Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
LAIMĖTI AUKSO BEI BRONZOS MEDALIAI
Data: 2010-10-01 | Įvertinimas: 1

Rugsėjo 17-24 d. Varšuvoje vykusioje 2010 metų Europos specialiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvavę du mūsų socialinės globos namų globotiniai iškovojo medalius. R Lukavičiūtė buvo šalies moterų futbolo rinktinės narė ir pelnė aukso medalį, o šalies krepšininkų rinktinėje žaidęs A. Čiulčinskis laimėjo bronzos medalį.
Specialiosios olimpiados žaidynių C grupės futbolo varžybose rungtyniavo Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos ir Lietuvos komandos. Mūsų atstovė R.Lukavičiūtė žaidė pagrindinėje Lietuvos moterų futbolo rinktinės sudėtyje ir iš aikštelės nepasitraukė per visas rungtynes. Lietuvos rinktinė 2:0 įveikė ispanių pasipriešinimą, dideliu pranašumu 4:1 - Belgijos komandą. Su Graikijos rinktine mūsų futbolininkės rungtynes baigė lygiosiomis - 4:4. O Lietuvos ir Prancūzijos susitikimas baigėsi be įvarčių - 0:0.
I vietą laimėjo Lietuvos moterų futbolo rinktinė - 9 taškai (2 pergalės, 3 lygiosiosios), II vietą - Belgija - 7 taškai (2 pergalės, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas), III vietą - Graikija - 4 taškai (1 pergalė, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas), IV vietą - Ispanija - 2 taškai (2 lygiosios, 2 pralaimėjimai), V vietą - Prancūzija - 1 taškas (1 lygiosios, 3 pralaimėjimai).
Europos specialiosios olimpiados vyrų krepšinio varžybose santykius aiškinosi Belgijos, Rusijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos rinktinės. Lietuvos ekipa 29:24 parklupdė Lenkijos krepšininkus, 38:36 - Ispaniją. Tačiau 28:37 turėjo pripažinti Belgijos komandos pranašumą. Nepavyko pasipriešinti ir Rusijos atstovams - lietuviai nusileido 25:58.
Lietuvos rinktinei atiteko III vieta. Nugalėjo Belgijos krepšininkai 31:21 įveikę II vietą laimėjusią Rusijos komandą. 
Šilutiškis A.Čiulčinskis sėkmingai kovojo po savo ir varžovu krepšiais, atkovojo daugiausia kamuolių.
Europos specialiosios olimpiados žaidynių medalininkai su gėlėmis buvo sutikti Kaune, gausiai susirinkę Macikų socialinės globos namų darbuotojai savo sportininkus pagerbė ir namuose.

 

RUDENĖLIO ŠVENTĖ
Data: 2010-09-28 | Įvertinimas: 0

Šių metų rugsėjo 23 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai dalyvavo sporto aikštelėje surengtoje “Rudenėlio šventėje”. Aikštelė buvo gražiai ir spalvingai papuošta- ant lininio rankšluosčio gulėjo duonos kepalėlis, moliūge “išaugo”stebuklingas medis ant kurio šakų puikavosi vaisiai ir daržovės, vežimas buvo pilnas prikrautas arbūzų, o krepšiai pilni rudens gėrybių ir gėlių.
Džiugino ir administracinio pastato foje surengta rudens gėrybių ir puokščių paroda, kurią savo rankomis sukūrė kiekviena socialinė grupė. 
Renginio vedantieji kvietė visus aktyviai dalyvauti renginyje, linkėjo visiems geros nuotaikos. Šventės metu kalbėjo Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša, kuris sveikino visus ir kvietė pasidžiaugti rudeninių spalvų palete ir rudens gėrybėmis.
Gyventojai aktyviai dalyvavo viktorinoje “Pažink lapą”, bandė atpažinti sėklas, žaidė žaidimus, vardino išskrendančius žiemoti į šiltuosius kraštus paukščius, užminė ir spėjo mįsles. Visi žinojo, kad svarbiausia rudenėlio dovana tai rugiai ir kviečiai.
Renginio metu buvo priminta šiek tiek tikrų faktų apie duoną, jos reikšmę,- kaip seniau tėvas iškeptą duoną paėmęs ant rankų, peržegnodavo, pabučiuodavo ir padėdavo ant stalo. Jei kartais koks gabalėlis nukrisdavo ant žemės, tėvas pakeldavo, pabučiuodavo, atsiprašydavo. Ant stalo likusius trupinius sušluostydavo į saują ir išnešdavo paukšteliams. Taigi visi dalyviai ir svečiai iškilmingai pasižadėjo niekada nemėtyti duonelės, ją gerbti ir mylėti. Vienas duonos kepalėlis buvo įteiktas Macikų socialinės globos namų direktoriui, bet taipogi nepamiršta pavaišinti ir šventės dalyvių, o kiekviena socialinė grupė už aktyvumą ir išradingumą buvo apdovanota arbūzais.


