NAUJAMETINĖ ŠVENTĖ
Kaip ir kiekvienais metais, viso I-o korpuso II-o aukšto moterys nekantriai laukia senųjų metų palydų šventės. Bendrom jėgom, pasipuošėme socialinėse grupėse vaišių stalus, prie kurių susėdusios palinkėjome vienos kitoms laimingų Naujųjų metų, stiprios sveikatos, tarpusavio supratimo...
Dar ilgai sėdėjome ir vaišinomės vaišėmis sakydamos gerus žodžius vienos kitoms.
"ŠV. KŪČIŲ MALDA"
2008 m. gruodžio 24d. dauguma pensionato gyventojų ir darbuotojų nuoširdžiai meldėsi pie pensionate esančio Lurdo. Visi buvo supažindinti su šv. Kūčių papročiais ir tradicijomis. Šv. Kūčių vakare, žvakučių šviesoje, skambėjo puikios eilės, maldos ir geri palinkėjimai vieni kitiems.
Pasimeldus, visi suskubome į šv. Kūčių vakarienę. Pensionato valgykloje, kiekvienas stalas, buvo nupuoštas dvylika patiekalų. Sukalbėję maldą, laužėme kalėdaitį ir vaišinomės Kūčių gardumynais. Nepamiršome ir gerų bei nuoširdžių žodžių vieni kitiems.
ADVENTAS
Adventas - krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia - Šv. Andriejaus diena (lapkričio 30 d.). Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio. Trukmė - apie 4 savaitės. Adventas visada baigiasi gruodžio 25 dieną, per Kalėdas.
Adventu (atėjimu) daug kas prasideda. Beje, lotyniškasis adventus turi lietuviškąją „atėjimo, pradžios“ prasmę. Taigi su adventu prasideda pasninkas, t.y. laikas, kai atsisakoma nuo mėsiškų ir pieniškų valgių, siekiama dvasinio tikinčiųjų susilaikymo nuo pasilinksminimų ir kitų pramogų.
Adventas - dvasinio apsivalymo, susikaupimo ramybės ir taikos metas, viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas... Apmąstome, ką gero padarėme, ką turėtume savo gyvenime keisti, kaip turėtume gyventi toliau...
Kiekvienais metais pensionate yra minimos visos keturios advento savaitės. Šiais metais jos buvo rengiamos kiekvieną pirmadienį pensionato koplytėlėje. Kaip tradicija yra tapę kiekvienais metais prieš Kūčias laikyti šv. Mišias,- ne išimtis buvo ir šiemet. Štai akimirkos iš šių keturių advento savaičių...
ŠVENČIŲ BELAUKIANT PENSIONATAS IŠPUOŠTAS NAUJAMETINIAIS ATRIBUTAIS
Buvome pakviesti lapkričio 28 dieną sudalyvauti su savo programa Aukštelkės pensionato renginyje "Menų šventė", skirtam Šiaulių apskrities 90-ies metų sukakčiai paminėti. Mūsų pensionato gyventojai buvo parengę pasirodymą bei pademonstravo savo sugebėjimus piešiant tikrai nemažą paveikslą.
KONCERTAVO SCENOS ŽVAIGŽDĖ NELLY PALTINIENĖ
Š. m. lapkričio 15 d. Šilutės pensionate koncertavo estrados legenda, scenos žvaigždė, viena iš garsiausių Lietuvos dainininkių – Nelly Paltinienė. Salė buvo sausakimša - garsiosios dainininkės susirinko pasiklausyti tikrai nemažas būrys jos gerbėjų – pensionato gyventojai ir darbuotojai.
KONCERTAVO SKUODO RAJONO AKLŲJŲ IR SILPNAREGIŲ DIENOS CENTRO MENO SAVIVEIKLOS KOLEKTYVAS
2008 spalio 31d. Šilutės pensionato gyventojams koncertavo Skuodo rajono Aklųjų ir silpnaregių dienos centro meno saviveiklos kolektyvas – akordeonų duetas ir mišrus vokalinis ansamblis. Kolektyvo vadovas Stasys Mineikis. Koncertą pradėjo akordeonų duetas „Adelita“, „ Santa Lučija“ kūriniais. Mišraus ansamblio dainos skambėjo paliesdamos gyventojų širdis. Pritardami dainoms, gyventojai linksmai lingavo į taktą, buvo pakviesti į bendrą ratelį ne vienam šokiui.
