Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
JONINĖS
Data: 2011-06-24 | Įvertinimas: 0
 

Šių metų birželio 23 dieną Macikų socialinės globos namuose prie I-o korpuso jau nuo labo ryto vyko didžiulis šurmulys ir ruošimasis šventei. Gyventojai kartu su darbuotojais puošė  Joninių vartus ąžuolo lapų bei lauko gėlių surištomis girliandomis.
Šventės atidarymas prasidėjo šventine daina, kurią atliko mūsų gyventojų kolektyvas, vadovaujamas V. Jovaišienės.  Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Tą dieną sveikiname visus Jonus ir Janinas, tą naktį ieškome paparčio žiedo, ta naktis kupina magijos, paslapčių ir visokių burtų. Ir mes tądien susirinkome į vieną būrį pagerbti globos namuose gyvenančius Jonus ir Janinas, kartu su jais pasilinksminti, pašokti, padainuoti, uždegti Joninių laužą bei  ieškoti paparčio žiedo...

 

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2011-06-04 | Įvertinimas: 0
 

2011 m. birželio 3 d. Macikų socialinės globos namuose vyko sporto šventė. Ši šventė, tapusi tradiciniu kasmetiniu renginiu, gausiai subūrė Macikų socialinės globos namų gyventojus bei darbuotojus.
Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša visiems dalyviams linkėjo gerų startų bei puikių finišų. Renginio metu pasirodė meno saviveiklos programa su puikiu numeriu, - vadovė V. Jovaišienė. Šią programą lydėjo visų dalyvių eisena į sporto aikštyną su puikia nuotaika ir geru nusiteikimu  sportuoti.
Šioje sporto šventėje dalyvavo "Aitvaro", "Švyturio", "Neužmirštuolės", "Likimo", "Aušros", "Jovaro" bei "Vilties" socialinės grupės. "Vilties" socialinės grupės dalyviai vežimėliuose su dideliu entuziazmu dalyvavo savo rungtyse. Kitų grupių nariai buvo sirgaliai ir palaikė komandas. Tądien socialinės globos namų gyventojai išbandė savo jėgas nuotaikingose estafetėse bei kitose linksmose žaidimo rungtyse. Galutinė rungtis buvo futbolas tarp darbuotojų ir gyventojų, tačiau futbolas vyko neįprastai - su šiaudinėmis šluotomis dalyviai turėjo varyti futbolo kamuolį ir įmušti įvartį. Šį nuostabų žaidimą laimejo gyventojai rezultatu 1:0 gyventojų naudai. Visiems dalyviams įteikti prizai, saldžios dovanos. Visus lydėjo gera nuotaika bei puiki savijauta, sportinė dvasia.

 

Motinos diena
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 0

Motinos diena - viena gražiausių pavasario švenčių turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui-mamai.
Macikų socialinės globos namuose, šių metų balandžio 29 dieną vyko renginys skirtas motinos dienai.
„Esi trapi kaip nuojauta, švelni kaip vaiko sapnas, kaip gyvastis esi, vienintele, o mama!” Šiais eilėraščio žodžiais buvo pradėtas motinos dienos šventinis minėjimas. Globos namų gyventojos, Vitalija ir Leonida, jaudinosi tardamos pačius gražiausius žodžius, brangiausiam žmogui -  mamai.
 Šia proga globos namų direktorius pasveikino visas mamas, palinkėjo sveikatos, stiprybės laimės asmeniniame gyvenime. Tylos minute pagerbtos mamos kurios jau ilsisi amžinybėje.
Patys gražiausi sveikinimai skambėjo iš mažųjų lūpų. L/d „Pušelė“ mažieji auklėtiniai su savo vadovėmis Macikų socialinės globos namams padovanojo nuotaikingą spektaklį. Savo apsilankymu mažieji sušildė visų šioje šventėje dalyvavusiųjų  širdis. Gražų pasirodymą buvo parengę ir globos namų auklėtiniai. Taigi renginys daugumai dalyvavusųjų labai patiko, nestigo geros noutaikos ir aplodismentų.