Ši šventė buvo tiems kurie atėjo…
Pagerbti rudenio dosnumą.
Tiems kurie išgirdo - ilgai prisimins,
Kaip skamba elegija Rudeniui
Ir lėtai dylančiam laikui.


 

GALIŪNAI 2010
Data: 2010-09-24 | Įvertinimas: 1

Šiaulių rajono Aukštelkės socialinės globos namuose surengtoje sporto šventėje varžėsi 8 komandos. Sporto šventės komandų nariai varžėsi asmeninėse rankų lenkimo, "gladiatoriaus" ( su medine kartimi išstumti varžovą iš rato), luito ir svarmens laikymo ištiestomis rankomis varžybose. Komandos (3 vyrai ir 1 moteris) rungtyniavo virvės traukimo, sunkvežimio vilkimo bei traktoriaus didžiosios padangos vartymo rungtyse.
Macikų socialinės globos namų garbę gynė Arūnas Čiulčinskis, Bronislovas Grikšas, Viktoras Stukanov ir Marytė Antanaitytė. Asmeninėse varžybose ypač sėkmingai kovojo mūsų stipruoliai: Arūnas Čiulčinskis aukso medalį iškovojo rankų lenkimo varžybose, Sidabro apdovanojimus - luito laikymo ir "gladiatoriaus" rungtyse, o taip pat dar du sidabro medalius - komandinėse varžybose. Tarp moterų Marytė Antanaitytė aukso madalius iškovojo rankų lenkimo ir „gladiatoriaus" varžybose, o svarmens laikymo rungtyje – bronzos apdovanojimą. Bronislovas Grikšas ir Viktoras Stukanov po du sidabro medalius pelnė komandinėse varžybose. Komandinėse varžybose mūsų rinktinė laimėjo II- vietą.O geriausias Galiūnų Galiūnas pripažintas Arūnas Čiulčinskis – jam buvo įteikta taurė. Mes nusileidome šeimininkams – Aukštelkės stipruoliams, o III- vietą užėmė Radviliškio reabilitacijos centro komanda. Namo vykome su puikia ir pakylia nuotaika.

MŪSŲ SPORTININKAI LIETUVOS RINKTINĖJE
Data: 2010-09-16 | Įvertinimas: 2

2010 m. Europos specialiosios olimpiados žaidynėse, kuriuos rugsėjo 17 – 24 d. vyks Varšuvoje, šalies moterų futbolo rinktinėje atstovaus Macikų socialinės globos namų gyventoja Renata Lukavičiūtė, o Arūnas Čiulčinskis atstovaus mūsų šalies neįgaliesiems jungtinėje krepšinio komandoje. Galime pasidžiaugti, jog ne pirmas kartas, kai mūsų socialinės globos namų gyventojai patenka į Lietuvos rinktinę, atstovauja Lietuvą kitose šalyse.
Išlydėdami didelės sėkmės linkėjo Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša bei direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalamsJ. Andrijauskienė.

 

“SENI CUP” FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2010-09-02 | Įvertinimas: 2

Macikų socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti į Kėdainiuose, organizacijos “Seni Cup”, organizuojamą neįgaliųjų futbolo turnyrą, kuris vyko dvi dienas. Dalyvavo dvylika futbolo komandų iš įvairių Lietuvos socialinės globos namų bei žaidėjai iš Baltarusijos, Latvijos.
Futbolo komandos žaidė dviejuose pogrupiuose. Macikų socialinės globos namų žaidėjai A. Matulevičius, A. Butkus, K. Kerpė, V. Šarpnickis, R. Juknius, S. Šarūnas, V. Laurinavičius žaidė A pogrupyje. Draugiškos futbolo rungtynės vyko su Latvijos, Jasiuliškių, Aknystos, Kalvarijos bei Prūdiškių socialinės globos namų futbolo komandomis. A pogrupyje pirmą vietą iškovojo Jasiuliškių socialinės globos namų auklėtiniai, antrą vietą – Kalvarijos, mes iškovojom trečią vietą, ketvirti liko latviai, penkti – Aknystos, šešti – Prūdiškių socialinės globos namai.
Antrą dieną vyko finalinės futbolo varžybos, kuriose dėl prizinių vietų kovojo Baltarusijos, Suvalkijos, Aukštelkės, Jasiuliškių, Kalvarijos ir Macikų globos namų komandos. Mūsų komanda laimėjo ketvirtą vietą. Visos futbolo komandos buvo apdovanotos taurėmis, kamuoliais, medaliais ir atminimo dovanėlėmis.


