Kiekvienas kartais nuklystame į svajonių pasaulį, kupiną troškimų, norų ir siekių. Vienos svajonės užklumpa netikėtai, kitos ilgai bręsta mūsų vaizduotėje. Užimtumo grupėje „Floristika“ vyko popietė „Svajonę turiu“, kurioje gyventojai prie kavos ir arbatos puodelio dalinosi savo svajonėmis. Kai kurie gyventojai svajojo piešimo lape. Manote, svajonės yra laiko švaistymas? Tikrai ne! Galbūt tik dėl to, kad svajojame, esame tuo, kuo esame. Svajonės suteikia energijos, įkvepia įgyvendinti naujus siekius. „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų“, – rašė Paulo Coelho. Svajokime, nes svajonės pildosi!!!
Globos namuose vyko pati gražiausia vasaros šventė – Rasos, arba Joninės. Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Senovės lietuviai šią naktį švęsdavo kaip vasaros saulėgrįžos šventę – Kupoles. Renginio metu nestigo geros nuotaikos, žaidimų, muzikos, šokių, tradiciškai ieškojome paparčio žiedo. Renginio vedėjos Vilma ir Daiva visiems priminė Joninių papročius, vaišino visus žolelių arbata, medumi. Na ir žinoma pasveikinome Jonus ir Janinas, kuriems globos namų vaidilutės sušoko pačių sukurtą nuostabų šokį.
Globos namuose vyko visuotinis gyventojų susirinkimas, kuriame direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Irena G. pristatė paslaugų gavėjų teisių ir pareigų chartiją, akcentuodama gyventojų teises ir pareigas. Vyriausioji socialinė darbuotoja Laima J. apibendrino gyventojų, gyventojų artimųjų bei trečiųjų šalių anketų rezultatus. Apklausa vyko gegužės - birželio mėnesiais. Dėkojame apklausų dalyviams už Jūsų aktyvų dalyvavimą, už Jūsų nuoširdžius teigiamus atsiliepimus.
Grupinio gyvenimo namų gyventojai stebėjo, F. Bajoraičio bibliotekoje, garsių Lietuvos aktorių Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės pasirodymą. Aktoriai pristatė J. Gaižausko knygas ir unikalią poetinę, muzikinę, literatūrinę programą „Sudėjau daug savęs“, kurioje skambėjo poezija, knygos ištraukos, liūdnos ir linksmos istorijos, jautrūs išgyvenimai, gilūs apmąstymai, ir nuotaikingi, bei šmaikštūs pasakojimai.
Piešimas gali suteikti didelį džiaugsmą. Kažkam jį suteikia pats vaizdo kūrimo procesas, kažkas džiaugiasi galimybe padirbėti su dažais ir teptukais, o kažkas savyje atskleidžia tikrąjį talentą. Užimtumo grupėje „Floristika“ eksponuojama Gintaro personalinė paroda „Gyvenimo ženklai“. Piešiant Gintaras pasijunta kaip rūpesčių nežinančiu vaiku. Tokioje lengvoje būsenoje Gintaras praleidžia daug valandų, užmiršta visus rūpesčius ir net nutraukia visus vidinius dialogus. Šiuo atveju nereikia kurti šedevrų. Pakanka paimti teptuką, popierių, dažus, pieštukus bei leisti savo rankai chaotiškai judėti. Nepraeina nei kelios minutės, ir pajunti palengvėjimą....
Macikų lageriai – unikalus, išskirtinės svarbos istorinės kultūrinės atminties objektas, reikšmingas nacionaliniu ir tarptautiniu aspektu. Iš buvusios koncentracijos stovyklos pastatų šiuo metu išliko tik karceris, kuriame įrengtas lagerio karceris – muziejus. Muziejaus ekspozicijoje atsispindi skirtingi lagerio istorijos laikotarpiai. Nuoširdžiai dėkojame gidui už įdomią, informatyvią, įvairiapusiškai naudingą bei emocionalią ekskursiją.
Šiaurietiškas ėjimas gerina širdies darbą, stiprina raumenis, gerina sąnarių funkciją, bendrą ir psichoemocinę organizmo būklę. Tai puiki fizinio aktyvumo priemonė, tinkanti bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms. Globos namų gyventojai padedant kineziterapeutei mokinosi vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis bei puikiai leido laiką gryname ore.