Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
SO JUNGTINIO FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2010-12-16 | Įvertinimas: 3

Šių metų gruodžio 14 d. vykome į SO jungtinio futbolo turnyrą Šiauliuose. Varžybose buvo vienas lygis. Macikų socialinės globos namams atstovavo gyventojai: A.Matulevičius, A.Novatorovas, R.Lukavičiūtė, K.Kerpė, A.Butkus, V.Šarpnickis ir S.Šarūnas.
Kadangi tai buvo jungtinis futbolo turnyras, tai turėjo žaisti ir darbuotojas. Atstovavo socialinio darbuotojo padejėjas V.Kontrimas.
Žaidėjams buvo maloniausia pergalė, laimėta prieš šeimininkus ir stipriausius varžovus – Aukštelkės socialinės globos namų sportininkus. Laimėta graži taurė, todėl atgalios vykome labai patenkinti savo pergale.

 

KLAIPĖDOS MIESTO IR APSKRITIES ŽMONIŲ SU NEGALIA SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2010-12-05 | Įvertinimas: 3

Šių metų gruodžio 4 d. vykome į Klaipėdą, kur vyko miesto ir apskrities žmonių su negalia sporto šventė. Macikų socialinės globos namams atstovavo 10 gyventojų: K.Kerpė, V.Laurinavičius, A.Butkus, A.Novatorovas, A.Čiulčinskis, G.Jakštaitė, R.Lukavičiūtė, A.Daržinskas, V.Lukas, L.Širjev.
Suaugusiems vyko krepšinio, stalo teniso ir rankų lenkimo varžybos. Rankų lenkimo varžybose A.Čiulčinskis užėmė I-ą vietą, tarp moterų G.Jakštaitė užėmė II-ą vietą. Stalo teniso varžybose R.Lukavičiūtė iškovojo II-ą vietą, tik krepšininkai liko ketvirti.
Važiuodami namo gyventojai dalinosi varžybų ispūdžiais.


 

TARPTAUTINĖ NEĮGALIŲ ŽMONIŲ DIENA
Data: 2010-12-03 | Įvertinimas: 1

Jau nuo seno, gruodžio 3-ioji minima kaip Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Dar 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgalių žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad šiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės ir kad būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.
Macikų socialinės globos namuose, kiekvienais metais organizuojamas renginys skirtas šiai dienai paminėti. Socialinė darbuotoja kultūriniam užimtumui V.Jovaišienė kiekvienais metais parengia šiai dienai skirtą gyventojų, dalyvaujančių saviveikloje, pasirodymą. Šiais metais, gruodžio 2-ąją matėme muzikinį sceninį pasirodymą, kur ir dainos, ir šokiai bei visa renginio vedančiųjų papasakota informacija buvo apie pamario kraštą bei bites. Scenos dalyviai savo pasirodymu džiugino šventės svečius, stengėsi įtraukti juos menant mįsles bei kvietė prisiminti patarles. 
Renginio pabaigoje, vedančiosios visiems svečiams ir dalyviams palinkėjo, kad gyvenimas kasdien būtų kiek įmanoma skaidresnis, o problemas sprendžiant nebūti vienišiems...


 