 

PARODOS
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 1

Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ gyventojos ir vadovė J.Maslauskienė jau ne vienerius metus savo rankdarbiais džiugina globos namų gyventojus ir darbuotojus, įvairių rajono bibliotekų lankytojus, miesto švenčių, mugių dalyvius ir svečius bei vaikų darželių vaikučius.
Šių metų paskutinę balandžio savaitę buvo atidarytos net dvi šios užimtumo grupės parodėlės: balandžio 26-ą dieną  “Pabūkime mažais vaikais” Pašyšių bibliotekoje, o 28-ą dieną „Žiedelį skinsiu – vainikėlį pinsiu“ Pagrynių bibliotekoje. Parodėlėse eksponuojami rankdarbiai atlikti įvairia tematika – siuvinėti paveikslai ir staltiesėlės virvele, kryželiu, badymo technika; nertos servetėlės bei staltiesės; megzti žaislai, kojinės; gėlės iš popieriaus, siūlų, odos; odiniai paveikslai. Parodėlių atidarymuose dalyvavo globos namų  gyventojos: L.Laureckytė, V.Balakauskaitė, D.Radavičiūtė, V.Simutienė, V.Virvičiutė, A.Zenkova, I.Rekuc.
Parodėlių lankytojai buvo sužavėti rankdarbiais, linkėjo Macikų socialinės globos namų gyventojoms bei jų vadovei sėkmės tolimesnėje kūryboje ir palinkėjimus užrašė užimtumo grupės albume.

 

VELYKOS
Data: 2011-04-27 | Įvertinimas: 0

Velykų rytą margučiai ritas...

 

Šių metų balandžio 22-ą dieną Macikų socialinės globos namų aktų salėje vyko graži šventė skirta Velykom. Visą savaitę, prieš Velykų dienai skirtą renginį, globos namų foje puošė Velykinė gyventojų darbelių parodėlė. Renginio metu šventės organizatoriai trumpai papasakojo apie šv.Velykų papročius, šventės prasmę, o globos namų gyventojai, vadovaujami vadovės V.Jovaišienės, pristatė vaidinimą apie vištą, kuri norėjo padėti kiaušinių Velykom.

Didžiulių žiūrovų ovacijų susilaukė ir spektaklis, režisuotas meno vadovės V.Jovaišienės „Velniuko išdaigos“, kuriame vaidino globos namų socialiniai darbuotojai. Visiems daug juoko ir linksmybių sukėlė velniukas bei jo draugas katinėlis, kuriems salė nepagailėjo triukšmingų plojimų.
Po spektaklio daug gražių palinkėjimų išsakė vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė. Globos namų direktorius visiems palinkėjo gražių ir prasmingų Velykų, kietų margučių, pasidžiaugė, kad turime tokių šaunių aktorių, galinčių mums praskaidrinti kasdienybę bei padėkojo visiems šventę ruošusiems ir joje dalyvavusiems.
„Sakoma jog kartu su pavasario saule, šventomis Velykomis, į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis ir į Jūsų namus ir į Jūsų širdis!“. Šiais žodžiais šventės rengėjai užbaigė renginį ir visus pakvietė dažyti kiaušinius bei atsinešti juos šv.Velykų rytą ridenimui prie pirmo korpuso pavėsinės.
IŠVYKA Į AUTORINĘ PARODĄ
Data: 2011-03-24 | Įvertinimas: 0

