Knyga – geriausias žmogaus draugas. Skaityti knygas – visada atsiras laiko, jei nori, o atsiversti knygą norėsis dar labiau, jei ją puoš originalus, savos gamybos knygos skirtukas. Globos namų gyventojai darėsi knygos skirtukus, puošė juos piešiniais. Edukacinio užsiėmimo metu gyventojai įsitikino, kad skirtukų gamyba – puikus laisvalaikio praleidimo būdas, prieinamas įvairaus amžiaus žmonėms. Norinčius pamatyti ir pasidžiaugti unikaliais knygų skirtukais, maloniai kviečiame apsilankyti globos namų bibliotekoje.
Neįgalūs žmonės yra viena iš labiausiai pažeidžiamų, socialiai izoliuotų grupių, patiriančių įvairių formų atskirtį, izoliaciją ir stigmą. Tačiau Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivės Rūtos patirtis veda į nuostatų keitimą, į supratimą, kad visi mes vienodi.
Šilutės Vydūno gimnazijos mokinė Rūta vykdė savo gimnazijos mokinio projektinį darbą „Mano svajonė“, kuriame suteikė globos namų gyventojams galimybę atsiskleisti dailės kūryboje. Mokinė papasakojo apie savo projekto tikslą, kuris siejamas su bendrumo jausmu, bendradarbiavimo kultūra, tolerancija. Gimnazistės teigimu, šiame projekte nebūtini gyventojų meniniai įgūdžiai, svarbiausia – dalyvauti procese, kuriuo siekiama tobulėti, ugdyti meninius gebėjimus ir pasiekti rezultatą, kuriame patiriamas atsipalaidavimas, saviraiškos teikiamas džiaugsmas, išgyvenama malonių pojūčių, susiduriama su naujais išbandymais.
Šį Rūtos projektą pavadinčiau dailės terapija, kuri suteikė visiems teigiamų emocijų, skatino nuoširdžius ir draugiškus santykius. Dailės kūrybinis procesas suartino moksleivę ir skatino nuoširdžius, draugiškus santykius su globos namų gyventojais, atskleidžiant jų asmenybes. Didžiuojamės jauna karta, kuriai nėra svarbūs negalios aspektai.
Vyriausioji socialinė darbuotoja Laima
Globos namų bendruomenė lankėsi Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Vykdant projektą „Knygrišystė knygių žemėje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybė, globos namų gyventojai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėje edukacijoje „Įsirišk knygą“. Jos metu dalyviai buvo supažindinti su knygos istorija bei pamokyti įsirišti vieno lanko knygelę. Nuoširdus ačiū edukatorei Kristinai už šiltą ir informatyvų užsiėmimą.
Tegul jums nestinga geros nuotaikos ir sveikatos, skaidrių minčių, džiaugsmingų akimirkų ir lengvumo kasdienybėje.
Kiekvienas kartais nuklystame į svajonių pasaulį, kupiną troškimų, norų ir siekių. Vienos svajonės užklumpa netikėtai, kitos ilgai bręsta mūsų vaizduotėje. Užimtumo grupėje „Floristika“ vyko popietė „Svajonę turiu“, kurioje gyventojai prie kavos ir arbatos puodelio dalinosi savo svajonėmis. Kai kurie gyventojai svajojo piešimo lape. Manote, svajonės yra laiko švaistymas? Tikrai ne! Galbūt tik dėl to, kad svajojame, esame tuo, kuo esame. Svajonės suteikia energijos, įkvepia įgyvendinti naujus siekius. „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų“, – rašė Paulo Coelho. Svajokime, nes svajonės pildosi!!!
Globos namuose vyko pati gražiausia vasaros šventė – Rasos, arba Joninės. Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Senovės lietuviai šią naktį švęsdavo kaip vasaros saulėgrįžos šventę – Kupoles. Renginio metu nestigo geros nuotaikos, žaidimų, muzikos, šokių, tradiciškai ieškojome paparčio žiedo. Renginio vedėjos Vilma ir Daiva visiems priminė Joninių papročius, vaišino visus žolelių arbata, medumi. Na ir žinoma pasveikinome Jonus ir Janinas, kuriems globos namų vaidilutės sušoko pačių sukurtą nuostabų šokį.
Globos namuose vyko visuotinis gyventojų susirinkimas, kuriame direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Irena G. pristatė paslaugų gavėjų teisių ir pareigų chartiją, akcentuodama gyventojų teises ir pareigas. Vyriausioji socialinė darbuotoja Laima J. apibendrino gyventojų, gyventojų artimųjų bei trečiųjų šalių anketų rezultatus. Apklausa vyko gegužės - birželio mėnesiais. Dėkojame apklausų dalyviams už Jūsų aktyvų dalyvavimą, už Jūsų nuoširdžius teigiamus atsiliepimus.