ADVENTAS
Data: 2010-12-01 | Įvertinimas: 1

Šių metų lapkričio 30 dieną 10 val. Macikų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai rinkosi koplytėlėje į rytmetį skirtą Adventui. Renginyje dalyvavo globos namų direktorius R.Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė, pavaduojanti vyriausiąją socialinę darbuotoją socialinė darbuotoja R.Girgždienė, vyriausioji slaugytoja T.Bekerienė.
Montaže dalyvavo gyventojai: V.Balakauskaitė, D.Piktužas, V.Lukas, A.Repčys, P.Dapšauskas bei socialinės darbuotojos A.Tarozienė ir P.Kiaurakienė. 
Renginys, skirtas Advento pradžiai buvo pradėtas garbinimo himnu Viešpačiui. Vėliau klausėmės apie Adventą, jo trukmę, tradicijas bei papročius. Buvo paminėta, jog atėjo tamsiausias ir niūriausias keturių savaičių Advento laikotarpis, kuris prasidėjo šį sekmadienį. Tai laukimo laikotarpis kol įsižiebs šviesi Beatliejaus žvaigždė, kuri praneš mūsų Viešpaties gimimą. Renginio metu neapsieita ir be Advento simbolio - vainiko su keturiomis žvakėmis. Evangelijos įkvėpta, Bažnyčia ir visi krikščionys su degančiais žiburiais budi ir rengiasi kūdikėlio gimimui. Pagal papročius, dažniausiai į vainiką įtaisomos baltos žvakės, nors yra sakoma, kad tinkamiausia Advento vainiko žvakių spalva – trys violetinės ir viena rausva. Po vieną violetinę uždegama kiekvieną Advento sekmadienį, o rausva paskutiniąją per Kristaus gimimo iškilmę. Bažnyčia aiškina, kad violetinė spalva reiškia atgailą ir atsivertimą, o rusva džiaugsmą dėl netrukus gimstančio Atpirkėjo.
Vedančioji paminėjo, jog pirmoji Advento žvakė vadinama Pranašų žvake. Šventame rašte parašyta: „Tauta gyvenusi tamsoje, išvydo didžią šviesą, gyvenusiems nevilties šalyje užtekėjo šviesybė“. Šią Pranašų žvakę uždegė Macikų socialinės globos namų direktorius. Jis pasveikino susirinkusiuosiuss ir kvietė visus gražiai ir prasmingai praleisti visą Advento laikotarpį, atsiprašyti įskaudinus, atleisti skriaudėjui, susitaikyti ir grąžinti skolas. 
Vedančiosios papasakojo, jog Adventas tai laikas, kurio metu tiesiami keliai, kuriais vargu ar eita, keliai kurie buvo nutrūkę. Tai nauji keliai. Keliai nuo žmogaus pas žmogų, vyro pas žmoną, žmonos pas savo vyrą, tėvų pas savo vaikus, vaikų pas tėvus, keliai pas kaimynus, darbo kolegas, keliai pas nuošalyje likusį žmogų. Adventas tai laikas, kurio metu vienas kitame uždegame žiburį: pritarimo, drąsos, meilės, draugystės, pagalbos. 
Buvo paminėta, kad per Adventą žmonės nesilinksmina, nešoka. Adventas ne tik ramybės, bet ir paslaptingas, mistiškas laikas, kai ano pasaulio dvasios bando kištis į žmonių gyvenimą. Senoliai tikėjo, kad šiuo tamsiuoju metu aplink slankioja dvasios, kurios tik ir taikosi pakenkti žmonėms ir jų darbams, žiemkenčių pasėliams, gyvuliams. Todėl ir įvairių draudimų būdavę apstu.
Renginio metu visi žiūrėjome į nuostabią žvakės skleidžiamą šviesą ir jautėme jos šilumą ir ramybę. Buvome susikibę rankomis ir įsivaizdavome kad esame rate, kad taptume panašūs į Advento vainiką. Vainikas tarsi sako: „Kai sudarote ratą, laikas tarsi išnyksta. Dievas tarsi susijungia su žmonėmis, dangus nusileidžia ant žemės.
Pabaigoje visi renginio dalyviai sugiedojo giesmę “Dieve arčiau Tavęs”, o po renginio visos socialinės grupės užsidegė savo atsineštas žvakeles nuo Pranašų žvakės, kad parneštų į savo gyvenamus korpusus ugnį, nuo kurios uždegs savo Advento vainikų žvakes. 


