Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENA
Data: 2008-09-30 | Įvertinimas: 0
 LIETUVOS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENA – RUGSĖJO 27-OJI

Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.
Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 m. įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu. Šv.Vincentas Paulietis buvo kunigas pamokslininkas, gyvenęs XVI a. Prancūzijoje. Jis laikomas socialinio darbo pradininku. Šv.Vincentas Paulietis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis: išalkusį pavalgydinti; ištroškusį pagirdyti; vargšą aprengti; keleivį priglausti; kalinį sušelpti; ligonį aplankyti; mirusį palaidoti; nemokantį pamokyti; abejojančiam patarti; nuliūdusį paguosti; pikta darantį sudrausti; įžeidimus atleisti; nuoskaudas nukęsti; melstis už gyvus ir mirusius.
Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990-1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams.
Socialinių darbuotojų diena buvo paminėta ir Šilutės pensionate.
„Laiko saujoj telpa mūsų
darbai, siekimai, viltys,
kuriuos perėmę kiti
tęsia  pagalbos ir gėrio dalijimą...“

Šiais prasmingais žodžiais visus pensionato darbuotojus, dirbančius socialinį darbą, su profesine švente sveikino Šilutės pensionato direktorius R.Jovaiša. Kiekvienai socialinei grupei, darbinio bei laisvalaikio užimtumo grupių darbuotojams buvo įteiktos  padėkos už gerą darbą, buvo palinkėta „kantrybės ir atsidavimo dirbant šį darbą, vis didesnio naujų žinių siekio, geros sveikatos, dvasios stiprybės ir širdies dosnumo tęsiant tą gėrio dalijimą...“

Nominuota geriausia 2008 metų Klaipėdos apskrities socialinė darbuotoja
Data: 2008-09-29 | Įvertinimas: 1

Š.m. rugsėjo 25 d., Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga, įvyko Klaipėdos apskrities viršininko administracijos organizuotas renginys.
Į Klaipėdos Žvejų rūmus sukviestus Klaipėdos apskrities savivaldybių Socialinės paramos skyrių ir Vaiko teisių apsaugos tarnybų, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos Klaipėdos skyriaus, savivaldybių socialinių paslaugų įstaigų, Klaipėdos kolegijos Sveikatos fakulteto atstovus bei Klaipėdos apskričiai pavaldžių socialinės globos įstaigų socialinius darbuotojus sveikino Klaipėdos apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius bei Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento Socialinių reikalų ir paslaugų priežiūros skyriaus vedėja Audronė Jokubauskienė. Geriausi darbuotojai buvo apdovanoti Klaipėdos apskrities viršininko padėkos raštais, o vienam iš jų – Šilutės pensionato vyriausiąjai socialinei darbuotojai Irenai Gimbutienei – skirta 2008 metų geriausio Klaipėdos apskrities socialinio darbuotojo nominacija.
Po sveikinimų ir apdovanojimų renginio dalyviams dovanotas Dario Fo ir Frankos Rame spektaklis „Aš lauksiu tavęs mielasis“.

 

LINKĖJIMAI SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENOS PROGA
Data: 2008-09-24 | Įvertinimas: 1
Truputį laimės, truputį džiaugsmo,
Saulę didžiulę, lašą lietaus,
Glėbį sveikatos, mažyčio skausmo
Ir neapsakomai giedro dangaus.
Ko reikia žmogui, kad būtų
Laimingas? –
Šypsenos, rankų, akių...
Ir dar, kad jis būtų kažkam reikalingas,
Nors vienam iš daugybės Žmonių.

B.Brazdžionis

Visiems socialinį darbą dirbantiems žmonėms linkiu stiprios sveikatos, lūkesčių išsipildymo, dvasios atgaivos. Linkiu sulaukti dėkingumo ir pagarbos tų žmonių, kuriems atiduodate save. Džiaugsmas, laimė, meilė telydi Jūsų šeimas, jaukumas ir šiluma Jūsų namus.

Vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė

Kelionės
Data: 2008-09-23 | Įvertinimas: 0
SVAJONĖ IŠSIPILDĖ

Kelionė į JAV prasidėjo nuo vizos gavimo. Tam buvo atvykęs mano sūnus iš Jordanijos. Tačiau sūnus negalėjo manęs lydėti į JAV, nes jam reikėjo išskristi atgal į Jordaniją. Pagalvojau, kad jau nebeteks išskristi aplankyti dukters, nes viena tikrai nesusiorientuosiu aerouostuose, kadangi jau seniai nebeskraidau,- jau nuo 1987 m. gyvenu Šilutės pensionate. Tokie aerouostai kaip Londone tikrai kėlė nežinomybės jausmą, bet taip norėjosi pamatyti Ameriką ir susitikti su dukra Lina, kuri ten gyvena (nutekėjo į Ameriką iš Jordanijos) ir su kuria mes nesimatėme jau 24 metus. Tačiau įvykiai pasisuko taip, jog mano pusseserės dukra pasisiūlė mane palydėti.
Skridome reisu Ryga - Berlynas - Londonas - Los Andželas. Mus pasitiko dukra, pamačiau ir anūkę, kurią atpažinau iš nuotraukų. Žentui mus vežant į dukters namus pro langą stebėjau Ameriką.
Prasidėjo  mano svečiavimosi laikotarpis,- atskridau 20-čiai dienų. Mes kasdien keliavome mašina,- tai į Los Andželo kalnus, kur viršuje kalnų ežeras, tai prie vandenyno pasimaudyti, į San Diego prie Meksikos sienos, į Santa Moniką, į Las Vegasą.  Las Vegasas - vienas gražiausių pasaulio miestų, tikrai nuostabus  savo dangoraižiais ir kitais pastatais. Ir nors į Las Vegasą teko važiuoti net 6 valandas per dykumą, kur auga vien tik kaktusai, tačiau buvo verta,- daug ko gražaus ir įspūdingo pamačiau.
Vėliau vėl grįžome į Los Andželą. Prasidėjo ruošimasis kelionei atgal į Lietuvą. Laimingai grįžome atgal. Kelionė paliko labai gilų įspūdį.

ŠVENTĖ "TAU VILNIAU"
Data: 2008-09-20 | Įvertinimas: 1
 

Š.m. rugsėjo 7 dieną  gyventojai lydimi darbuotojų išvyko į Vilnių,- šventę  ,,Tau, Vilniau!“.  Į šią šventę vykstame jau nebe pirmus metus. Šventės organizatoriai džiaugėsi, kad neįgaliųjų organizacijos gausiai ir iš anksto registravosi dalyvauti koncerte, parodoje - mugėje. Šventės atidaryme dalyvavo Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė. Koncertavo choras „Vilnius“. Gyventojai su darbuotojais turėjo galimybę dalyvauti Arkikatedroje Bazilikoje vykusiose Šv. mišiose už neįgaliuosius.
Mūsų gyventojai į šventę atvyko su savo darbeliais. Čia jie ne tik atsivežė parodyti savo nuostabius gaminius, bet ir stengiasi pasisemti idėjų iš kitų dalyvių. Ne vieno praeivio buvome apdalinti  gerais žodžiais, darbai iš molio buvo išpuoselėti, medžio darbai ir darbai iš vytelių  paliko įspūdį daug kam, nėriniais ir vilnų dirbiniais žavėjosi taip pat  ne vienas.
Gerais žodžiais paminėjo ir gerbiama LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė. Ji pasidžiaugė Šilutės pensionato užimtumo grupių darbeliais, palinkėjo geros nuotaikos, geros prekybos ir visiems stiprios sveikatos.
Šventės dalyviai buvo vaišinami skania kareiviška koše. Sugrįžome iš šventės geros nuotaikos ir pilni įspūdžių.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ
Data: 2008-09-19 | Įvertinimas: 1
 

DĖDĖS DERLIAUS KARNAVALAS

Ruduo, saulė, medžiai,
Rudenelį myliu aš,
Ir mane pagriebęs vėjas

Kaip lapelį neš ir neš.

 

Netruko prabėgti vasara, kai  ruduo atkeliavo kalnais ir kloniais, nudažydamas lapus įvairiausiomis spalvomis. Pensionato gyventojai ir socialiniai darbuotojai  rugsėjo 12d.  susiruošė  palydėti rudenėlį.
Į šventę atvyko "Dėdė Derlius" ir "Rudenėlis" su visa svita. Buvo labai džiugu, kai kiekviena socialinė grupė pristatė savo nuotabias daržoves ir vaisius.  Kol daržovės ir vaisiai demonstravo patys save, "Rudenėlis"  juos pristatė eiliuotais žodžiais negailėdamas pagyrų. Šventės metu  žavumu išsiskyrė saulėgrąža, svogūnėliai ir kitos  nuostabiai pasidabinusios daržovės.
Šventei  įpusėjus  "Dėdė Derlius" pakvietė į  daržovių paradą, o  komisijos nariai vienbalsiai išrinko  gražiausią kompoziciją iš rudens gėrybių. "Rudenėlis" nepamiršo įteikti ir po prizą. Ypač buvo dėkingas oras mūsų sportinei olimpiadai, kurioje norėjo dalyvauti dauguma pensionato gyventojų. Vėliau šventės dalyviai susibūrę į šokių ratelį linksminosi  ir šia linksma gaida palydėjo rudenėlį.