„PABIRO, PRAŽYDO ŽIEDAI…“

Šių metų kovo 23 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai su juos lydinčiu personalu vyko į  Rusnėje atidarytą autorinę Violetos Benetienės veltinio darbų parodą. Tai jau antroji autorės paroda.
Kaip ir daugelį parodos lankytojų, taip ir mus žavėjo velti margučiai, padėkliukai bei kiti žavūs ir skoningi darbeliai. Parodos metu  autorė pristatė patobulintas rankines, kurių viduje atsirado pamušalas, o viena sukurta rankinė net verčiasi į kitą pusę. Visi darbeliai be galo kruopštūs, adata įbadytos gėlytės, ornamentai, - visa tai Rusnės paveldo fragmentai. Mes turėjom tikrai puikią progą pamatyti įvairiausių darbelių bei jais pasigrožėti. 
Renginio metu autorę sveikino draugai, kolegos, svečiai ir linkėjo, jog jos darbeliai keliautų toliau už Rusnės ribų.
Atgalios keliaudami dalinomės įspūdžiais, o ir diena pasitaikė kaip niekada graži ir saulėta, tagi namo grįžom gerai nusiteikę.

L. Laureckytė
 

KOVO 16 – OJI KNYGNEŠIO DIENA
Data: 2011-03-16 | Įvertinimas: 1

Pagarbos ir padėkos odė knygnešiams  
Jums, knygnešiai, garbė tebūna, 
Kad nešėt Lietuvai Bretkūną,
Šalia maldynų ir rožančių,
Kad nešėt Daukantą, Valančių,
Kad raštą nešėte keliais,
Martyno Mažvydo keliais.
Ir tuo raštu, neštu iš Prūsų,
Mūsų tėvų tėvai išpruso,
Mes mokslo įkopėm šventovėn
Kur ir šiandien garbingai stovim.
Būkit palaiminti Praamžiaus!
Garbė ir gyrius jums per amžius.
                                                Bernardas Brazdžionis
 

Š.m. kovo 16 d. nemažas globos namų gyventojų ir darbuotojų būrys susirinko į biblioteką tradiciškai paminėti Knygnešio dieną. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui, kadangi šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Tai neatsitiktinė data. Tą dieną gimė žinomas kultūros veikėjas, knygnešys – Jurgis Bielinis, kurio gimimo data – kovo 16-oji laikoma ir Knygnešio diena.
Susibūrę visi kartu prisiminėme šiek tiek istorijos. 1864-ieji, 1901 metai, - tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žutbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Knygnešiai rizikuodami savo gyvybe spausdino, platino, nelegaliai gabeno į Lietuvą lietuvišką žodį. Buvo kovojama ne tik dėl spaudos, bet ir dėl mokyklos, vaikų mokymo skaityti lietuviškai. Ir tik po didelių kovų Lietuva atgavo lietuvišką spaudą. Šios kovos simboliu tapo Knygnešys.
Prisiminę šiek tiek istorijos, gyventojai skaitė eiles apie nelengvą knygnešio dalią, užrašytus knygnešių atsiminimus, vyravo puiki nuotaika ir visiems buvo įdomu. Baigdami renginį visiems linkėjome, kad neišblėstų atmintis tų, kurių dėka ir šiandien turime lietuvišką žodį ir knygą. Tegul lietuviškas žodis, vis dažniau skelbia gerą žinią, skatina viltis ir pasitikėjimą...


 

UŽGAVĖNĖS
Data: 2011-03-08 | Įvertinimas: 0

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse, švenčiama likus septynioms savaitėms iki Velykų. Jos paskirtis – išvyti užsibuvusią žiemą bei paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Tai viena tradicinių švenčių, švenčiamų jau nuo pagonybės laikų.
Š.m. kovo 8 dieną pasipuošę kaukėmis bei tarškynėmis gąsdinome šaltąją žiemą. „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ – šiais žodžiais ir pradėjome Užgavėnes globos namuose. Šventės metu galėjai pamatyti begalę užgavėnių personažų: Lašininį, Kanapinį, raganų, čigonų, velnių, giltinę bei kitokių neaiškios kilmės būtybių. Pamažu į linksmybes įsijungė visi šventės dalyviai: kas šoko, kas dainavo, kas palingavo. Na o šventę vainikavo Kanapinio ir Lašininio kova (tai žiemos ir pavasario kivirčas) bei žiemos ,,išvarymas” sudeginant Morę (pastarosios deginimas ant laužo simbolizuoja negandų ir negerovių sunaikinimą).