 

EUROPOS KREPŠINIO SAVAITĖS
Data: 2010-11-29 | Įvertinimas: 3

REGIONINĖS KREPŠINIO VARŽYBOS ŠILUTĖJE

Š. m. lapkričio 25 d. „Šilutės sportas“ klubo salėje, vyko regioninės krepšinio 3x3 varžybos. Jas organizavo Macikų socialinės globos namai, finansavo - LSOK ( Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas). Varžybose dalyvavo Duseikių socialinės globos namai (Telšių Rajonas), Rusnės specialiosios mokyklos ir Macikų socialinės globos namai. Varžybos vyko dviejuose pogrupiose po 3 komandas. A pogrupyje varžėsi Duseikių, Rusnės ir Macikų pirmosios komandos, B pogrupyje - antrosios komandos.
A pogrupyje stipriausi buvo Duseikių krepšininkai, kurie 9:7 nugalėjo rusniškius ir 9:5 nugalėjo Macikų trejetą. Macikų ir Rusnės tarpusavio susitikimas baigėsi 11:6 rusniškių pergale.
B pogrupyje nugalėjo Macikų antroji komanda, 6:3 įveikusi Duseikių ir Rusnės krepšininkų pasipriešinimą. II-ą vietą užėmė Duseikiai, 9:4 įveikę rusniškius. Pusfinalyje Rusnės pirmoji rinktinė 11:5 parklupdė Macikų antrąją komandą ir iškopė į finalą. Antruoju finalininku tapo Duseikių pirmoji komanda, 19:12 įveikusi savo antrąją komanda.
Mažajame finale, dėl III-ios vietos, Macikų antroji komanda 4:10 nusileido Duseikių antrajai rinktinei ir liko ketvirta.Finalinėje dvikovoje Rusnės specialiosios mokyklos krepšininkai turėjo 7:10 pripažinti Duseikių pirmosios rinktinės pranašumą, tad užėmė II-ą vietą.


 

STALO TENISO VARŽYBOS JURDAIČIUOSE
Data: 2010-11-03 | Įvertinimas: 3

Š.m spalio 21d. vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, kur vyko SO klubų teniso varžybos.
Iš viso dalyvavo 12 komandų iš Ventos, Jasiuliškių, Aukštelkės, Linkuvos, Radviliškio, Jurdaičių bei  Macikų socialinės globos namų.
Mūsų globos namų gyventojai sudarė 2 komanadas: 1-ai jų atstovavo: V.Lukas, V.Laurinavičius ir R.Lukavičiūtė ir pirmame lygyje iškovojo 3 vietą; 2-ai komandai atstovavo: A.Matulevičius, L.Širjev, R.Teslionak ir antrame lygyje iškovojo 3 vietą.
Sekančią dieną visus sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė bei vyriausioji socialinė darbuotoja I. Gimbutienė kartu su visa socialinių darbuotojų komanda.

VISŲ ŠVENTŲJŲ DIENA
Data: 2010-11-01 | Įvertinimas: 1

Lapkričio 1-oji, diena, kai žmonės visame pasaulyje lanko artimųjų ir draugų kapus, prisimena juos, uždega žvakutes, atneša gėlių. Šeimos susirenka prie kapų, dalinasi prisiminimais apie išėjusiuosius anapilin.
Visi, kurie jau yra Dievo artumoje ir džiaugsme - šventi. Tik apie kai kuriuos garsesnius žmones Bažnyčia sprendžia ir pasako, kad jie danguje, o visus - kas suskaičiuos? Todėl ir skirta viena diena per metus jiems pagerbti. Ši šventė mus padrąsina užtikrindama, kad dangus ne per aukštai, kad šventumas kasdienybėje pasiekiamas.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Macikų socialinės globos namų  gyventojai, lapkričio 1-ąją, kartu su juos lydinčiais socialiniais darbuotojais bei globos namų direktoriumi R.Jovaiša, vyko į kapines aplankyti jau anapilin iškeliavusių draugų, pažįstamų ar artimųjų kapų. Kai kurie gyventojai padėjo ir uždegė ant mirusių draugų kapų žvakutes, kiti gėlių puokšteles.

