Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
GAUTA LICENZIJA
Data: 2013-10-04 | Įvertinimas: 0
MACIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS NAMAI GAVO LICENZIJĄ

Lietuvos socialinių darbuotojų šventės išvakarėse rugsėjo 26 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje iškilmingai įteiktos pirmosios licencijos 25 socialinės globos įstaigoms iš skirtingų Lietuvos regionų – vaikų, senelių globos namams, įstaigoms suaugusiems neįgaliesiems, šeimynoms. Renginio metu susirinkusius įstaigų vadovus ir atstovus sveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktorius Aivydas Keršulis. Tarp šių 25 socialinės globos įstaigų licenziją gavo ir Macikų socialinės globos namai vadovaujami ilgamečio direktoriaus Romualdo Jovaišos. Gauta licenzija rodo, kad globos namai gali tinkamai teikti paslaugas, turi tam kvalifikuotą personalą, patalpas ir įrangą. Globos namų darbuotojai džiaugiasi, kad iš 450 socialinės globos įstaigų, kurios turės gauti licenciją Macikų socialinės globos namai jau šiai dienai atitinka pagrindinius kriterijus susijusius su socialinės globos namų personalo skaičiumi ir struktūra, gyvenamųjų kambarių plotu, tenkančiu vienam gyventojui, higienos patalpų skaičiumi, saugumo užtikrinimu, personalo išsilavinimu ir kvalifikacija. Belieka globos namų kolektyvui iš visos širdies palinkėti visokeriopos sėkmės, energijos, kantrybės, sielos ramybės bei geros sveikatos, teikiant paslaugas žmonėms su negalia.

SVEIKINIMAS
Data: 2013-09-26 | Įvertinimas: 0

MIELI SOCIALINIAI DARBUOTOJAI,
SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PADĖJĖJAI,

Padėdami kiekvienam žmogui, kuriam reikia mūsų paramos ir atjautos, mes  įdedame dalelę savęs. Kiekvieną žmogų priimame tokį koks jis yra ir sugebame surasti jame kas gražu ir gera, kas teisinga ir kilnu, kas teikia džiaugsmą ir viltį. Tai ir yra mūsų profesijos esmė: ištiesti pagalbos ranką visiems kam jos reikia, suteikti viltį ir skleisti džiaugsmą.
Sveikiname Jus su profesine švente ir linkime: kad visi ir kiekvienas iš mūsų suprastume, pakanka lašo gėrio, kad pasaulis pradėtų keistis; pasitikėjimo ir drąsos įgalinant žmones, kuriems esame paskutinė viltis; stiprybės ir suvokimo, kad būdami kartu  galime padėti ne tik kitiems, bet ir sau, savo profesijai.

Administracija

Šventė „Tau, Vilniau!“
Data: 2013-09-12 | Įvertinimas: 1

Kaip jau kelinti metai iš eilės, taip ir šiemet, Macikų socialinės globos namų darbuotojai bei gyventojai, rugsėjo 8 dieną, vyko į Vilniuje, Katedros aikštėje, vykusią šventę „Tau, Vilniau!“. Tai respublikinė neįgaliųjų darbų paroda – mugė. Šventė jau tapo tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių  suartėjimo.
Šventė „Tau, Vilniau!“ – tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių. Mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš daugiau kaip 130 Lietuvos neįgaliųjų organizacijų.

 

PARODA
Data: 2013-09-01 | Įvertinimas: 0

Š.m. rugpjūčio 25 d.Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale atidaryta Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Vytelė“ meninių darbų paroda pavadinimu „Minties ir rankų darna". Parodoje eksponuojami gyventojų rankdarbiai: pinti iš vytelių paveikslų rėmeliai, išausti iš plaušo pagrindai. Paveikslai puošti atskirais dirbiniais iš vytelių.
Visuose darbuose atsispindi didžiulė gyventojų į darbelius įdėta šiluma ir noras sukurti kažką nepaprasto..

 

JUNGTINIO KREPŠINIO VARŽYBOS 5X5
Data: 2013-08-26 | Įvertinimas: 0

2013 m. rugpjūčio 22 d. vykome į Rokiškį, Skemų socialonės globos namus (SGN), kur vyko jungtinis krepšinis 5x5. Žaisti galėjo 2 darbuotojai ir 3 gyventojai. Mūsų komandai atstovavo Aivaras Matulevičius, Arvydas Butkus, Arūnas Čiulčinskis, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys bei darbuotojai: Vytas Kontrimas, Aušra Tarozienė. Darbuotojų metami taškai buvo skaičiuojami iš tritaškio - du taškai, iš dvitaškio - vienas taškas. Gyventojų metami taškai buvo skaičiuojami pagal krepšinio taisykles. Žaidėme po du kėlinius su dviejų minučių pertraukėle. Mūsų komanda žaidė A - lygyje. Susikovėme su Linkuvos SGN, Skemų SGN, Latvijos komandomis ir iškovojome II - vietą. Namo vykome pavargę, bet  gerai nusiteikę, kadangi iškovota antra vieta.

