Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
IŠVYKA Į ŠILUVĄ
Data: 2008-09-13 | Įvertinimas: 1

Diena pasitaikė kaip tik iš tokių kokių laukiama,- nei karšta, nei šalta. Nors kelionė laukė tolima, tačiau visų nuotaikos buvo geros ir visi tikėjome, kad kelionė bus įdomi.
Esame labai dėkingi mūsų pensionato direktoriui Romualdui Jovaišai, kad mums suteikta tokia galimybė aplankyti Šv. Marijos apsireiškimo vietą – Šiluvą, ir dar jubiliejiniais metais, - 400 metų praėję nuo Šv. Marijos apsireiškimo. Šia proga Šiluva buvo papuošta ypač gražiai. Mes turėjome progą  nusipirkti suvenyrų, kurie primins mums šią kelionę. Aplankėme koplyčią, kurioje yra akmuo, ant kurio pasirodžiusi Šv. Marija. Nusipaveikslavę  atsiminimui, nuskubėjome į aikštę, kurioje lygiai 12 val. turėjo prasidėti šventos mišios  aukojamos už įvairias bendruomenes. Mišių metu aplankėme ir nuostabaus grožio Šiluvos bažnyčią. Išklausę mišių ir pasimeldę,  sutartu laiku grįžome prie savo transporto priemonės. Grįždami dalinomės maloniais įspūdžiais apie tai ką matėme ir ką išgirdome mišių metu.

Gyventojų tarybos pirmininkė: Leonida - Imidija Laureckytė

VARŽYBOS
Data: 2008-08-18 | Įvertinimas: 3
 

LSO JUNGTINIO KREPŠINIO VARŽYBOS

Š.m. birželio19 d. 5 val. ryto išvykome į Rokiškį. Važiuojant visi gyventojai ilsėjosi, kadangi varžybos laukė  tikrai nelengvos, o ir kelias tolimas. Šiose varžybose buvo trys lygiai, mūsų komanda žaidžia I – lygyje, tarp stipriausių. Mums teko susirungti su šeimininkais: tai Skėmų pensionato, Vilijampolės, Aukštelkės ir Ventos pensionatais.
Šilutės pensionatui atstovavo gyventojai: A. Matulevičius, R. Juknius, R. Zonys. Kadangi tai buvo jungtinis krepšinis, tai taipogi turėjo žaisti dar du darbuotojai arba jų vaikai. Taigi kartu su gyventojais žaidė Irmantas Grikšas (soc.darbuotojo padejėjos D.Grikšienės sūnus) ir Aivaras Jankus ( slaugytojos J. Jankuvienės sūnus).
Kova buvo tikrai nelengva,- varžovai pakankamai stiprūs, tačiau mus lydėjo fortūna ir mes iškovojome III-ią vietą. Į pensionatą parvežėme gražią ir didelę taurę. Vykdami atgal aptarėme visą varžybų eigą, dalinomės patirtais įspūdžiais.

Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė
Data: 2008-08-15 | Įvertinimas: 1

Lietuvių papročiai glaudžiai susieti su magija ir mitologija. Kiekviena didžioji šventė susieta su įvairiomis tradicijomis ir papročiais. Lietuvoje Žolinė buvo populiariai vadinama Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo šventė, švenčiama rugpjūčio 15 dieną. Žiloje senovėje ji buvo skirta atlikti apeigoms didžiajai deivei gimdytojai Ladai, ir jai atiduoti užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. Žoline ši šventė buvo praminta todėl, kad bažnyčioje buvo šventinamos laukų žolelės, gėlės ir augalai.
Ši šventė rugpjūčio 15 d. buvo minima ir Šilutės pensionate – šventoje vietoje – prie Lurdo.

SUTEIKTI KVALIFIKACINIAI DIPLOMAI
Data: 2008-07-10 | Įvertinimas: 1

Š.m.  birželio 30d. Ž.Naumiestyje, Šilutės rajone, buvo teikiami kvalifikaciniai diplomai. Mūsų pensionato gyventoja Violeta Marozaitė įgijo virėjos specialybę, Ramūnui Zoniui ir Kaziui Kerpei buvo įteikti apdailininkų kvalifikaciniai pažymėjimai, diplomai.
Pasveikinti mūsų gyventojus vyko: direktorius Romualdas Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė, vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė, socialinės darbuotojos: Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė, Stefanija Lazdauskienė.
Direktorius dar kartą palinkėjo mūsų pensionato diplomantams siekti gyvenime tobulumo, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams paragino nenustoti mokytis, vyriausioji socialinė darbuotoja taip pat pasidžiaugė gyventojais ir palinkėjo visokeriopos sėkmės. Mes, socialinės darbuotojos taipogi džiaugiamės už gyventojų uolumą besimokant, už jų kantrybę ir siekius.LIEPOS 6-OJI - MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA
Data: 2008-07-09 | Įvertinimas: 1

