didelio susidomėjimo ir jame dalyvavo 7 komandos iš įvairių Lietuvos įstaigų: Macikų (Šilutės r.) socialinės globos namų komanda (SGN), Adakavo SGN (Tauragės r.), Dūseikių SGN (Telšių r.), Kėdainių SGN, Suvalkijos SGN (Marijampolės r.) bei dvi šeimininkų Aukštelkės SGN (Šiaulių r.) komandos.
Čempionate buvo varžomasi asmeninėse ir komandinėse rungtyse. Moterims teko varžytis trejose rungtyse: kamuolio laikymo, rankų lenkimo ir giros metimo. Vyrai varžėsi rankų lenkimo, luito laikymo ir giros metimo rungtyse. Suskaičiavus visus įskaitinius taškus, stipriausia tarp moterų tapo Laura Margevičiūtė (Kėdainių SGN), o tarp vyrų nenugalimas buvo Petras Gečas (Dūseikių SGN). Komandinėse rungtyse dalyvavo visi keturi komandos nariai. Komandos išbandė jėgas padangos vartymo rungtyje, virvės traukimo ir estafetėje, kurią sudarė: kelmo, statinės nešimas, smėlio maišo bei grandinės tempimas. Šioje rungtyje nugalėtojais tapo  Dūseikių SGN komanda (Telšių r.). Antri buvo Macikų socialinės globos namų auklėtiniai. Treti  Suvalkijos socialinės globos namai.
 Nugalėtojams buvo įteiktos taurės, o prizininkai apdovanoti medaliais.

 

TARPTAUTINIS FUTBOLO TURNYRAS TORŪNĖJE
Data: 2013-07-16 | Įvertinimas: 2

 

Prie Torūnės pilies – su draugais, daina, futbolu

 

Lenkijoje, Torūnės mieste vykusiame tarptautiniame žmonių su negalia mažojo futbolo turnyre„SENI CUP“ dalyvavo ir Macikų socialinės globos namų komanda. Futbolininkų iš 10 šalių dienotvarkę labai praturtino plati istorinė - kultūrinė programa. Trys dienos prabėgo kaip viena.
Turnyras surengtas liepos 3-5 dienomis. Macikų socialinės globos namų futbolo komanda į finalinį turnyrą Torūnėje pakviesta kaip stipriausia Lietuvoje. Macikiškių ekipos sportinę garbę gynė Arvydas Butkus, Ramūnas Juknius, Valentinas Lukas, Aivaras Matulevičius, Rolandas Pelenius, Virginijus Šarpnickis ir Ramūnas Zonys.
Torūnėje lietuvaičius sutiko ir lydėjo turnyro organizatorių vadybininkai. Svečiai aplankė senamiestį, tebesaugantį gilią istorinę atmintį. Čia gyveno garsusis astronomas M.Kopernikas. Apie jį daug sužinota bažnyčioje. Pavakary senamiesčio centrinėje aikštėje pristatytos turnyro „SENI CUP“ komandos. Jų atvyko 30 iš 10-ies valstybių. Komandos nužygiavo iki parko, kur įsikūręs etnografinis muziejus. Vasaros estradoje parodytas jaunųjų Lenkijos talentų šou. Sportininkai su jais maloniai pabendravo. Kitą vakarą užmiestyje, Torūnės pilyje, vyko įdomi vakaronė. Žinoma, pramogos smagiai nuteikė visus svečius.
Futbolo turnyro komandos buvo suskirstytos pagal pajėgumą į 5 grupes. Kiekvieną grupę sudarė 6 komandos. Rungtyniauta centriniame Torūnės stadione. Futbolininkai žaidė 2 kėlinukus po 10 minučių. Pirmas rungtynes Macikų ekipa pralaimėjo Mamontovo komandai iš Rusijos – 0:1, antras – Grudziadz (Lenkija) komandai – 0:2. Nesėkmės mūsiškių nepalaužė, per trečias rungtynes įveikė Poczajow (Ukraina) komandą – 1:0. 
Antrą turnyro dieną macikiškiai atkakliai kovojo su Stolbcy ekipa iš Baltarusijos. Pergalę išplėšė baltarusiai – 3:4. Pyktelėje pamariškiai po to „įkrėtė į kailį“ lenkų komandai iš Opolno Zdroj – 4:0. Ši pergalė padėjo užimti ketvirtą vietą. Per visą turnyrą įvarčius Macikų komandai pelnė A.Butkus, V.Šarpnickis – po 3, R.Pelenius – 2. Įdomi kelionė, įdomios varžybos, daug gražių įspūdžių parsivežta iš senosios Torūnės į Macikus.
Pamariškiai iš Lenkijos grįžo su apdovanojimais: taure bei medaliais.

