Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
"Saulėlydis"

Grupėje „Saulėlydis“ didžiąją dalį gyventojų sudaro  senyvo amžiaus moterys, turinčios psichinę, protinę bei fizinę negalią, kurioms reikalinga intensyvi slauga ir priežiūra.
Kiek įmanoma, kambariuose moterys apgyvendintos atsižvelgiant į daugelį kriterijų, bet svarbiausia taip, kad joms būtų patogu, gera, atsižvelgiant į jų amžių, bendravimo galimybes, charakterio ypatumus. Dauguma gyventojų yra intensyviai slaugomų, kurioms nustatyti  specialieji nuolatinės slaugos poreikiai, todėl yra reikalinga itin atidi priežiūra ir dėmesys. Didžiojoje dalyje intensyvios slaugos kambarių yra funkcinės lovos, palengvinančios gyventojų slaugymą.
Gyventojoms ugdomi bei palaikomi socialiniai, savitvarkos, buitiniai, higieniniai įgūdžiai, organizuojama laisvalaikio ir kultūrinė veikla, skatinamas fizinis aktyvumas (išvedamos pasivaikščioti lauke, atliekami individualūs bei grupiniai mankštos pratimai kartu su kineziterapeute), gyventojos mokomos naudotis kompensacine technika (vaikštynės).  Atsižvelgiant į gyventojų norus ir galimybes dalyvaujama globos namų kultūriniuose renginiuose, šventėse, organizuojami rytmečiai ir popietės skyriuje.
Vystant darbinio užimtumo procesą, sudaryti kuo geresnes sąlygas, pritaikytas jų specialiems poreikiams, suteikti galimybę neįgaliajam pasirinkti norimą ir mėgiamą užsiėmimą, formuoti saviraiškos bei darbinius įgūdžius, siekiant didėjančio savarankiškumo, skatinti kūrybinius gebėjimus.

 

 

Informacijos atnaujinimo data: 2023-01-10