Liepos   6-ąją  švenčiame  pirmojo   suvienytos Lietuvos  valstybės  valdovo,   kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę - Valstybės dieną. Ta proga pensionato koplyčioje vyko renginys. Socialinės darbuotojos, socialinio darbuotojo padėjėjos pasakojo apie pirmąjį ir vienintelį Lietuvos Karalių Mindaugą. Istorijos šaltiniuose jis vadinamas Mindaugu išmintinguoju, kadangi jis sugebėjo vykdyti tokią lanksčią politiką, kuri niekais pavertė begales kryžiuočių ordino planų. Pats reikšmingiausias Mindaugo politinis žingsnis— krikščionių tikėjimo priėmimas 1251 metais, tais metais Livonijos ordino magistras iškilmingai pakrikštijo Mindaugą su žmona Morta, jų sūnus bei daugelį karių. Taigi, Mindaugas yra ne tik valstybės suvienytojas, bet ir krikštytojas. Apsikrikštijęs Mindaugas pastatė savo valstybės sostinėje, Vilniuje, pirmąją katedrą, kurios liekanų buvo rasta Vilniaus arkikatedros požemiuose. Mindaugo karūnavimo diena jau buvo minima nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją. Vėliau Mindaugo karūnavimo prisiminimas buvo išblukintas. Atkūrus nepriklausomybę stengėmės kuo daugiau sužinoti apie senąją mūsų valstybingumo istoriją. Todėl 1990m. liepos 6-oji buvo patvirtinta kaip Mindaugo karūnavimo diena - Valstybės šventė.
Eiles skirtas šiai dienai paminėti skaitė socialinė darbuotoja J. Vingienė, gyventojas S. Šonas. Keleta dainų apie Lietuvą sudainavo gyventojas A. Bartkus.
Renginio eigoje, gėlių puokštėmis buvo pasveikinti mūsų pensionate gyvenantys Mindaugai, kurių  turime tris.

IŠVYKA PRIE KURŠIŲ MARIŲ
Data: 2008-07-07 | Įvertinimas: 1
MŪSŲ KURŠIŲ MARĖS,
O MES JŲ VAIKAI
BANGOS PLAUKIA GEROS
KUR TIK UŽMATAI. 

MYLIMA TĖVYNE,
MUMS GYVENT GERAI
MĖGSTAME KELIAUTI
PRAMOGAUT SMAGIAI.

Š.m. liepos 1 dieną floristikos būrelis susiruošė į kelionę prie Ventės rago. Nors ir pūstelėdavo nedidukas vėjelis, oras pasitaikė geras. Mes norėjome prisirinkti Kuršių marių pakrantėje esamų kriauklyčių, akmenukų. Tačiau kelionė mus sudomino kur kas labiau,- radome ne tik įvairiausių nugludintų vėjo ir smėlio medžio pagaliukų, bet ir vėžių.
Vaikščiojome Kuršių marių pakrante ir grožėjomės gamta. Gera buvo pabūti, pabraidyti šiltame vandenyje, akis paganyti į tolį, kur matėsi Nida, Juodkrantė ir ten esančios kopos.
Ačiū visiem išleidusiems mus į tolimą kelionę.Ypač dėkojame būrelio vadovei M.Ramašauskienei už tokią gražią ekskursiją.

gyventoja Vitalija Balakauskaitė

 

JONINĖS
Data: 2008-07-01 | Įvertinimas: 1

 

 