 

IŠVYKOS
Data: 2013-07-10 | Įvertinimas: 0

Šių metų Liepos 8 dieną socialinės globos namų užimtumo grupių vadovai, su aktyviausiai užimtume dalyvaujančiais gyventojais, aplankė Rusnės etnokultūros centre eksponuojamą Eugenijos Žemaitienės personalinę parodą "Žolynėlis".
Patiko eksponuojami paveikslai, labai originalūs, kruopštūs, kurti iš įvairiausių sudžiovintų žolelių.
Po parodos toliau mūsų ekskursija tęsėsi aplankant žymias Rusnės salos vietas.

 

JONINĖS
Data: 2013-06-25 | Įvertinimas: 0

Viena gražiausių vasaros švečių yra laikomos  Joninės. Šiaurės pusrutulyje ši šventė žymi ilgiausią vasaros dieną ir trumpiausią naktį. Šios šventės ištakos – pagoniška Rasų šventė. Po Joninių naktys pradeda ilgėti, o dienos – trumpėti.
Nepamiršta ši šventė liko ir mūsų globos namuose ir birželio 21 dieną visi susirinko į sporto aikštelę paminėti Joninių bei pasveikinti Jonų bei Janinų.
Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Todėl nestigo geros nuotaikos, linksmybių, muzikos ir žaidimų. Šventės metu visi susirikusieji į renginį buvo vaišiami įvairiausių žolelių arbatomis, ąžuolo vainikais buvo pasveikinti visi susirkę į šventę Jonai, Janinos, kurie vėliau sustoję į ratelį sušoko vieną bendrą šokį. Žaidimuose dalyvauti teko ne tik globos namų gyventojams, bet ir darbuotojų atstovams. Na o šventės kulminacja – laužo uždegimas.
Renginio metu visus lydėjo puiki, pakili nuotaika.

 

SENI CUP 2013
Data: 2013-06-17 | Įvertinimas: 0

Macikų socialinės globos namai – „ SENI CUP – 2013” turnyro I vietos laimėtojai

Birželio 12 d. Prienuose iškilmingai atidarytas tarptautinis žmonių su negalia mini futbolo turnyras "Seni Cup 2013". Turnyrą, kuris organizuojamas septintus metus, sumanė ir kartu su partneriais vykdo Lenkijos bendrovės "TZMO S.A." dukterinė įmonė Lietuvoje.
„TZMO Lietuva“ direktorė Rūta Bagdanavičienė, pristatydama turnyrą, sakė, jog jis yra tik maža labdaringos bendrovės „TZMO S.A.“ veiklos dalis. Lietuvoje yra nemažai žmonių su negalia globojančių įstaigų, kurios naudojasi „TZMO S.A.“ gaminama produkcija. Turnyro „Seni Cup“ formatas ir skirtas tų įstaigų gyventojams, nes pakviesti į turnyrą visus norinčius organizatoriai neturi galimybių.
Pirmasis „Seni Cup“ mini futbolo turnyras buvo organizuotas Zarasuose, vėliau persikėlė į Kėdainius, o dabar trejus metus iš eilės bus vykdomas Prienuose.
Turnyre rungtyniavo 10 socialinės globos namų auklėtinių, tarp jų ir Latvijos komanda. Macikų socialinės globos namų futbolininkai: Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys, Valentinas Lukas, Rolandas Pelenius.
M
acikų komanda pogrupyje susirungė su Ventos socialinės globos namais, Dūseikių socialinės globos namais, Jasiuliškių socialinės globos namais, Suvalkijos socialinės globos namais. I- III vietas užėmė ir į finalą iškopė Macikų, Jasiuliškių ir Dūseikių ekipos, aplenkusios Ventos ir Suvalkijos globos namų žaidėjus.

