Paskutinę pavasario dieną minima pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių bei atkreipti dėmesį į rūkymo sukeltą pavojų žmogaus organizmui. Globos namuose vyko prevencinės popietės, kuriuose visi dalyvaujantys dalinosi savo patirtimi bandant atsikratyti šio žalingo įpročio. Socialinės grupės „Jovaras" gyventojai Viktoras ir Edmundas džiaugėsi, kad jiems pavyko atsikratyti šios priklausomybės. Prevencinės popietės metu žiūrėjome video medžiagą, apie rūkymo žalą, patarimais kaip mesti rūkyti.
Paskutinįjį gegužės šeštadienį Šilutės miestas šventė savo gimtadienį. Šiemet jis jau 511-asis. Tradiciškai Šilutės miesto šventę prasidėjo eisena, kurioje dalyvavo ir Globos namų bendruomenė.
Gegužės 26 dieną globos namų gyventojai dalyvavo Klaipėdoje vykusioje, BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė" bendruomenės suorganizuotoje neįgaliųjų sporto šventėje „Boccia vienija mus". Renginyje dalyvavo 30 komandų iš visos Lietuvos. Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi, bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.
Globos namų gyventojai dalyvavo „Piešiam SENI CUP“ 2022 Lietuva turnyre nuotoliniu formatu. Nesvarbu balsavime užimta vieta, svarbiausias mūsų pasiekimas – vienybė, draugystė ir vienas kito palaikymas. Nuoširdžiai dėkojame TZMO Lietuva darbuotojams už šiandien pristatytus apdovanojimus: taurę, medalius ir dovanėles.
Socialinė darbuotoja Aušra
Užimtumo grupės „Floristika“ lankantiems gyventojams ir globos namų gyventojams buvo organizuota švietėjiška veikla apie nėrimo atsiradimo istorija. Joje gyventojai susipažino kur anksčiausiai buvo aptiktas nėrimas. Kada atsirado nėrimas Europoje, Lietuvoje. Kokiais įrankiais ir siūlais buvo neriama. Taip pat gyventojai galėjo apžiūrėti mūsų užimtumo grupės „Floristika“ nėrimo merginų nertus darbus. Anai, Almai, Sandrai įteikta padėka už pristatyta parodą „Nėriniuotos svajos“.
Užimtumo specialistė Saulė
Popietės metu diskutavome, kad noras gyventi be žalingų įpročių yra kiekvieno individualus apsisprendimas. Šiuo atveju galima prisiminti posakį: kas nori atsisakyti žalingų įpročių gali ieškoti įvairių galimybių, kas nenori - priežasčių. Gyventojoms patiko vaizdingas stendas, lankstinukai, žaidimas kurio metų turėjo galimybę cigaretę keisti į obuolį. Popietės metu darbuotojos gyventojoms padovanojo atmintines, į kurias pažvelgus ir perskaičius, prisiminti kokią žalą žmogaus organizmui daro cigarečių rūkymas. Pateikėme rūkančioms gyventojoms pasiūlymą, atsisakius šio žalingo įpročio į padovanotą atmintinę užrašyti palinkėjimą ar patarimą ir jį padovanoti rūkančiai draugei, draugui.
Žmogus ir gamta – du neatsiejami dalykai! Jau nuo seno žinome, kad žmogaus santykis su gamta labai glaudus, žmogų supanti gamta buvo laikoma šventa, buvo jaučiamas sakralinis ryšys su gamtos objektais. Žmogus gyveno visiškoje harmonijoje su gamta. Šiandien santykiai tarp žmogaus ir gamtos yra kiek pasikeitę. Ne kiekvienas žmogus gerbia gamtą, o dar neseniai buvo neatsiejama jos dalis. Gamta naudinga ne tik materialine, bet ir dvasine prasme. Gamtos stebėjimas ir jos pajautimas – itin svarbus, nes natūralumas duoda tikrus ir įvairius pojūčius, tokius kaip: gėlės aromato pajautimas, vainikėlių pynimas, boružės į delną paėmimas, paliestas medis, pamatytas paukštis, išgirstas čiurlenančio upelio ar paukščių čiulbėjimo garsas... Būdami gamtoje daug sužinome, patiriame emocinius išgyvenimus, formuojasi ekologiniai įgūdžiai bei įpročiai. Socialinės grupės „Jovaras“ gyventojai su malonumu eina pasivaikščioti gamtoje, nes žino neabejotiną gamtos, gryno oro naudą sveikatai. Darbuotojai juos skatina gyventi darnoje su gamta, siekti gėrio bei harmonijos santykiuose su aplinka bei semtis energijos iš gamtos.
Socialinė darbuotoja Vilma