Pavasario darbai jau užbaigti, pats laukų žydėjimas, brandos laukimas. Dienos dar ilgėja, bet saulė jau pavargus, tuoj persiris per dangaus aukštumas... Vieną šių gražiausių vasarvidžio dienų, kai žemė ilsisi po dalgio dar nepaliestu, žiedais žydinčiu, bitėmis dūzgiančiu žolynų kilimu, birželio 20 d. planuota šventė pensionato pušynėlyje persikėlė į pensionato teritorijoje esančią pavėsinę, nes netikėtai subjuro oras.
Kai visi šventės dalyviai buvo pažymėti specialiais šiai šventei skirtais ženkliukais, šventės organizatoriai pasveikino susirinkusiuosius į šią šventę - Joninių šventę, ir pranešė, kad mes susirinkome pasveikinti varduvininkų Jonų ir Janinų, sužinoti Lietuvių liaudies papročių ir, žinoma,  pasilinksminti.
Gerb. pensionato direktorius R. Jovaiša paskelbė šventę pradėtą.Taigi prasidėjo linksmybės: šokiai, mįslių minimai, eilių skaitymai, dainos. Visi dalyviai stengėsi ne veltui,- jie buvo apdovanoti saldžiais prizais. Jonai ir Janinos buvo apdovanoti ąžuolo vainikais bei Jonų ir Janinų pasais. Šventėje šėlo „raganaitės", žolelių arbata vaišino „žiniuonės".
Nors oras tądien buvo nekoks, šventės dalyvių tai neišgąsdino, greičiau išsigando pats lietus, nes tol kol vyko šventė neiškrito nė lašelio, netgi saulutė visiems mums šypsojosi...

 

PENSIONATO DIENOS
Data: 2008-06-23 | Įvertinimas: 1

Kaip ir kiekvienais metais Šilutės pensionate birželio mėnesį vyksta Pensionato dienoms skirti renginiai. Šiais metais renginys vyko birželio 12 dieną.
Šventė prasidėjo vėliavos pakėlimu, dalyvaujančių svečių pristatymu. Savo pasirodymais svečius ir visus mus džiugino pensionato gyventojai, pensionato moterų ansamblis. Galiausiai šventę vainikavo sportinė dalis. Sportas. Vieniems tai sveikatos šaltinis, kitiems – gyvenimo būdas. Mums šis nuostabų birželio 12-osios rytą – šventė. Sportinės sėkmės talismanai – degantys fakelai, kiekvienai komanai įteikti  pensionato direktoriaus R.Jovaišos, tikrai lėmė sėkmę. Sunešti į aikštę, jie sužibo tarsi olimpinė ugnis. Gera nuotaika, emocijos, sirgalių palaikymas padėjo mūsų gyventojams rungtis estafetėse ir nugalėt, o ir pralaimėt reikia mokėti...

EUROPOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KREPŠINIO VARŽYBOS
Data: 2008-06-19 | Įvertinimas: 3
 

Š.m. gegužės 26-31d. Marmaryje (Turkija) vyko Europos Specialiosios Olimpiados (SO) krepšinio varžybos, kuriose Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius. Rinktinėje žaidė mūsų pensionato gyventojas Ramūnas Zonys.
Šalies olimpinę krepšinio rinktinę sudarė 5 specialiųjų mokyklų moksleiviai ir 3 pensionatų gyventojai. Tarp jų ir R. Zonys. Vyriausias rinktinės treneris buvo Rimantas Milaknis (Kaunas), jam padėjo Rusniškis treneris Vitalijus Škimelis ir delegacijos vadovė,-Šilutės pensionato socialinė darbuotoja Aušra Tarozienė.
Lietuvos rinktinės, Specialiosios Olimpiados krepšininkai prisimins gražiai organizuotas varžybas, svetingą priėmimą ir turiningai praleistą laisvalaikį Turkijoje.

 

AEROBIKOS VARŽYBOS
Data: 2008-05-30 | Įvertinimas: 3

Aerobikos užsiėmimai - tai viena iš daugelio žmonėms su proto negale reikalingų užsiėmimų Šilutės pensionate. Aerobika, tai lyg muzikos terapija, skatinanti psichinį bei fizinį vystymąsi. Tai galimybė siekti bendros, organizuotos veiklos, bendro dėmesio sutelkimo. Dalyvavimas tokioje grupinėje veikloje stiprina dvasią, pasitikėjimą savimi, sukelia emocinius išgyvenimus. Sutrikusio intelekto žmonėms tai viena iš galimybių palengvinančių integracijos kelią į visuomenę.
2008 gegužės 14 d. Šilutės pensionato aerobikos grupė vyko į Lietuvos Specialiosios Olimpiados aerobikos varžybas, kurios vyko Kaune. Susirinko įvairaus amžiaus bei neįgalumo aerobikos grupės iš septynių specialiųjų mokyklų ir dviejų pensionatų. Stebėjome puikiai organizuotą renginį, galėjome pabendrauti su kitais renginio dalyviais, renginio organizatoriais,  pasisemti patirties.
Šilutės pensionato aerobikos šokio kolektyvas šiose varžybose laimėjo trečiąją vietą. Visi komandos dalyviai buvo apdovanoti bronzos medaliais. Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir norėtume kitais metais sudalyvauti jau penkioliktose Lietuvos Specialiosios Olimpiados aerobikos varžybose.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128   129  130  131  132