Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2012-07-02 | Įvertinimas: 2

SENI CUP 2012 M. FUTBOLO TURNYRAS KĖDAINIUOSE

Ketvirti metai dalyvaujame Seni cup neįgaliųjų futbolo turnyre, kuris trečius metus iš eilės vyksta Kėdainiuose. Šiemet dalyvavo 10 komandų iš globos namų.  Turnyras vyko dvi dienas, pirmąją dieną žaidėme net keturias rungtynes. Su Latvijos ekipa sužaidėme lygiosiomis 0:0. Su Zarasų socialinės globos namų komanda  taip pat lygiosiomis. Prieš Kalvarijos komandą iškovojome pergalę 1:0. Taip pat ir prieš Aknystos socialinės globos namus iškovojome pergalę 2:0.
Vakare vykome į vakaronę, kuri vyko edendrologijos parke, Kėdainių rajone. Kiekviena komanda turėjo paruošusi prisistatymą " Futbolo mados tendencijos", vėliau buvo renkami laimėtojai. Vėlai vakare stebėjome fejerverkus. Grįžome miegoti su gražiais įspūdžiais ir turiningai praleistu laiku. Antrąją dieną vyko finalas, žaidėme su Aukštelkės globos namais ir iškovojome pergalę 1:0, su Dūseikių globos namais sužaidėme lygiosiomis 3:3, Su Ventos socialinės globos namais taip pat lygiosiomis 2:2 , o prieš Linkuvos socialinės globos namus iškovojome pergalę 3:0. Žaidėme rato sistema, skaičiavosi taškai ir užėmėm II- vietą. Pirmąją vietą iškovojo Zarasų socialinės globos namai su teise vykti į Lenkiją. Tačiau pastariesiems atsisakius, pasiūlymas vykti į Lenkiją ir atstovauti Lietuvą,  atiteko mums. Likome labai patenkinti šiuo laimėjimu.

 

JONINĖS
Data: 2012-06-26 | Įvertinimas: 0

Š.m. birželio 22 dieną dauguma globos namų gyventojų bei darbuotojų susirinko smagiai paminėti Joninių šventės. Šventę linksmu šokiu atidarė gyventojų kolektyvas, kuriam vadovauja gerbiama vadovė Vidutė Jovaišienė.
Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Tą dieną sveikiname visus Jonus ir Janinas, tą naktį ieškome paparčio žiedo, ta naktis kupina magijos, paslapčių ir visokių burtų. Ir mes, susirinkome į vieną būrį pagerbti globos namuose gyvenančius Jonus ir Janinas, kartu su jais pasilinksminti, pašokti, padainuoti, uždegti Joninių laužą, ieškoti paparčio žiedo.

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2012-06-08 | Įvertinimas: 0

2012 m. gegužės 31 dieną globos namuose vyko sporto šventė. Ši šventė, tapusi tradiciniu kasmetiniu renginiu, gausiai subūrė globos namų gyventojus ir darbuotojus. Šventės atidarymas pradėtas sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė. Atidarymo pradžioje pasirodė saviveiklos kolektyvas vadovaujamas V.Jovaišienės. Visiems dalyviams gerų startų ir puikių finišų linkėjo sporto šventės organizatorė A.Tarozienė.
Šioje sporto šventėje dalyvavo „Aitvaro“ , „Švyturio“, „Neužmirštuolės“, „Likimo“, „Aušros“, „Jovaro“ bei „Vilties“ socialinės grupės. Kitų grupių nariai buvo sirgaliai ir palaikė komandas. Globos namų gyventojai išbandė jėgas nuotaikingose estafetėse. Visus lydėjo gera nuotaika bei puiki savijauta ir sportinė dvasia.

PARODA USĖNŲ BIBLIOTEKOJE
Data: 2012-06-04 | Įvertinimas: 0

Renatė Lūšis aplankė Usėnų bibliotekoje eksponuojamą Macikų socialinės globos namų gyventojų aplikacijos darbų parodą "Sparnuotieji - gamtos laikrodis"

Gražią,šiltą šeštadienio popietę, įžymi dailininkė Renatė Lūšis Usėnų bibliotekoje bendruomenei pravedė edukacinį - praktinį meno terapijos užsiėmimą. Susitikimo metu dailininkė supažindino su fotografijų naudojimo technika, mokė, kaip piešiniu ir žodžiu išreikšti savo mintis, suvokti savo emocines būsenas bei jų priežastis.
Renatė Lūšis pasidžiaugė Macikų socialinės globos namų gyventojų aplikacijos darbų paroda, padaryta iš spalvoto krepinio popieriaus rutuliukų. pasak dailininkės, darbai labai gražūs, kūrybiški ir juos atlieka tik mylintys gamtą, jos grožį.
Usėnų bibliotekoje paroda bus eksponuojama iki birželio mėnesio vidurio.

