Iš visų žmogaus savybių gebėjimas gražiai elgtis ir bendrauti yra pats svarbiausias. Tik kultūringu elgesiu ir maloniu bendravimu žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis. Gyventojos vienareikšmiškai sutiko su teiginiu, kad malonus bendravimas ir geras elgesys yra gydymo dalis.
Socialinė grupė ,,Neužmirštuolė“
Balandžio mėnuo yra tas laikas, kai tvarkytis norisi labiausiai – vis dažniau pasirodo saulė, šiltėja orai, dienos tampa ilgesnės, tad atbundant gamtai norisi susitvarkyti bei pabūti gryname ore. Visi žinome, kad balandis - švaros mėnuo, todėl kaip ir kiekvienais metais globos namų teritoriją tvarkėm ir švarinom susibūrę draugėn į bendrą talką. Ugdant gyventojų darbinius įgūdžius, skatinome juos būti pilietiškais, neabejingais savo gyvenamai aplinkai ir gebėjimu pasidžiaugti atliktais darbais.
I korpuso socialinių darbuotojų padėjėjos
Imunitetui didžiulį dėmesį reikėtų skirti nuolat, tai reiškia, kad gyvenimo įpročiai turėtų būti tokie, kurie mus sveikatina. Imunitetui stiprinti svarbi yra mityba, fizinis aktyvumas, streso lygio mažinimas, pakankamas miegas. Dažnas imunitetą prisimena tik gripo sezonui artėjant ir griebiasi lengviausio kelio – maisto papildų vartojimo. Didelė tikimybė, jog ligos nepasiseks išvengti, nes pasirinktas netinkamas produktas arba jis vartojamas per trumpą laiką, o neretai todėl, kad į dienos rutiną neįtraukiami kiti ritualai (vaisių, daržovių vartojimas, mankšta, grynas oras ir t.t.). Dabar esant nepaprastam pandemijos laikotarpiui ypač aktualu stiprinti imunitetą. Taip paskaitą apie imunitetą pradėjo vesti IV korp. I a.grupės „Jovaras“ vyrams socialinio darbuotojo padėjėja Janina Būdvytienė. Ji pabrėžė, kad dabar labai geras laikas stiprinti imunitetą, nes pavasarį bundanti gamta mums dovanoja mineralų ir vitaminų gausybę. Tik reikia nepatingėti ir pasiimti gamtos dovanas mums patiems. Rinkti įvairias žoleles: kiaulpienes, dilgėles, paprastąją garšvą, šalpusnius ir kt. Iš ko galima darytis arbatą, trinti žaliuosius kokteilius, darytis salotas, kurie padeda imunitetui stiprėti. Vieną iš Janinos pasiūlytų receptų imunitetui stiprinti, vyrai gaminosi patys. Buvo trinamas žaliasis kokteilis iš kiaulpienių, paprastosios garšvos, jaunų dilgėlių, citrinos, banano, obuolio. O pasidarius aišku visi vaišinosi sveikuoju gėrimu.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė
Jei sportuosite, geriau jausitės. Geriau veiks jūsų imuninė sistema, sutvirtės raumenys, pagerės psichinė sveikata. Mankšta ir/ar lauko treniruokliai - tai geras būdas pagerinti bendrą emocinę ir fizinę savijautą. Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos kviečia visus gyventojus aktyviau dalyvauti mankštose bei naudotis lauko treniruokliais. Sportuoti sveika ir smagu!
Socialinė grupė ,,Neužmirštuolė"
Socialinėje grupėje ,,Užuovėja“ vyko popietė apie rūkymo neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Socialinio darbuotojo padėjėja Irina Gaidienė ir slaugytojo padėjėja Ramunė Kužmarskienė supažindino gyventojas su paruošta popietės medžiaga. Gyventojos aktyviai diskutavo ir suprato, kad rūkymas blogas įprotis, kuris daro žalą žmogaus organizmui.
Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė
Socialinėje grupėje ,,Aitvaras“ vyko dvasinė popietė ,,Malda, Tikėjimas, Atleidimas“, kurioje buvo kalbama apie maldos galią, tikėjimą bei mokėjimą atleisti. Gyventojai suprato, jog Maldos galia ne tik turi įtakos mūsų psichologinei savijautai, bet kartu veiksminga ir mūsų artimiesiems, esantiems šalia. Jeigu pasaulyje yra kas nors, kas padaro žmogaus veiksmus labiau tyresnius, gražesnius nei malda, tai turbūt tik pati meilė, kuri mus įkvepia maldai, susikaupimui, atleidimui. Popietės metu gyventojai pritarė, jog kiekvienam žmogui yra svarbu atrasti sau tinkantį dvasingumo kelią. Svarbu patirti maldos galią ir mokėti vienas kitam atleisti, ir visai nesvarbu į kokį Dievą ar religiją tikime.
Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė
Socialinės grupės Užuovėja gyventojoms buvo pravesta išsami informacinė popietė apie juvelyrinių papuošalų laikymą ir jų priežiūrą. Socialinio darbuotojo padėjėja Irina Gaidienė labai išsamiai pateikė visą papuošalų priežiūros informaciją. Taigi norint, jog juvelyriniai bei bižuteriniai papuošalai tarnautų ilgai ir neprarastų išvaizdos, būtina užtikrinti tinkamą aksesuarų naudojimą ir saugojimą. Papuošalus būtina nusiimti einant miegoti, prausiantis duše. Papuošalus laikykite dėžutėse ar plastikiniuose užspaudžiamuose maišeliuose, neleisdami gaminiams susiliesti. Taip išvengsite susibraižymo ir skirtingų metalų reakcijos tarpusavyje, kas gali turėti įtakos spalvos kitimui.
Socialinės darbuotojos Aušra Juknienė, G.Baubkienė
Vėl naujas laiko slenkstis...
Ko Jums palinkėti per jį žengiant ?
Jausti dienos vertę, žinoti savo troškimus ir siekius jiems įgyvendinti.
Tad linkime visokeriopos išminties, didelės sėkmės, atsidavimo savo darbui.
Ir nors laukia nauji siekiai ir iššūkiai, tačiau kiekviena pabaiga dovanoja naują pradžią ir plačiai atveria duris į sėkmę...
Jos, užimant naujas pareigas, linki visas Macikų socialinės globos namų kolektyvas.
Ir telydi šiandien Jus džiugi šventinė nuotaika, o kasdienybėje sėkmė ir stiprybė, aplinkinių pagarba ir dėkingumas.
Macikų socialinės globos namų kolektyvas
Socialinės grupės ,,Viltis" gyventojai labai pamėgo vikrumą lavinantį žaidimą „Mistakos“. Šis žaidimas ugdo ne tik vikrumą, bet ir socialinį sąmoningumą. Taigi, gyventojai stengiasi kuo greičiau atsikratyk visomis turimomis kopėčiomis ir laimėti žaidimą.
Socialinė darbuotoja Rima Užameckienė