Užimtumo grupės „Floristika“ lankantiems gyventojams ir globos namų gyventojams buvo organizuota edukacinė veikla apie nėrimo atsiradimo istorija. Joje gyventojai susipažino kur anksčiausiai buvo aptiktas nėrimas. Kada atsirado nėrimas Europoje, Lietuvoje. Kokiais įrankiais ir siūlais buvo neriama. Taip pat gyventojai galėjo apžiūrėti mūsų užimtumo grupės „Floristika“ nėrimo merginų nertus darbus. Anai, Almai, Sandrai įteikta padėka už pristatyta parodą „Nėriniuotos svajos“.
Užimtumo specialistė Saulė
Popietės metu diskutavome, kad noras gyventi be žalingų įpročių yra kiekvieno individualus apsisprendimas. Šiuo atveju galima prisiminti posakį: kas nori atsisakyti žalingų įpročių gali ieškoti įvairių galimybių, kas nenori - priežasčių. Gyventojoms patiko vaizdingas stendas, lankstinukai, žaidimas kurio metų turėjo galimybę cigaretę keisti į obuolį. Popietės metu darbuotojos gyventojoms padovanojo atmintines, į kurias pažvelgus ir perskaičius, prisiminti kokią žalą žmogaus organizmui daro cigarečių rūkymas. Pateikėme rūkančioms gyventojoms pasiūlymą, atsisakius šio žalingo įpročio į padovanotą atmintinę užrašyti palinkėjimą ar patarimą ir jį padovanoti rūkančiai draugei, draugui.
Žmogus ir gamta – du neatsiejami dalykai! Jau nuo seno žinome, kad žmogaus santykis su gamta labai glaudus, žmogų supanti gamta buvo laikoma šventa, buvo jaučiamas sakralinis ryšys su gamtos objektais. Žmogus gyveno visiškoje harmonijoje su gamta. Šiandien santykiai tarp žmogaus ir gamtos yra kiek pasikeitę. Ne kiekvienas žmogus gerbia gamtą, o dar neseniai buvo neatsiejama jos dalis. Gamta naudinga ne tik materialine, bet ir dvasine prasme. Gamtos stebėjimas ir jos pajautimas – itin svarbus, nes natūralumas duoda tikrus ir įvairius pojūčius, tokius kaip: gėlės aromato pajautimas, vainikėlių pynimas, boružės į delną paėmimas, paliestas medis, pamatytas paukštis, išgirstas čiurlenančio upelio ar paukščių čiulbėjimo garsas... Būdami gamtoje daug sužinome, patiriame emocinius išgyvenimus, formuojasi ekologiniai įgūdžiai bei įpročiai. Socialinės grupės „Jovaras“ gyventojai su malonumu eina pasivaikščioti gamtoje, nes žino neabejotiną gamtos, gryno oro naudą sveikatai. Darbuotojai juos skatina gyventi darnoje su gamta, siekti gėrio bei harmonijos santykiuose su aplinka bei semtis energijos iš gamtos.
Socialinė darbuotoja Vilma
Nors visi įpratę Meilės dieną švęsti vasario 14–ąją, prisipažinti meilėje galima ir šiandien – gegužės tryliktąją, minint lietuvių meilės ir piršlybų deivės Mildos dieną. Užimtumo grupės „Floristika“ lankantys gyventojai dalyvavo edukacinėje veikloje „ Piešiame meilę“. Šią dieną skirkime tiems, kuriuos mylime. Jeigu neturime antrosios pusės šalia, mylėkime savo artimą. Dalinkime visiems savo šypsenas, darykime gražius darbus. Pasakykime gerą žodį kad ir ką tik sutiktam žmogui. Juk taip gera gyventi, kai aplinkui spinduliuoja gėris, laimė. Visa tai sukuriame mes patys!
Globos namuose paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Visi pritarėme, turime gerbti ir mylėti savo kalbą. Turime kuo didžiuotis – juk lietuvių kalba yra viena seniausių pasaulio kalbų. Prisiminėme spaudos atgavimo įvykius, gyventojai skaitė eiles, dalinosi įžymių rašytojų, filosofų mintimis apie knygą. Mylėkime ir puoselėkime gimtąjį žodį!
Kaip gyvenimas eina tolyn, taip ir darbai - per laiką auga ir tobulėja. Taip šį kart mus nustebint sumanė globos namų gyventoja Raselė, surengdama jau penktąją personalinę savo keraminių lipdinių parodą. Tai lyg kvietimas žmonėms matyti, žavėtis ir tęsti mūsų senosios virvelinės keramikos tradicijas. Tikiuosi, kad ne vieną lankytoją maloniai žavėjo estetika ir elegancija dvelkiantys autoriniai darbai. Didžiuojuosi, prisimindama visas Rasos parodas ir tikiuosi, jog jos nuostabūs lipdiniai dar ne kartą džiugins visų širdis.
Socialinė darbuotoja Beata
Ačiū Tau Mama už Meilę ir bemieges naktis,
Už švelnumą rankų, virpesį širdies,
Visada man būsi kaip gražiausias žiedas,
Gėrio ir kantrybės, Džiaugsmo o ir vilties..