Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
SENI CUP
Data: 2014-05-22 | Įvertinimas: 1

Trečius metus Macikų komanda pasiekia tarptautinio turnyro
„SENI CUP“ finalą
 

2014m. Gegužės 21 – 22d. Prienuose surengta tarptautinio žmonių  su negalia mini futbolo turnyro „SENI CUP  respublikinë atranka. Žaidynėse pirmąją  vietą užėmė svečių teisėmis dalyvavusi baltarusijos komanda, kuri Lenkijoje vyksiančiame finale atstovaus savo šalį.
Lietuvos garbę gins antrąją vietą laimėję praėjusių metų čempionai Macikų komanda. Trečioji vieta atiteko Suvalkijos socialinės globos namų komandai. Tarptautinis žmonių su negalia mini futbolo lygos “SENI CUP 2014” rengiamas šių metųturnyras – jau 8-asis. Turnyre dalyvavo 12 komandų iš socialinės globos namų ir svečių teisėmis Baltarusijos. bei Latvijos komandos. Mūsų komandai atstovavo sportininkai Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Valentinas Lukas, Ramūnas Zonys, Gintaras Laukaitis pogrupyje susirungė su Ventos SGN, Dūseikių SGN, Jasiuliškių SGN, ir Suvalkijos SGN komandomis. Finale dėl prizinių vietų kovojo Macikų, Dūseikių, Kalvarijos ir Baltarusijos komandos. Gegužės 21d. Grįžę iš Prienų stadiono, į Birštoną ruošiamės vakaronei, kuri vyko vaikų vasaros stovykloje “Žvaigždūnė”, kur me ir gyvenome. Buvo trio būgninkų pasirodymas, visi sportininkai galėjo ir patys pamėginti mušti būgnus. Vėliau kiekvieną komanda turėjo iš plastelino nulipdyti “SENI CUP” taurę. Vakaronės uždarymas – buvo iššauti fejerverkai.
Jau trečią kartą Macikų socialinės globos namų komanda tapo futbolo turnyro “SENI CUP” nugalėtoja Lietuvoje. Trečius metus iš eilės iškovota teisė važiuoti į Torūnę, kur liepos 1-4 dienomis vyks turnyro finalas, kuriame rungtyniaus 36 komandos iš 15 šalių.
Grįžusius sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša ir palinkėjo sėkmės Torūnėje.

 

IŠVYKA PRIE JŪROS
Data: 2014-05-22 | Įvertinimas: 0
Išvyka prie jūros.
EUROPOS FUTBOLO SAVAITĖS FINALINIS RENGINYS ŠIAULIUOSE
Data: 2014-05-14 | Įvertinimas: 1

Special Olympics nuo 1999 metų bendradarbiaudama su UEFA visoje Europoje vykdo futbolo renginius, trenerių seminarus, kurie skirti intelekto sutrikimą turinties sportininkams. Šiais metais tikimasi sulaukti 50,000 dalyvių iš 50 šalių. 60 futbolų klubų dalyvaus futbolo savaitės renginiuose.
Š. m. gegužės 14 dieną, sporto mokyklos “Klevas” stadione vyko Special Olympics Europos futbolo savaitės finalinis renginys, kuriame dalyvavo 11 komandų iš įvairių Lietuvos įstaigų: Adakavo socialinės globos namų (Tauragės r.), Aukštelkės SGN (Šiaulių r.), Ventos SGN (Akmenės r.), Linkuvos SGN (Pakruojo r.), Macikų SGN (Šilutės r.), Dabikinės spec. mokyklos (Akmenės r.), Šiaulių spec. ugdymosi centro, Panevežio jaunuolių dienos centro, bei asociacijos “Aukštelkės specialiosios olimpiados klubas” (Šiaulių r.), svečių teisėmis varžėsi Šiaulių vaikų globos namų komanda.

