Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Sportinė veikla

Sportinėje veikloje aktyviai dalyvauja 32 gyventojai. Jie dalyvauja apskrities, Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto organizuojamose varžybose bei gana sėkmingai sudalyvavo tarptautinėse žaidynėse. Du kartus buvome patekę į Lietuvos rinktinę, kur buvo suteikta garbė atstovauti Lietuvą. 2005 m. į šalies rinktinę buvo pakviestas Macikų socialinės globos namų gyventojas R. Zonys, kuris Prahoje žaidė stalo tenisą ir užėme IV-ą vietą. 2007 m. globos namų gyventojas A. Matulevičius atstovavo šalies neįgaliųjų rinktinės sudėtyje, Pasaulio 50-osiose vasaros sporto žaidynėse Šanchajuje (Kinija). Ir lengvosios atletikos sporto šakoje, iškovojo bronzos medalį. 2008 m. į Lietuvos krepšinio rinktinę patekęs globos namų  gyventojas R.Zonys vyko į Marmurą (Turkiją), kur vyko Europos krepšinio  čempionatas. Lietuvos rinktinė iškovojo III vietą ir parsivežė bronzos medalius.
Macikų socialinės globos namų sportiniuose renginiuose dalyvauja apie 50 gyventojų. Kiekvienais metais didėja sportuojančių skaičius, kadangi stengiamės, kad sportinėje veikloje dalyvautų kuo didesnis gyventojų ratas. Propaguojame reguliarų dalyvavimą organizuotoje sportinėje veikloje, rekreacinį sportą asmeniniam malonumui bei atskirais atvejais sveikatingumo sportą dėl pačios sveikatos. Šiuo metu ruošiamės naujam sezonui. Šiais metais vėlgi dalyvausime daugelyje varžybų, organizuojamų Specialiojo olimpinio komiteto.
Gyventojai dalyvaudami  sportinėje veikloje jaučiasi aktyviais bendruomenės nariais  ir noriai dalyvauja sportinėje veikloje, taip pat šventiniuose, globos namų rengiamuose, sportiniuose renginiuose, draugiškose varžybose tarpusavyje tarp korpusų.  Taip pat palaikome draugiškus ryšius  su Rusnės spec. mokykla, rengiame tarpusavio draugiškas krepšinio bei stalo teniso varžybas.
Macikų socialinės globos namuose stengiamasi plėsti sporto naudą kuo didesniam žmonių ratui. Sportas tai galimybė žmonėms su negalia intergruotis į visuomenę, galimybė tapti naudingais ir pilnaverčiais visuomenės narais.
Pagrindinis tikslas - skatinti gyventojų aktyvų dalyvavimą sportinėje veikloje, siekiant ugdyti jų savarankiškumą.

Uždaviniai:

  •     Sudominti gyventojus kūno kultūra ir įvairiomis sportinėms varžybomis; 
  •     Paruošti gyventojus sportinėms varžyboms;
  •     Organizuoti sportinius renginius;
  •     Dalyvauti apskrities ir respubklinėse varžybose.

Laukiami rezultatai:

  •     Gerės gyventojų emocinė savijauta;
  •     Gyventojai sporto pagalba turiningai pratęs savo laisvalaikį;
  •     Dalyvaujant sportinėje veikloje gyventojai pasijus aktyvesniais bendruomenės            nariais;
  •     Gerės motoriniai gebėjimai, bendros fizinės sveikatos pagerėjimas.

 

Informacijos atnaujinimo data: 2023-01-10