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2013-08-16 | Įvertinimas: 1

Sporto šventė "Galiūnas 2013"

Š.m. rugpjūčio 14 dieną, Aukštelkės socialinės globos namų stadione vyko tradicinis LSOK respublikinis galiūnų čempionatas „Galiūnas 2013”, skirtas žmonėms su proto ir psichine negalia. Tai vienintelis tokio pobūdžio čempionatas Lietuvoje.
Šis čempionatas sulaukė didelio susidomėjimo ir jame dalyvavo 7 komandos iš įvairių Lietuvos įstaigų: Macikų (Šilutės r.) socialinės globos namų komanda (SGN), Adakavo SGN (Tauragės r.), Dūseikių SGN (Telšių r.), Kėdainių SGN, Suvalkijos SGN (Marijampolės r.) bei dvi šeimininkų Aukštelkės SGN (Šiaulių r.) komandos.
Čempionate buvo varžomasi asmeninėse ir komandinėse rungtyse. Moterims teko varžytis trejose rungtyse: kamuolio laikymo, rankų lenkimo ir giros metimo. Vyrai varžėsi rankų lenkimo, luito laikymo ir giros metimo rungtyse. Suskaičiavus visus įskaitinius taškus, stipriausia tarp moterų tapo Laura Margevičiūtė (Kėdainių SGN), o tarp vyrų nenugalimas buvo Petras Gečas (Dūseikių SGN). Komandinėse rungtyse dalyvavo visi keturi komandos nariai. Komandos išbandė jėgas padangos vartymo rungtyje, virvės traukimo ir estafetėje, kurią sudarė: kelmo, statinės nešimas, smėlio maišo bei grandinės tempimas. Šioje rungtyje nugalėtojais tapo  Dūseikių SGN komanda (Telšių r.). Antri buvo Macikų socialinės globos namų auklėtiniai. Treti  Suvalkijos socialinės globos namai.
 Nugalėtojams buvo įteiktos taurės, o prizininkai apdovanoti medaliais.

 

TARPTAUTINIS FUTBOLO TURNYRAS TORŪNĖJE
Data: 2013-07-16 | Įvertinimas: 2

 

Prie Torūnės pilies – su draugais, daina, futbolu

 

Lenkijoje, Torūnės mieste vykusiame tarptautiniame žmonių su negalia mažojo futbolo turnyre„SENI CUP“ dalyvavo ir Macikų socialinės globos namų komanda. Futbolininkų iš 10 šalių dienotvarkę labai praturtino plati istorinė - kultūrinė programa. Trys dienos prabėgo kaip viena.
Turnyras surengtas liepos 3-5 dienomis. Macikų socialinės globos namų futbolo komanda į finalinį turnyrą Torūnėje pakviesta kaip stipriausia Lietuvoje. Macikiškių ekipos sportinę garbę gynė Arvydas Butkus, Ramūnas Juknius, Valentinas Lukas, Aivaras Matulevičius, Rolandas Pelenius, Virginijus Šarpnickis ir Ramūnas Zonys.
Torūnėje lietuvaičius sutiko ir lydėjo turnyro organizatorių vadybininkai. Svečiai aplankė senamiestį, tebesaugantį gilią istorinę atmintį. Čia gyveno garsusis astronomas M.Kopernikas. Apie jį daug sužinota bažnyčioje. Pavakary senamiesčio centrinėje aikštėje pristatytos turnyro „SENI CUP“ komandos. Jų atvyko 30 iš 10-ies valstybių. Komandos nužygiavo iki parko, kur įsikūręs etnografinis muziejus. Vasaros estradoje parodytas jaunųjų Lenkijos talentų šou. Sportininkai su jais maloniai pabendravo. Kitą vakarą užmiestyje, Torūnės pilyje, vyko įdomi vakaronė. Žinoma, pramogos smagiai nuteikė visus svečius.
Futbolo turnyro komandos buvo suskirstytos pagal pajėgumą į 5 grupes. Kiekvieną grupę sudarė 6 komandos. Rungtyniauta centriniame Torūnės stadione. Futbolininkai žaidė 2 kėlinukus po 10 minučių. Pirmas rungtynes Macikų ekipa pralaimėjo Mamontovo komandai iš Rusijos – 0:1, antras – Grudziadz (Lenkija) komandai – 0:2. Nesėkmės mūsiškių nepalaužė, per trečias rungtynes įveikė Poczajow (Ukraina) komandą – 1:0. 
Antrą turnyro dieną macikiškiai atkakliai kovojo su Stolbcy ekipa iš Baltarusijos. Pergalę išplėšė baltarusiai – 3:4. Pyktelėje pamariškiai po to „įkrėtė į kailį“ lenkų komandai iš Opolno Zdroj – 4:0. Ši pergalė padėjo užimti ketvirtą vietą. Per visą turnyrą įvarčius Macikų komandai pelnė A.Butkus, V.Šarpnickis – po 3, R.Pelenius – 2. Įdomi kelionė, įdomios varžybos, daug gražių įspūdžių parsivežta iš senosios Torūnės į Macikus.
Pamariškiai iš Lenkijos grįžo su apdovanojimais: taure bei medaliais.