IŠVYKA Į ŠILUVĄ
Data: 2008-09-13 | Įvertinimas: 1

Diena pasitaikė kaip tik iš tokių kokių laukiama,- nei karšta, nei šalta. Nors kelionė laukė tolima, tačiau visų nuotaikos buvo geros ir visi tikėjome, kad kelionė bus įdomi.
Esame labai dėkingi mūsų pensionato direktoriui Romualdui Jovaišai, kad mums suteikta tokia galimybė aplankyti Šv. Marijos apsireiškimo vietą – Šiluvą, ir dar jubiliejiniais metais, - 400 metų praėję nuo Šv. Marijos apsireiškimo. Šia proga Šiluva buvo papuošta ypač gražiai. Mes turėjome progą  nusipirkti suvenyrų, kurie primins mums šią kelionę. Aplankėme koplyčią, kurioje yra akmuo, ant kurio pasirodžiusi Šv. Marija. Nusipaveikslavę  atsiminimui, nuskubėjome į aikštę, kurioje lygiai 12 val. turėjo prasidėti šventos mišios  aukojamos už įvairias bendruomenes. Mišių metu aplankėme ir nuostabaus grožio Šiluvos bažnyčią. Išklausę mišių ir pasimeldę,  sutartu laiku grįžome prie savo transporto priemonės. Grįždami dalinomės maloniais įspūdžiais apie tai ką matėme ir ką išgirdome mišių metu.

Gyventojų tarybos pirmininkė: Leonida - Imidija Laureckytė

Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė
Data: 2008-08-15 | Įvertinimas: 1

Lietuvių papročiai glaudžiai susieti su magija ir mitologija. Kiekviena didžioji šventė susieta su įvairiomis tradicijomis ir papročiais. Lietuvoje Žolinė buvo populiariai vadinama Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo šventė, švenčiama rugpjūčio 15 dieną. Žiloje senovėje ji buvo skirta atlikti apeigoms didžiajai deivei gimdytojai Ladai, ir jai atiduoti užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. Žoline ši šventė buvo praminta todėl, kad bažnyčioje buvo šventinamos laukų žolelės, gėlės ir augalai.
Ši šventė rugpjūčio 15 d. buvo minima ir Šilutės pensionate – šventoje vietoje – prie Lurdo.

LIEPOS 6-OJI - MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA
Data: 2008-07-09 | Įvertinimas: 1

Liepos   6-ąją  švenčiame  pirmojo   suvienytos Lietuvos  valstybės  valdovo,   kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę - Valstybės dieną. Ta proga pensionato koplyčioje vyko renginys. Socialinės darbuotojos, socialinio darbuotojo padėjėjos pasakojo apie pirmąjį ir vienintelį Lietuvos Karalių Mindaugą. Istorijos šaltiniuose jis vadinamas Mindaugu išmintinguoju, kadangi jis sugebėjo vykdyti tokią lanksčią politiką, kuri niekais pavertė begales kryžiuočių ordino planų. Pats reikšmingiausias Mindaugo politinis žingsnis— krikščionių tikėjimo priėmimas 1251 metais, tais metais Livonijos ordino magistras iškilmingai pakrikštijo Mindaugą su žmona Morta, jų sūnus bei daugelį karių. Taigi, Mindaugas yra ne tik valstybės suvienytojas, bet ir krikštytojas. Apsikrikštijęs Mindaugas pastatė savo valstybės sostinėje, Vilniuje, pirmąją katedrą, kurios liekanų buvo rasta Vilniaus arkikatedros požemiuose. Mindaugo karūnavimo diena jau buvo minima nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją. Vėliau Mindaugo karūnavimo prisiminimas buvo išblukintas. Atkūrus nepriklausomybę stengėmės kuo daugiau sužinoti apie senąją mūsų valstybingumo istoriją. Todėl 1990m. liepos 6-oji buvo patvirtinta kaip Mindaugo karūnavimo diena - Valstybės šventė.
Eiles skirtas šiai dienai paminėti skaitė socialinė darbuotoja J. Vingienė, gyventojas S. Šonas. Keleta dainų apie Lietuvą sudainavo gyventojas A. Bartkus.
Renginio eigoje, gėlių puokštėmis buvo pasveikinti mūsų pensionate gyvenantys Mindaugai, kurių  turime tris.

IŠVYKA PRIE KURŠIŲ MARIŲ
Data: 2008-07-07 | Įvertinimas: 1
MŪSŲ KURŠIŲ MARĖS,
O MES JŲ VAIKAI
BANGOS PLAUKIA GEROS
KUR TIK UŽMATAI. 

MYLIMA TĖVYNE,
MUMS GYVENT GERAI
MĖGSTAME KELIAUTI
PRAMOGAUT SMAGIAI.

Š.m. liepos 1 dieną floristikos būrelis susiruošė į kelionę prie Ventės rago. Nors ir pūstelėdavo nedidukas vėjelis, oras pasitaikė geras. Mes norėjome prisirinkti Kuršių marių pakrantėje esamų kriauklyčių, akmenukų. Tačiau kelionė mus sudomino kur kas labiau,- radome ne tik įvairiausių nugludintų vėjo ir smėlio medžio pagaliukų, bet ir vėžių.
Vaikščiojome Kuršių marių pakrante ir grožėjomės gamta. Gera buvo pabūti, pabraidyti šiltame vandenyje, akis paganyti į tolį, kur matėsi Nida, Juodkrantė ir ten esančios kopos.
Ačiū visiem išleidusiems mus į tolimą kelionę.Ypač dėkojame būrelio vadovei M.Ramašauskienei už tokią gražią ekskursiją.

gyventoja Vitalija Balakauskaitė

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117   118  119  120