Pagrindinis šio renginio tikslas – sudominti sutrikusio intelekto asmenis futbolu, bei siekti socialinės integracijos į visuomenę. Komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į tris lygius, kuriuose varžėsi tarpusavyje. Stipriausioje grupėje aukso medalius laimėjo Macikų futbolo komanda, antri liko Ventos komanda, treti – Aukštelkės klubas. B lygyje pajėgiausia buvo Linkuvos globos namų komanda, sidabro medalius laimėjo Dabikinės futbolininkai, bronzos medalius pelnė Adakavo komanda. C lygyje aukso medalius laimėjo Šiaulių globos namų komanda, antri liko Aukštelkės sportininkai, bronzos medalius pelnė svečiai iš Panevežio.
Po grupės varžybų buvo surengtos parodomosios rungtynės tarp specialiųjų atletų rinktinės ir Lietuvos futbolo A lygos komandų: Pakruojo “Kruoja”, Šiaulių “Šiauliai”. Dalyviai turėjo galimybę pažaisti prieš profesonalius futbolininkus ir parodė gražų žaidimą, gebėjimą draugiškai bendrauti  tarpusavyje.

Mūsų Macikų komandai atstovavo Virginijus Šarpnickis, Arvydas Butkus, Aivaras Matulečius, Ramūnas Juknius, Gintaras Laukaitis, Valentinas Lukas ir Ramūnas Zonys. Vyrai iškovoja I – vietą buvo labai patenkinti. Namo vykome su pakilia nuotaika.

PARODA
Data: 2014-05-13 | Įvertinimas: 1

Š/m. gegužės 13d. globos namuose pristatyta gyventojos Leonidos Iminijados Laureckytės kryželiu siuvinėtų paveikslų paroda - ,,Žydėjimo stebuklas". Užimtumo grupės vadovė Jolanta Maslauskienė trumpai supažindino su kryželiu siuvinėjimo menu ir dėkojo gyventojai už nuoširdų ir labai atsakingą darbą. Autorę, taip pat sveikino globos namų direktorius Romualdas Jovaiša bei vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė linkėdami dar ne vieną parodą pristatyti mūsų globos namuose.
Leonida Iminijada Laureckytė džiaugėsi, kad turi galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą, kurti eiles bei užsiimti mėgstama veikla.

SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA
Data: 2014-05-07 | Įvertinimas: 0

Š/m. gegužės 7d. globos namų bibliotekoje vyko renginys  spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Užimtumo specialistė Stefanija Lazdauskienė paminėjo, kad šiais metais sukanka 110 metų, kai Lietuvoje buvo panaikintas spaudos ir gimtojo žodžio draudimas. Nė viena pasaulio tauta neišgyveno gimtosios kalbos draudimo, o Lietuvoje 40 metų žmonės negalėjo mokytis, spausdinti knygų gimtąja kalba. Spaudos draudimui priešinosi visa tauta, bet didžiausias nuopelnas dėl gimtojo žodžio likimo priklauso knygnešiams.

MOTINOS DIENA
Data: 2014-05-02 | Įvertinimas: 0

Š/m. gegužės 2 dieną Macikų socialinės globos namuose vyko renginys skirtas Motinos dienai paminėti. Į šį renginį buvo pakviestos ir globos namų gyventojų mamos. Renginio organizatoriai skyrė pačius nuostabiausius žodžius skirtus mamoms, kurie graudeno iki sielos gelmių. Vėliau susirinkusiems  į salę svečiams savo pasirodymus dovanojo Macikų socialinės globos namų saviveiklos kolektyvas bei į svečius atvykę mažieji Juknaičių km. Šilutės raj. lopšelio darželio auklėtiniai, kurie parodė spektaklį „Varliukai“.
Renginio metu netrūko gerų ir šiltų emocijų. Globos namų direktorius Romualdas Jovaiša bei direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už gražią šventę bei gyventojų mamoms už galimybę pabūti  kartu su vaikais.