IŠVYKA
Data: 2010-10-28 | Įvertinimas: 1

Jau ne pirmą kartą Macikų socialinės globos namų gyventojai laisvalaikį leidžia boulingo klube. Šįkart lietingą spalio 21 dieną turiningai praleisti laisvalaikio išsiruošė I korpuso I aukšto vyrai.
Kai kurie gyventojai net neįsivaizdavo kaip boulingas yra žaidžiamas, nes čia lankėsi pirmą kartą gyvenime. Atvykus, mus pasitiko boulingo darbuotojas, kuris paaiškino žaidimo taisykles. Nurodė kokio svorio kamuolius imti, norint, kad jis gerai riedėtų, kaip taisyklingai paimti kamuolį, kaip jį mesti norint numušti visus kėglius ir laimėti.
Žaidėme su dideliu entuziazmu, džiaugėmės rezultatais bei „straikais“. Geriausiai žaisti sekėsi J. Petrovui, A. Butkui bei M. Šamonskiui. Baigę žaisti boulingo rezultatus aptarėme prie ledų ir kavos puodelio.

 

PADĖKA
Data: 2010-10-13 | Įvertinimas: 0

„Laiko saujoje telpa mūsų
darbai, siekimai, viltys,
kuriuos perėmę kiti
tęsia pagalbos ir gėrio
dalijimą...“

Nuoširdžiai dėkojame Laimai Andersson ir Kristianstado Švedų-lietuvių bendruomenei už bendradarbiavimą darant gerus darbus, už parodytą dosnumą. Jūsų atvežta labdara labai naudinga mūsų bendruomenei. Tuo pačiu norime palinkėti Jums ir Jūsų bendruomenei to neišsenkančio gerumo, visokeriopos sėkmės, geros sveikatos ir lai Jus visuomet lydi aplinkinių meilė, pagarba, dėkingumas. Tegul užtenka jėgų ir ryžto įprasminant kasdieninį darbą.

Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša
 

KELIONĖS
Data: 2010-10-10 | Įvertinimas: 0

MANO NUOSTABIAUSIOS ATOSTOGOS


Nežinau kaip būčiau praleidęs šiemet savo atostogas, jei ne mano tetos Danutė ir Genovaitė. Tikriausiai būčiau vaikščiojęs sau po gimtąją Klaipėdą ar padėjęs tetoms priemiesčio soduose.
Dabar esu labai patenkintas, kad teta Danutė, kuri labai mėgsta keliauti, pasiūlė man lydėti ją turistinėje kelionėje po Italiją. Iš pradžių dvejojau, bet teta Genovaitė su vyru padrąsino ir aš ryžausi kelionei. Važiavome turistiniu autobusu iš Kauno per Lenkiją, Čekiją ir Austriją. Čekijoje nakvojome. Kelionė buvo labai įdomi. Iš Austrijos važiavome į Italiją per kalnus. Teko vykti įspūdingais ilgais kalnų tuneliais. Lankėmės Venecijoje, Romoje, Vatikane, Neapolyje, Kaprio salose. Žavėjo nuostabi gamta, vietovių istorija, architektūra, archeologija, Koliziejus, Vezuvijaus ugnikalnis. Didžiausią įspūdį paliko Katalikų šventovė – Vatikanas.
Ir nors kelionėje labai vargino šios vasaros karščiai, bet įspūdžiai liks visam gyvenimui. Kelionės akimirkas primins ir nemažai padarytų nuotraukų. 
O keliaujantiems po svečias šalis patarčiau pasiimti su savimi maisto – lašinių, mėsos, dešros, kavos, nes viską pirkt tenai labai brangu.  

Socialinės grupės “Aitvaras” gyventojas Darius Piktužas,
2010 metų vasara

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130   131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145