EUROPOS FUTBOLO SAVAITĖ
Data: 2012-06-01 | Įvertinimas: 2
SPECIAL OLYMPICS EUROPOS FUTBOLO SAVAITĖS FINALINIS RENGINYS ŠIAULIUOSE

Dvyliktosios Specialiosios Olimpiados Europos futbolo savaitės renginiai vyko gegužės 12 – 20 dienomis, siekiant sudaryti galimybes žmonėms su protine negalia sportuoti, pašalinti kliūtis juos įsitraukiant į futbolo procesą. Šios savaitės metu buvo minima UEFA „Futbolas visiems diena“.
Futbolo federacijos ir klubai visoje Europoje, taip pat UEFA rėmė šių metų Europos krepšinio savaitės renginius, kurių metų tikėtasi suteikti galimybę parodyti įgūdžius 45000 atletų iš 45 Europos šalių.
Specialiosios Olimpiados futbolo savaitės renginiai yra visus metus vykstančių renginių dalis. Specialioji Olimpiada ragina dalyvauti su proto negalia ir be jos sportininkus visų lygių regioninėse, nacionalinėse varžybose per Unified Sports® (Jungtinį sportą).
Finalinis Europos futbolo savaitės renginys vyko gegužės 16 dieną Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ stadione, kuriame dalyvavo 9 komandos iš įvairių Lietuvos socialinės globos įstaigų: Aukštelkės (Šiaulių r.), Adakavo (Tauragės r.), Macikų (Šilutės r.), Dūseikių (Telšių r.), Jurdaičių (Joniškio r.), Linkuvos (Pakruojo r.), Ventos (Akmenės r.) socialinės globos namų, Panevėžio jaunuolių centro bei Šiaulių vaikų globos namų.
Komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į A ir B lygius. Stipriausioje grupėje nenugalimi buvo Jurdaičių socialinės globos namų futbolininkai. Sidabro medalius pelnė Aukštelkės socialinės globos namų sportininkai, o bronzos medalius pelnė svečiai iš Dūseikių.
B lygyje pajėgiausia buvo Šiaulių vaikų globos namų komanda. Sidabro medalius laimėjo Ventos socialinės globos namų sportininkai. Bronzos medalius pelnė Linkuvos futbolininkai.
Pasibaigus futbolo šventei buvo surengtos parodomosios rungtynes tarp specialiųjų atletų rinktinės ir Šiaulių moterų futbolo klubo „Gintra – Universitetas“. Dalyviai džiaugėsi proga pažaisti drauge, parodė gražų žaidimą, gebėjimą draugiškai bendrauti tarpusavyje, patyrė daugybę džiugių akimirkų ir parsivežė namo nepamirštamus įspūdžius. Mūsų socialinės globos namus atstovavo šie sportininkai: V.Šarpnickis, A.Butkus, V.Lukas, A.Matulevičius, R.Zonys, R.Juknius.
Futbolo turnyro nugalėtojai bei dalyviai buvo apdovanoti maikutėmis, medaliais bei taurėmis.
 
IŠVYKOS Į KULTŪRINIUS RENGINIUS
Data: 2012-05-17 | Įvertinimas: 0

2012- ieji metai paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Prisijungdami prie šios iniciatyvos, gegužės 9 dieną, Macikų socialinės globos namų užimtumo grupių „Molinukas“ ir „Prie židinio“ gyventojų kolektyvai dalyvavo šventinėje renginių programoje, kuri vyko F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Stebėjome šaunų bei linksmą  spektaklį, kurį parodė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lėlių teatras. Pasibaigus žaismingai programai ėjome apžiūrėti ir mūsų pačių eksponuojamų rankdarbių parodos, skirtos Europos dienai paminėti. Be galo sužavėjo grafikės ir knygų iliustratorės T.Balčiūnaitės kūrybos paroda.