LMSO SPORTO FESTIVALIS RESPUBLIKINIS „ŠOKIME IR SPORTUOKIME KARTU“
Data: 2014-04-30 | Įvertinimas: 1

2014 m. balandžio 30 d. Šeduvos kavinės – motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko respublikinis neįgaliųjų sporto festivalis „Šokime ir sportuokime kartu“. Susirinko įvairaus amžiaus bei neįgalumo aerobikos komandos. Dalyvavo Linkuvos, Kazlų Rūdos, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus, Šeduvos gimnazijos sveikos gyvensenos būrelio bei Zarasų, Ventos, Pabradės, Macikų socialinės globos namų auklėtiniai. Dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga Lietuvos Moterų Sporto Asociacijos vertinimo komisija, kurios vadovė aerobikos pradininkė Joana Bartaškienė. Komandos buvo vertinamos už atliekamo aerobikos šokio pasirodymo sudėtingumą, sinchroniškumą bei estetinį vaizdą.  Visos komandos buvo apdovanotos taurėmis už sinchroniškumą, perspektyvumą, nuoseklumą, išradingumą, taip pat diplomais ir saldžiaisiais prizais. Macikų socialinės globos namų komandos auklėtiniai buvo apdovanoti kaip elegantiškiausia šokio komanda. Renginį užbaigėme nęįgaliųjų sporto festivalio masiniu šokiu, kuriame dalyvavo visi renginio dalyviai su gera sportine nuotaika.

EKSKURSIJA - ŠVĖKŠNOS MIESTELYJE
Data: 2014-04-30 | Įvertinimas: 0

Š/m. balandžio 30d.  keletas gyventojų turėjo galimybę aplankyti  Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią bei pasivaikščioti ir sužinoti apie Švėkšnos dvarą, kuris yra vienas iš nedaugelio dvarų Lietuvoje, kurioje šeimininkauja istorinių šeimų palikuonys, tebetęsiantys garbingas giminės tradicijas ir puoselėjantys vietos dvasią. Visos ekskursijos metu gyventojus lydėjo puiki nuotaika, kiekvienam palikusi nuostabių prisiminimų.

LSOK KREPŠINIO 3X3 ČEMPIONATAS
Data: 2014-04-24 | Įvertinimas: 1

2014m. balandžio 24 d. Vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, organizavo Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Jurdaičių socialinės globos namai. Mūsų socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai:   Arvydas Butkus,  Ramūnas Zonys ir Ramūnas Juknius I- oji komanda, kuri žaidė A- lygyje ir iškovojo II- vietą. Aivaras Matulevičius, Valentinas Lukas ir Andrius Novatorovas  II- oji komanda kuri žaidė B-lygyje ir iškovojo taip pat II – vietą.  Sportininkai buvo patenkinti savo rezultatais. Varžybose dalyvavo  12 – komandų.
Parvežę gražią pergalę sportininkai buvo pasveikinti Macikų socialinės globos namų direktoriaus R.Jovaišos, direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams J.Andrijauskienės ir vyriausios socialinės darbuotojos I.Gimbutienės

 

ŠV. VELYKOS
Data: 2014-04-18 | Įvertinimas: 0

Kaip ir visas krikščioniškasis pasaulis taip ir mūsų globos namų bendruomenė, šventėme Velykas. Šventę pradėjo gyventoja Vilija Sadauskienė paskaitydama mums Juozo Didžbalio eilėraštį „Velykų rytą“. Trumpai apie Velykų senoviškus papročius ir tradicijas supažindino socialinės darbuotojos Aušra Juknienė ir Renata Kaniauskienė.
Globos namų direktorius Romualdas Jovaiša palinkėjo visiems gražių švenčių ir tvirtų margučių.
Šilto pavasarinio oro ir žydinčių gėlių linkėjo globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė, globos namų vyriausia socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė ir vyriausia slaugytoja Teresė Bekerienė.
Globos namų dainorėliai padainavo nuotaikingas dainas specialiai paruoštas Velykų šventei, dainelių moko vadovė Vidutė Jovaišienė.
Mus aplankė vaikučiai iš darželio „ Gintarėlis“ ir parodė gražų spektakliuką apie boružėlę. Šventės pabaigai vaikučiai pamokė ir pasiūlė kartu su jais padainuoti bendrą dainą. Vaikučiai ir jų vadovės, globos namų gyventojai ir darbuotojai vieni kitiems negailėjo plojimų ir atsisveikino lydint gerai nuotaikai.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90   91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120