Kitame pogrupyje vietas aiškinosi Kalvarijos socialinės globos namai, Aukštelkės socialinės globos namai, Latvijos socialinės globos namai, Zarasų socialinės globos namai ir Linkuvos socialinės globos namų. Finale dėl prizinių vietų kovojo Macikų, Aukštelkės, Jasiuliškių, Latvijos komandos. 
Nugalėtojais tapo Macikų socialinės globos namų komanda, aplenkusi Jasiuliškių ir Aukštelės ekipas. Macikų komanda laimėjo futbolo lygą SENI CUP ir važiuoją į finalą Lenkijoje, Torūnės mieste, liepos  2-5 dienomis. Dalyvaus 34 komandos iš 14 šalių, tame tarpe ir Macikų socialinės globos namų komanda.

 

TINKLINIO TURNYRAS
Data: 2013-06-10 | Įvertinimas: 2

Jungtinio tinklinio turnyras Ventos socialinės globos namuose

2013 m. Birželio 6 d. vykome į Ventos socialinės globos namus, kur buvo vykdomos jungtinio tinklinio turnyras. Dalyvavo 7 komandos: Jurdaičių socialinės globos namai, Ventos socialinės globos namai, Dūseikių socialinės globos namai, Linkuvos socialinės globos namai, Aukštelkės socialinės globos namai, Macikų socialinės globos namai ir svečiai iš Latvijos Ziedkalnės socialinės globos namų. Komandos buvo suskirstytos į pajėgumo lygius. Rungtynių trukmė – 1 setas iki 25 taškų. Žaidymas buvo vykdomas rato sistema. Žaidėme 5x5 vienu metu du darbuotojai ir trys gyventojai. Mūsų globos namams atstovavo gyventojai: Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys, Valentinas Lukas, Algirdas Bagdonas, Arūnas Čiulčinskis, Arvydas Butkus ir darbuotojai Vytas Kontrimas ir Aušra Tarozienė. Mūsų komanda iškovojo III – vietą. Ši diena mūsų globos namų gyventojui Arvydui Butkui buvo ypatinga, kadangi pirmą kartą turėjo susitikti su savo broliu, kuris gyvena Ventos socialinės globos namuose nuo 1991 m. Ieškodami duomenų  apie Arvydo artimuosius ir sužinojome, kad jo brolis gyvena Ventos socialinės  globos namuose. Tik nustebino tai, kad brolis vardu taip pat Arvydas. Buvo jaudinantis susitikimas, abu iš džiaugsmo apsipylė ašaromis. Ir mums visiems tai buvo dviguba šventė, iškovota III - vieta ir surastas artimas žmogus.

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2013-06-03 | Įvertinimas: 0

Šių metų gegužės 30 dieną globos namuose vyko sporto šventė. Ši šventė Macikų socialinės globos namuose jau tapo tradiciniu kasmetiniu renginiu, kuris gausiausiai suburia globos namų gyventojus ir darbuotojus.
Šventės atidarymas pradėtas skambant Lietuvos himnui, vėliavos pakėlimu bei sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė direktorius R. Jovaiša. Atidarymo pradžioje pasirodė saviveiklos kolektyvas su savo menine programa vadovaujamas V.Jovaišienės. Visiems dalyviams gerų startų ir puikių finišų linkėjo sporto šventės organizatorė A.Tarozienė.
Šioje sporto šventėje kaip ir kasmet varžėsi socialinės grupės su savo rinktinėm  komandom. Nedalyvavusių grupių nariai buvo sirgaliai ir palaikė komandas šūkiais. Gyventojai išbandė jėgas nuotaikingose estafetėse.
Savo sugebėjimus sporto šventės metu mums demonstravo ir globos namų aerobikos grupelė, kuri parodė susirinkusiems ne vieną iųmoktą šokį. Visus lydėjo gera nuotaika bei puiki savijauta ir sportinė dvasia

