Socialiniai darbuotojai pastebi, kad daugelių globos namų gyventojų rašymo įgūdžiai yra labai silpni. Rašymas yra kompleksinis procesas reikalaujantis daugelio įgūdžių, tam reikalinga daug kantrybės ir laiko, per vieną dieną to padaryti neįmanoma. Todėl imtasi ,,mokytojo“ vaidmens: abėcėlę įtvirtinome žaidimo terapijos pamoka – raidžių kūrimu iš gamtoje ar buityje esančių daiktų, gėlių ar miestų pavadinimų. Rašymas, kiekvienai gyventojai, buvo didelis iššūkis... Svarbu įtikinti, kad šioje ,,pamokoje“ gyventojos patirs kažką nepaprasta, ir rašyti joms seksis vis geriau ir geriau.
Socialinė grupė ,,Neužmirštuolė"
Anksčiau drožyba buvo taikoma akmeniui, ledui, kaului ar medienai, tačiau drožyba yra priimtina bet kokiai medžiagai, kurią galima drožti. Užimtumo grupę "Floristika" lankantys gyventojai išbandė drožybą su muilu. Darbas su muilu yra pakankamai lengvas, bet reikalaujantis kantrybės. Vienintelis šios medžiagos trūkumas yra šiek tiek ribota kūrybiškumo sritis. Gyventojai džiaugėsi prisilietę prie muilo ir, kad galėjo gražiai padrožinėti.
Užimtumo specialistė Saulė
Socialinės grupės ,,Užuovėja“ gyventojos ir darbuotojos stebina savo kūrybiškumu. Bendras užimtumo veiklos darbas paremtas nuostata, kad svarbiausia ne rezultatas, o pats procesas, todėl darbelių gamybai pirmiausiai rinkomės medžiagas. Skatinant gyventojų kūrybinę veiklą atsižvelgiama į jų norus ir galimybes sudaromos sąlygos savarankiškai kurti.
Socialinė darbuotoja Aušra J.
Įsibėgėjęs rudenėlis užimtumo studijos ,,Molinukas“ darbštuoliams dovanojo itin gražų ir šiltą orą, kuris puikiai tiko lauko tvarkymosi darbams. Tai gera proga naudingai padirbėti gryname ore ir turiningai praleisti laisvalaikį. Padirbėję visi džiaugėmės atlikto darbo rezultatais, pagražėjusia aplinka, gera nuotaika.
Socialinė darbuotoja Beata
Nuostabi paroda. Širdimi ir darbščiomis rankomis sušildytas molis virto nuostabą keliančiais kūrybiškais darbeliais. Žiūrint ir liečiant: čiulba paukščiai, žydi gėlės, supasi lapai...ačiū ! sėkmės kūryboje! Tai tik vieni iš daugelio padėkos žodžių, užrašyti atsiliepimų knygoje, žmogaus, stebėjusio " Molinuko " darbštuolių eksponuojamą parodą "Mažo grumstelio - dideli darbeliai", kuri šį kartą džiugino jau Klaipėdos raj. J. Lankučio viešosios bibliotekos Dovilų filialo bendruomenės lankytojus. Esame labai laimingi, jog turime galimybę nevaržomai dalintis savo kūrybine sėkme su kitais.
Socialinė darbuotoja Beata
Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo bei prevencijos svarbą. Todėl šiandien susėdę prie bendro stalo aptarėme natūralias, raminančias priemones stresui bei nervinei įtampai malšinti. Socialinių darbuotojų padėjėjos Jūratė ir Regina patarė ieškoti alternatyvos vaistams - liaudiškų priemonių, kurios efektyviai veiktų ir neturėtų šalutinio poveikio. Rekomendavo jau prosenelių išbandytų raminančių vaistažolių.Tokie augaliniai preparatai nežaloja organizmo ir nesukelia pašalinių reiškinių. Socialinės grupės aitvaro ,,Aitvaro" grupės gyventojai mielai vaišinosi vaistažolių arbata, naminiu pyragu.
Socialinė darbuotoja Sandra
Atėjus rudeniui visi norime pasidžiaugti ne tik auksiniais rudens lapais, bet ir apsitvarkyti aplinką. Socialinės grupės “ Užuovėja” gyventojos susibūrė smagiai padirbėti bei pasigrožėti rudenėjančia gamta.
Paauksuoti lapai suktinėlį šoka,
Šaltas rudenėlis pasijuokti moka.
Jis išraškė sodą, žiedelius išskynė,
Vien tik gluosniai liūdi tylūs, nusiminę.
Spalį – pagyvenusių žmonių mėnesį – žvelgiame į senatvę: kam skirtas šis laikas, kai, atrodytų, tavo dienos jau praėjo ir jautiesi išstumtas iš gyvenimo? Kodėl vieni seneliai brandūs ir giedri, o kiti nusivylę, pikti ir agresyvūs?
„Neatstumk manęs senatvėje; mano jėgoms senkant, nepalik manęs...“ Tai šauksmas senyvo žmogaus, kuris bijo būti užmirštas ir paniekintas. Kad ir kas būtume – jauni, sveiki ir gražūs, ar tik gražūs, tokie žodžiai negali palikti abejingų. Juk kad ir kas būtume, tai mus tikrai liečia arba palies: turėjome senelius arba jais esame, arba jais tapsime... Kažkas tuo labai džiaugiasi, kažkas to bijo, kažkas ilgisi, kažkas verkia, kad netaps... o kaip jie patys jaučiasi?
Šiandien socialinėse grupėse vyko popietės skirtos šiai dienai paminėti, stengėmės vieni kitus išgirsti, suprasti, įsiklausyti, pabendrauti, pasidalinti mintimis, išgyvenimais, džiaugsmais, patirtimi prie arbatos puodelio.
Palinkėsim Jums daug meilės, išsipildančių svajų.
Kad gyvenime netrūktų laimės ir gražių gražių dienų.
O jeigu žemėje surasit džiaugsmą, tegul iš Jūsų lūpų niekad neišblėsta šypsena.
Su gimtadieniu!