 

ŽOLINĖS
Data: 2010-08-15 | Įvertinimas: 0

Rugpjūčio 13 d. Macikų socialinės globos namuose buvo paminėtos Žolinės – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė. Šią šventę minėjome Šv. Lurdo skverelyje, kuris yra globos namų teritorijoje. 
Šventės metu gyventojai supažindinti su Žolinių istorija, šventės ištakomis. Tai pati seniausia ir garbingiausia bažnyčioje minima Švč.Mergelės Marijos šventė. Pasakojama, kad apaštalai atidarę Marijos kapą, neradę jos kūno, o tik gėles. Todėl į bažnyčią šios šventės metu nešami žolynai, javai ir daržoves šventinti. Manoma, kad pašventinti žolynai saugo namus nuo žaibo, gyvulius nuo ligų. Bažnyčiose, kurios turi Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų titulą, vyksta atlaidai. 
Šventinę Žolinių istoriją vainikavo giesmės skirtos Švč. Mergelei Marijai, kurias giedojo gyventojas A. Repčys.


 

PAKEITIMAI
Data: 2010-07-26 | Įvertinimas: 0

Mieli www.silutespensionatas.lt lankytojai,
nuo 2010 m. spalio 1d.
keičiasi mūsų internetinio puslapio adresas.
Mus rasite adresu:
www.macikaigloba.lt

 

LEDŲ DIENA
Data: 2010-07-20 | Įvertinimas: 0

Š.m. liepos 15-ą dieną vos tik nušvitusi saulė, savo spinduliais jau šildė kiekvieną gyventoją. Karštis, siekiantis net 35 laipsnius, visas I korpuso II aukšto gyventojas paskatino gaivintis šaltais plombyriniais bei vaisiniais ledais. Taigi kartu su gyventojomis susiorganizavome „Ledų dieną“. Tai buvo puiki proga ne tik atsigaivinti ledais bei gaiviaisiais gėrimais nuo vasaros karščio, bet ir pasisėdėti, pabendrauti visoms aukšto gyventojoms. Nusprendėme, jog tęsime ledų tradiciją ir toliau. Tenka įsitikinti, jog šiuose globos namuose gyvenantys yra išradingi, kupini idėjų žmonės. 

IŠVYKA
Data: 2010-07-01 | Įvertinimas: 0

BOULINGAS TAPO JAU DAŽNA LAISVALAIKIO PRALEIDIMO FORMA MŪSŲ GYVENTOJAMS


Tik prasidėjus vasarai gyventojos suskubo smagiai praleisti laiką Šilutės Boulingo klube. I korpuso II aukšto gyventojos jautėsi esą kaip ,,profesionalios” boulingo žaidėjos, kadangi vykome jau nebe pirmą kartą. Visų nuotaikos puikios, žaidime matyti azartas ir noras nugalėti. 
Po malonaus žaidimo, kol baro padavėjos vaišino gyventojas ledais, vaisiais ir sultimis, socialinės darbuotojos trumpai papasakojo joms boulingo žaidimo istoriją, visos moterys susidomėjusios klausėsi,- istorija jas sudomino. 


 

JONINĖS
Data: 2010-06-24 | Įvertinimas: 0

Mes atėjom į laukelį
Prisiskynėm daug žolelių
Kupolių švento Jono...
Jos išsako, išbyloja
Bernužėlis ką dainuoja.


Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių. Tą dieną pagerbiami visi Jonai, Janinos, Jonės, o Joninių naktį visi stengiasi rasti paparčio žiedą. Ši naktis kupina magijos ir burtų.
Kaip ir kiekvienais metais, Joninių šventė buvo švenčiama ir pensionate, tik gaila, jog diena pasitaikė lietinga, taigi šventę teko perkelti į pavėsinę, kuri ir saugojo mus nuo lietaus. Tačiau tai nebuvo kliūtis linksmintis ir šėlti iki valiai. Vis grojo linksma muzika, sukosi šokėjų poros, o likusieji sukosi rateliu... 
O kur dar visokie burtai, spėliojimai apie ateitį... Vėliau mėtėme vainikėlius per kupolę, norėdami sužinoti, kuri gi mergelė ištekės šiais metais.
Vienintelis trūkumas buvo tik tas, jog lietus mums sutrukdė uždegti pagrindinį Joninių akcentą – laužą, tačiau išeitį radome: kaip šios šventės akcentą, pensionato direktorius R.Jovaiša, uždegė deglą. Visi minutėlę stebėjome uždegto deglo liepsną, nes pagal senolių padavimus laužo ugnis laikyta nepaprasta: ji apvalo mūsų sielas, apsaugo nuo ligų ir nelaimių... 
Štai taip linksmai ir prabėgo ši Joninių diena.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131   132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145