Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė“ paminėjome Duonos dieną. Socialinių darbuotojų padėjėjos Kristel Saročkienė ir Loreta Grigaitienė supažintdino gyventojas su sena duonos istorija. Gyventojos sužinojo, jog nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų.
Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė
Dauguma iš mūsų dar prisimena tas žiemas, kurios galima pavadinti tikromis: su žemę užklojusiu sniegu, su maloniai besikandžiojančiu šaltuku. Panašios ir pastarosios dienos. O toks metas yra tikras išbandymas pasilikusiems žiemoti paukščiams. Paspaudus ilgai lauktam žiemos šaltukui ir nežinia kiek dar užsibūsiančiam, užimtumo grupės „Molinukas“ kolektyvas suskubo mūsų mažiesiems paukšteliams į pagalbą. Paukščiams „pietų stalas“ buvo kruopščiai ruošiamas. Vieni pasirūpino lesyklėlėmis pilnomis įvairiausių kruopų ir riešutų racionu, kiti formavo ir rišo sparnuočių taip mėgstamus taukų ryšulėlius. Paukščių globa žiemą – tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti patiems mūsų krašte žiemoti pasiliekančius paukščius. Manome, jog sparnuočių lesinimas yra reali pagalba jiems išgyventi žiemą. Smagu, kai geri darbai teikia džiaugsmo. Ir, žinoma, tikimės, jog už vieną mūsų trupinėlį čiulbės jie mums visą vasarėlę.
Socialinė darbuotoja Beata Vaitelienė
Tegul gyvenimo džiaugsmai nušviečia Tau kelią,
o kiekvienos dienos kelionė priartina Tave prie svajonių išsipildymo!
Su jubiliejiniu gimtadieniu!
Tave nuoširdžiai sveikina socialinė grupė ,,Neužmirštuolė"
Socialinės grupės ,,Aitvaras" gyventojai dalyvavo prevencinėje popietėje tema - ,,Kaip rūkymas veikia žmogaus organizmą?". Kartu su gyventojais diskutavome kas vyksta su žmogaus organizmu rūkant, aiškinomės rūkymo pasekmes sveikatai bei sukeliamas ligas. Gyventojai suprato, kad rūkymas labai kenkia žmogaus organizmui. Kiekvienas galėjo paskaityti dalomąją medžiagą apie rūkymo žalą bei ieškoti priežasčių dėl kurių verta mesti rūkyti.
Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė
Daug džiaugsmo visiems teikia už lango tviskanti žiema. Kadangi sniegas dar nelimpa, pasiūlėme kartu pasinerti į žiemos kūrybiškumo dirbtuves globos namuose, klijuojant ir dekoruojant iš įvairių medžiagų senius Besmegenius bei piešiant žiemą. Su dideliu entuziazmu gyventojai ėmėsi veiklos ir tikrai nustebino savo kūrybiškumu bei kruopščiu darbu. Seniukai žmonių rankose tapo vieni už kitus gražesni, puošnesni, įvairesni. O smagų laisvalaikį sustiprino teigiamų jausmų ir emocijų antplūdis.
Socialinė darbuotoja Sandra Maskaliovienė
Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė" vyko popietė ,,Dvasinis kelias". Pats Dievas įkurdino žmogaus širdyje troškimą pažinti tiesą, kurio galutinis tikslas – pažinti Jį patį, idant žmogus, pažindamas ir mylėdamas Dievą, pasiektų pilnutinę tiesą ir apie save. Dėl Šventosios Dvasios pažinimo dovanos iš aukštybių gautas žinojimas, kuris išsiskleidžia dėl dieviškosios tikėjimo dorybės. Tad visų pirma melskime Dievą šios dorybės, ir išskleiskime ją, padauginkime aktyviai stengdamiesi protu ir širdimi pažinti bei pamilti tą, kuris yra „kelias, tiesa ir gyvenimas.
Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė
Socialinė grupė ,,Aitvaras", gražaus gimtadienio proga, gyventojui Igoriui linki gražių ir nepamirštamų akimirkų. Tegu Tavo gyvenimas būna užpildytas begalinės laimės, stiprios sveikatos, nuoširdžios meilės, didžiulės sėkmės ir išsipildančių svajonių! Su gimtadieniu!
Socialinė darbuotoja Aušra Virbickė
Žmogaus sveikata susideda iš fizinės, emocinės, socialinės ir dvasinės sveikatos, kurios yra labai glaudžiai susijusios – geresnė dvasinė ir socialinė sveikata lemia geresnę emocinę sveikatą, o tai savo ruožtu gerina ir fizinę sveikatą. Fizinis ir psichologinis nuovargis ar net išsekimas bei stresas turi neigiamą įtaką emocinei sveikatai. Dėl pablogėjusios emocinės sveikatos, kyla socialinės problemos, pykčiai su aplinkiniais, dėl to kenčia ir socialinė sveikata. Gebėjimas valdyti stresą padeda išlikti ramiam įvairiose situacijose, taip gerindamas tiek dvasinę, socialinę, tiek ir emocinę bei fizinę sveikatą. Rūkymo, alkoholio atsisakymas taip pat turi neabejotinai teigiamos įtakos sveikatai ir mažina įvairių ligų riziką. Taigi visos sveikos gyvensenos ir apskritai sveikatos sudedamosios dalys glaudžiai viena su kita susijusios.
Socialinė darbuotoja Ilona Paulauskienė
Skiepijimas nuo koronaviruso pradėtas ir Macikų socialinės globos namuose. Iš viso „Pfizer“ vakcina pasiskiepijo 127 gyventojai bei 77 darbuotojai. Prieš vakcinuojant visiems gyventojams ir darbuotojams teko atlikti antikūnų testą. Darbuotojai džiaugiasi, kad skiepai padės išvengti naujų užsikrėtimo atvejų. O gyventojų didžiausias noras pasimatyti su artimaisiais, kurie nuo karantino pradžios į globos namus neįleidžiami.
Jau tris dešimtmečius sausio 13–oji Lietuvoje nėra tik eilinė data kalendoriuje. 1991 m. tūkstančiai žmonių, atsiliepę į Tautos atstovybės Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kvietimą, atėjo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Šiais išskirtinės pandemijos metais susitelkėme likti savo namuose – saugoti save ir kitus. Ramiai paminėti šią jubiliejinę dieną uždegant žvakeles už 1991 m. sausį žuvusius Lietuvos gynėjus, taip pat palaikyti medikus, šiandien besigrumiančius su pandemijos iššūkiais. Stebėjome 2021 metų Laisvės gynėjų dienos programą televizijos eteryje, dalinomės asmeninėmis istorijomis ir patirtimis prieš trisdešimt metų, aplankėme virtualias fotografijas interneto svetainėje.
Socialinė darbuotoja Sandra Maskaliovienė