Vėliau renginio vedėjos ragino visus šventės dalyvius ir svečius vaišintis Macikų socialinės globos namų valgyklos keptais blynais. Žinoma, jog blynų valgymas simbolizuoja sotumą, saulę ir šilumą. Maža to, anksčiau tai buvo prabangus ir sotus maistas. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą daug ir riebiai pavalgyti, nes kitą dieną prasideda gavėnia, trunkanti iki Velykų, per kurią reikia pasninkauti, nevalgyti mėsos ir nesilinksminti.

Po šventės dauguma gyventojų  ir darbuotojų  skirstėsi su puikia nuotaika.

 

KAZIUKO MUGĖ
Data: 2011-03-05 | Įvertinimas: 0

Visus visus - jaunus ir senus, pirkėjus ir pardavėjus, muzikantus ir žioplinėjančius š.m. kovo 4 d. ryte kvietė Kaziuko mugė. Tai viena gražiausių pavasario švenčių su minia žmonių, linksmų kalbų, gera nuotaika ir, žinoma, įdomių nuotykių. Matėsi, kad į plačiai pagarsėjusį renginį sūgužėjo meistrai iš atokiausių namų kampelių ir gražiausi meno dirbiniai traukė paganyti akis ne vieną čia atėjusį.
Jomarko šeimininkas, gerbiamas globos namų direktorius, priminė, jog ši šventė daugelio širdy – ne tik kaip galimybė atitrūkti nuo žiemos darganų, pabendrauti ir pasiderėti, bet ir kaip grįžimas prie senųjų tradicijų. Kvietė visus nepasididžiuoti, kermošiuje pašurmuliuoti ir gerai pinigines pakratyti. Ir kermošiaus kulminacija buvo palydėta šeimininko barstomais pinigėliais iš sukauptos per metus bačkutės rezervo, kad dalyviai galėtų pirkti laimingai ir turtingai gyventų visus metus. 
Buvo tikrai smagu, nes pavasarinio vėjo į kermošių atvežė ir svečias, kuris renginį pagyvino muzika. Malonūs, aktyvūs, kūrybingi prekiautojai siūlė tikrai išskirtinius dirbinius. Užimtumo grupės kolektyvas “Floristika” visus žavėjo savo pagamintomis margaspalvėm smilgom išpuoštomis verbomis. Jos tartum atvėrė duris į magišką gėlių pasaulį. Didžiulio susižavėjimo sulaukė ir iš mezgimo bei odos amatais užsiimančių “Prie židinio” darbštuolių komandos. Prekių gausa iš kojų vertė apsilankius pas darbštuolius pynėjus. Dėl daugybės lankytojų kermošiuje buvo sunku “prasibrauti” prie stalų, prekiaujančių keramika. 
Na, o Kaziuko kermošiui baigiantis, prekiautojų stalai buvo šluote nušluoti. Gaila, kad viskas turi pabaigą, tačiau gera nuotaika lydėjusi šventės metu nesitraukė nuo dalyvių veidų.


 

PERSONALINĖ PARODA
Data: 2011-02-18 | Įvertinimas: 0

Š.m. vasario 15 d. globos namuose buvo atidaryta personalinė V.Balakauskaitės ir R.Žagrakalytės darbų paroda. Savo darbus autorės sukūrė meno terapijos metu vadovaujant psichologei A. Ivanovei. Kūriniai atlikti įdomia technika - tai lyg įvairūs raštai, ornamentai „išausti“ ant lino visokio dydžio sėklomis - nuo aguonos grūdo iki moliūgų sėklų. Darbai buvo teigiamai įvertinti tiek globos namų gyventojų, tiek darbuotojų, o taip pat ir Macikų kaimo gyventojų.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108   109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120