Kad ir kas bebūtų, turbūt nieko nėra svarbiau – nepavargti būti žmonėmis, tikėti gražesne ateitimi. Net ir beviltiškoje situacijoje yra išeitis. Svarbiausia patiems tos išeities ieškoti.
Vedančioji į salę kreipėsi šiais žodžiais: „Padovanokime liūdinčiam šypseną, ištieskime pagalbos ranką vargstančiam, stenkimės išsaugoti optimistinį gyvenimo suvokimą, suprasti buvimo žemėje laikinumą. Pasidžiaukime paskutiniais rudeninės saulės spinduliais, nuoširdžiu žmonių bendravimu, juk tai lobiai, neįkainuojami jokia valiuta“.
Gyventojams koncertas labai patiko. Taigi Skuodo rajono aklųjų ir silpnaregių dienos centro meno saviveiklos kolektyvas pažadėjo apsilankyti vėl.
Šių metų spalio 24 dieną buvome pakviesti dalyvauti su savo programėle Klaipėdos apskrities globos įstaigų meno šventėje "Jūros bangose", kuri vyko Gargžduose, Viliaus Gaigalaičio globos namuose.
IŠVYKA Į ŽVEJYBĄ - LAIMIKIS 4 KILOGRAMŲ
Labai didelę reikšmę spalio žūklei turi orai. Itin svarbu žvejybai ištaikyti tokią dieną, kai šviečia saulė ir pati diena gerokai šiltesnė nei naktis. Jei nakties ir dienos oro temperatūra yra panaši, žuvys labai nenoriai kimba. Lydeka - pati populiariausia ir, galima drąsiai sakyti, pati geidžiamiausia mūsų vandenyse gyvenanti žuvis. Kiekvienas vos prakutęs meškeriotojas, nors kartą nuskandinęs blizgę vandenyje, jaučia "pareigą" sugauti lydeką.
Ruduo nuo seno žvejų yra vadinamas didžiųjų laimikių laiku. Tai visų metų kantrybės ir laukimo derlius. Šiuo metų laiku lydekos būna pasiskirsčiusios visame vandens telkinyje ir, ko gero, niekas iš anksto nesugebėtų tiksliai nurodyti jų buvimo vietų.
Š.m. spalio 22 dieną mūsų pensionato gyventojai: Kazys Razma, Vytautas Gelminauskas ir socialinio darbuotojo padėjėja R. Stočkienė (žvejai mėgėjai) išvyko žvejoti į Ramučių užtvanką. Vytautui pavyko pagauti lydeką, kuri svėrė net keturis kilogramus,- taigi džiaugsmui nebuvo ribų. Jo laimikiu džiaugėsi ir kiti gyventojai. Dauguma jų net nebuvo matę tokios didelės gyvos lydekos.
VĖLINĖS – VISŲ MIRUSIŲJŲ PAGERBIMO ŠVENTĖ
Šiais metais Vėlinių (arba Ilgių) šventė pensionate buvo suorganizuota penktadienį. Rytas prasidėjo tiesiogine vietinės televizijos laida. Laidos metu gyventojus supažindinome su kapų puošimo papročiais, buvo mokoma pasidaryti krepšelį. Kiek vėliau gyventojai skubėjo į parkelį prie I-ojo korpuso, prie lurdo. Ir nors pūtė šaltas vėjas, gyventojų susirinko gausus būrys. I-ojo korpuso merginos ir vaikinai deklamavo eilėraščius apie Vėlinių šventę. Gyventojams priminėme šventės tradicijas ir papročius, papasakojome, kaip šią šventę šventė mūsų protėviai.
Šventės dalyviams taipogi buvo išdalintos uždegtos žvakutės. Norėjosi, kad visi susimąstytų apie gyvenimą bei jo prasmę. Juk yra sakoma, kad žvakės vaškas – žmogaus kūnas, o žvakės liepsna – siela.
Pensionato direktorius kalbėjo, jog gyventojai rytoj, lapkričio 1 dieną, nepatingėtų nuvykti į kapines uždegti žvakučių ant giminių, draugų, bei kitų pensionato gyventojų kapų. Palikę uždegtas žvakutes prie Lurdo, šventės dalyviai buvo kviečiami į koplyčią pasimelsti, sukalbėti maldą už mirusiuosius.