 

IŠVYKOS
Data: 2013-07-10 | Įvertinimas: 0

Šių metų Liepos 8 dieną socialinės globos namų užimtumo grupių vadovai, su aktyviausiai užimtume dalyvaujančiais gyventojais, aplankė Rusnės etnokultūros centre eksponuojamą Eugenijos Žemaitienės personalinę parodą "Žolynėlis".
Patiko eksponuojami paveikslai, labai originalūs, kruopštūs, kurti iš įvairiausių sudžiovintų žolelių.
Po parodos toliau mūsų ekskursija tęsėsi aplankant žymias Rusnės salos vietas.

 

JONINĖS
Data: 2013-06-25 | Įvertinimas: 0

Viena gražiausių vasaros švečių yra laikomos  Joninės. Šiaurės pusrutulyje ši šventė žymi ilgiausią vasaros dieną ir trumpiausią naktį. Šios šventės ištakos – pagoniška Rasų šventė. Po Joninių naktys pradeda ilgėti, o dienos – trumpėti.
Nepamiršta ši šventė liko ir mūsų globos namuose ir birželio 21 dieną visi susirinko į sporto aikštelę paminėti Joninių bei pasveikinti Jonų bei Janinų.
Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Todėl nestigo geros nuotaikos, linksmybių, muzikos ir žaidimų. Šventės metu visi susirikusieji į renginį buvo vaišiami įvairiausių žolelių arbatomis, ąžuolo vainikais buvo pasveikinti visi susirkę į šventę Jonai, Janinos, kurie vėliau sustoję į ratelį sušoko vieną bendrą šokį. Žaidimuose dalyvauti teko ne tik globos namų gyventojams, bet ir darbuotojų atstovams. Na o šventės kulminacja – laužo uždegimas.
Renginio metu visus lydėjo puiki, pakili nuotaika.

 

SENI CUP 2013
Data: 2013-06-17 | Įvertinimas: 0

Macikų socialinės globos namai – „ SENI CUP – 2013” turnyro I vietos laimėtojai

Birželio 12 d. Prienuose iškilmingai atidarytas tarptautinis žmonių su negalia mini futbolo turnyras "Seni Cup 2013". Turnyrą, kuris organizuojamas septintus metus, sumanė ir kartu su partneriais vykdo Lenkijos bendrovės "TZMO S.A." dukterinė įmonė Lietuvoje.
„TZMO Lietuva“ direktorė Rūta Bagdanavičienė, pristatydama turnyrą, sakė, jog jis yra tik maža labdaringos bendrovės „TZMO S.A.“ veiklos dalis. Lietuvoje yra nemažai žmonių su negalia globojančių įstaigų, kurios naudojasi „TZMO S.A.“ gaminama produkcija. Turnyro „Seni Cup“ formatas ir skirtas tų įstaigų gyventojams, nes pakviesti į turnyrą visus norinčius organizatoriai neturi galimybių.
Pirmasis „Seni Cup“ mini futbolo turnyras buvo organizuotas Zarasuose, vėliau persikėlė į Kėdainius, o dabar trejus metus iš eilės bus vykdomas Prienuose.
Turnyre rungtyniavo 10 socialinės globos namų auklėtinių, tarp jų ir Latvijos komanda. Macikų socialinės globos namų futbolininkai: Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Ramūnas Zonys, Valentinas Lukas, Rolandas Pelenius.
M
acikų komanda pogrupyje susirungė su Ventos socialinės globos namais, Dūseikių socialinės globos namais, Jasiuliškių socialinės globos namais, Suvalkijos socialinės globos namais. I- III vietas užėmė ir į finalą iškopė Macikų, Jasiuliškių ir Dūseikių ekipos, aplenkusios Ventos ir Suvalkijos globos namų žaidėjus.

Kitame pogrupyje vietas aiškinosi Kalvarijos socialinės globos namai, Aukštelkės socialinės globos namai, Latvijos socialinės globos namai, Zarasų socialinės globos namai ir Linkuvos socialinės globos namų. Finale dėl prizinių vietų kovojo Macikų, Aukštelkės, Jasiuliškių, Latvijos komandos. 
Nugalėtojais tapo Macikų socialinės globos namų komanda, aplenkusi Jasiuliškių ir Aukštelės ekipas. Macikų komanda laimėjo futbolo lygą SENI CUP ir važiuoją į finalą Lenkijoje, Torūnės mieste, liepos  2-5 dienomis. Dalyvaus 34 komandos iš 14 šalių, tame tarpe ir Macikų socialinės globos namų komanda.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119   120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145