 

NEĮGALIŲJŲ SPORTO FESTIVALIS
Data: 2013-06-03 | Įvertinimas: 4

RESPUBLIKINIS NEĮGALIŲJŲ SPORTO FESTIVALIS „ŠOKIME IR SPORTUOKIME KARTU“

2013 m. gegužės 22 d. Šeduvos kavinės – motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko respublikinis neįgaliųjų sporto festivalis „Šokime ir sportuokime kartu“. Susirinko įvairaus amžiaus bei neįgalumo aerobikos komandos. Dalyvavo Linkuvos, Kazlų Rūdos, Kėdainių specialiosios mokyklos, Kauno neįgaliųjų užimtumo centro, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus bei Ventos, Pabradės, Macikų socialinės globos namų auklėtiniai. Dalyvių pasirodymą vertino kompetetinga vertinimo komisija, kurios vadovė aerobikos pradininkė Joana Bartaškienė. Komandos  buvo vertinamos už  atliekamo aerobikos pasirodymo sudėtingumą, sinchroniškumą bei estetinį vaizdą. Pirmą vietą laimėjo Ventos socialinės globos namų auklėtiniai. Visos komandos buvo apdovanotos taurėmis, diplomais ir saldžiais prizais.
Po renginio vykome į Burbiškio dvarą, Radviliškio raj., pasigrožėti tulpių žydėjimo ekspozicija, apsilankyti sename Baženskių dvare, pasigrožėti išpuoselėta aplinka. Dvaras pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų, o tvenkinių salos sujungtos 12 tiltelių. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą, todėl primena tvirtovę. Rūmų verandoje įrengta dvaro istorijos ekspozicija. Parko gėlių daigyne auga įvairių augalų kolekcijos, puoselėjamos įvairiausių rūšių tulpės, kurios labiausiai ir puošia šį dvarą.

FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2013-05-31 | Įvertinimas: 3

Specialiosios olimpiados finalinis futbolo turnyras Šiauliuose 

Futbolo federacijos ir klubai, visoje Europoje taip pat UEFA remia šių metų Europos futbolo savaitės renginius, kurių metų tikimasi suteikti galimybę parodyti įgūdžius 45.000 atletų iš 45 Europos šalių. Specialiosios Olimpiados futbolo savaitės renginiai yra visus metus vykstančių renginių dalis. Specialioji Olimpiada ragina dalyvauti su proto negalia ir be jos sportininkus visų lygių regioninėse, nacionalinėse varžybose. Finalinis Europos futbolo savaitės renginys vyko gegužės 23 dieną Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ stadione, kuriame dalyvavo 8 komandos iš įvairių Lietuvos socialinės globos įstaigų: Aukštelkės socialinės globos namai (Šiaulių r.), Adakavo socialinės globos namai (Tauragės r.), Macikų socialinės globos namai (Šilutės r.), Ventos socialinės globos namai (Akmenės r.), Šiaulių dienos socialinės globos centras “Goda”, Šiaulių vaikų globos namai bei Šiaulių profesinio rengimo centras. Komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į A ir B lygius. Stipriausioje grupėje nenugalimi buvo Šiaulių vaikų globos namų futbolininkai, sidabro medalius pelnė Šiaulių profesinio rengimo centro sportininkai, o bronzos medalius pelnė svečiai iš Macikų. B lygyje pajėgiausia buvo Aukštelkės socialinės globos namų antroji komanda. Sidabro medalius laimėjo Ventos socialinės globos namų sportininkai. Bronzos medalius pelnė Šiaulių dienos socialinės globos namų futbolininkai.
Mūsų globos namams atstovavo: Aivaras Matulevičius, Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys, Rolandas Pelenius, Andrius Novatorovas. Sportininkai buvo patenkinti savo laimėjimais, kadangi varžėsi tikrai su stipriais varžovais.

 

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117   118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143