 

MOTINOS DIENA
Data: 2012-05-11 | Įvertinimas: 0

 Mamos ranka švelniai nubraukdavo nuo mūsų veido ašaras
Ir nuo vėjo išdraikytus plaukus.
Mamai užtekdavo laiko ir Jūsų skausmams išklausyti
Ir paguosti, ir pabarti.
Nepagalvojome, kad mamai dienas negrąžinamai keitė naktys.
Mes ir nepamatėme, kad mūsų mamų plaukai pabalo,
Kad apie akis atsirado naujos nuovargio raukšlelės.
Atleisk mums, mama, kad mes ne iš karto atsiminėm Tavo akių spalvą,
 O mamos akys į mus žiūri visur ir visada, dieną ir naktį.

 Motinos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Š.m. gegužės 4 dieną Macikų socialinės globos namuose taip pat buvo renginys skirtas motinos dienai paminėti.  Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Globos namų gyventojai sveikino į renginį pakviestas ir atvykusias savo mamas. O Juknaičių vaikų darželis visiems susirnkusiems į šį masinį renginį, dovanojo  nuotaikingą programėlę.

 


 

SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA
Data: 2012-05-09 | Įvertinimas: 0

Š.m. gegužės 7 d. Macikų socialinės globos namuose vyko popietė skirta  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Popietė vyko, ne kaip įprastai bibliotekoje, o IV korpuso II aukšte. Čia susirinko IV korpuso gyventojai turintys vienokių ar kitokių judėjimo problemų.
Šio renginio misija sudaryti galimybę  prisiminti spaudos atgavimo įvykius.  Šia proga gyventoja V. Balakauskaitė skaitė savo parašytas eiles, o gyventojas P.Dapšauskas susirinkusiems pagrojo kelis muzikinius kūrinius.
Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 1904 metais beveik po keturiasdešimt metų spaudos draudimo metų Rusijos caras grąžino lietuviams teisę savo leidinius spausdinti lotyniškomis raidėmis. Tik dėl neįtikėtinų protėvių pastangų ir atkaklumo, lietuvių tauta atgavo teisę ir laisvę nesislapstant kalbėti, rašyti ir skaityti lietuviškai.
Tai prasminga diena pagerbti protėvių atkaklumą ir narsą suvokiant, kad lietuvių kalba, knyga ir spauda yra tai, kas mus jungia ir vienija....

 

2012 METŲ AEROBIKOS ČEMPIONATAS
Data: 2012-05-02 | Įvertinimas: 2

Š.m. balandžio 25 d. Šeduvos kavinės – motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko 2012 m. Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto (LSOK) respublikinis aerobikos čempionatas.
Jau 19-tą  pavasarį Lietuvos specialiųjų mokyklų ir socialinių globos namų aerobikos entuziastai susitinka varžybose, kuriose laimi draugystė, geros emocijos, noras varžytis ir bendrauti su šios sporto šakos mėgėjais. Rungėsi aerobikos komandos iš Klaipėdos, Ventos, Pabradės, Radviliškio, Kaišiadorių, Gelgaudiškių ir kt. Varžybose aktyviai dalyvavo Macikų socialinės globos namų gyventojai, vadovaujami socialinės darbuotojos S.Maskaliovienės. Varžybų teisėjams sunku buvo vertinti komandas. Varžybose dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės su negalia: vaikai, jaunimas bei suaugę žmonės. Taip pat visos komandos dalyvavo lygiateisiškai - viename lygyje. Komisija vertino programos atlikimo techniką, sudėtingumą bei komandos estetinį vaizdą. Jie džiaugėsi dideliu sportininkų noru kuo gražiau ir kuo įdomiau atrodyti, sinchroniškai atlikti programą.
 

LSOK KREPŠINIO 3X3 ČEMPIONATAS
Data: 2012-05-02 | Įvertinimas: 2

2012 m. balandžio 26 d. vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, kur vyko krepšinio čempionatas. Organizatoriai: Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Jurdaičių socialinės globos namai. Mūsų socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai: K.Kerpė, V.Lukas, A.Matulevičius, A.Butkus, A.Čiulčinskis, R.Zonys, M.Krutilina. Buvo sudarytos dvi komandos,. Viena žaidė A-lygyje, antra B-lygyje. A-lygyje žaidė: A.Čiulčinskis, K.Kerpė, A.Butkus. B-lygyje A.Matulevičius, R.Zonys, V.Lukas. A-lygyje žaidę žaidėjai iškovojo IV-ą vietą. B-lygyje žaidėjai iškovojo III-ią vietą. Sportininkai nebuvo patenkinti savo žaidimu ir viliasi, jog per kitas varžybas pasieks aukštesnių rezultatų. Varžybose iš viso dalyvavo 15 komandų. 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121   122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143