Socialinėje grupėje ,,Aitvaras“ vyko popietė ,,Neįtikėtina maldos galia“, kurioje buvo kalbama apie maldos galią žmogaus gyvenime. Vienareikšmiškai visi pritarė, kad malda - tai bendravimas, pokalbis, kuris padeda pajusti kitų žmonių meilę, viltį ir palaikymą sunkiu jiems metu. Kadangi malda yra nepakeičiama, didelis dėmesys skiriamas vidiniam širdies nusiteikimui. Kiekvienas trokšta bendrauti su Dievu ir gauti atsakymus kurie susiję su asmeniniu gyvenimu.
Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė
Pavasaris – tai budimas, pumpuro nedrąsus skleidimasis, želmens dygimas, skardus paukščių čiulbėjimas kasmet pažadina mus naujai būties kelionei. Taip ir ši, globos namų gyventojos Raselės pristatoma nepaprastai jauki keramikos dirbinių paroda, kuri tarsi kviečia busti ir džiugiai pasitikti mus supantį grožį. Iki pastarųjų darbų ji nuėjo ne vieną kūrybinę stotelę. O kūrybinis procesas Raselei yra kaip stebuklas, jis vystosi ir galiausiai išsipildo. O įkvėpimas, žinoma, ateina dirbant. Kuo daugiau dirba, tuo daugiau idėjų gimsta jos galvoje. Ima ir daro tai kas įdomu, kas rūpi. O lūkesčių ji sau turi nemažai – tiesiog kurti įdomius, originalius darbus, išlaikant savitą savo braižą virvelinėje keramikoje. Jos kūriniai neperkrauti, matyti, kad kiekvienas indas išmylėtas rankomis. Jų formos nėra nugludintos, galima apčiuopti natūralius linkius ir svarbiausia, autorės pirštų atspaudus. Akivaizdu, jog troškimas kurti Raselei padeda siekti meistrystės. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės savo keramikais, kurių dėka mes turime pačių gražiausių ir kruopščiausiai pagamintų darbų.
Socialine darbuotoja Beata Vaitelienė
Socialinės grupės ,,Jovaras” gyventojas Edmundas Benetis švenčia gražų 70 metų jubiliejų. Jį sveikino draugai, darbuotojai bei aplankė sesė Aldona, kuri gyvena taip pat globos namuose. Edmundas labai džiaugėsi sulaukęs artimo žmogaus dėmesio, pabuvimu drauge, dėkojo visiems.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė
Netrukus – viena gražiausių pavasario švenčių Velykos. Kad laukimo džiaugsmas būtų dar didesnis, šiai šventei ruoštis galima pradėti jau dabar. Na, o kaip gi Šv. Velykos be margintų kiaušinių ir pačių nuostabiausių verbų? Grupėje „UŽUOVĖJA“ organizuojami tradiciniai užsiėmimai, kurių metu mokomasi pagaminti jaukių namų puošybos elementų, žaisliukų, šventinių atributų. Velykinių darbelių užimtumą organizavo socialinio darbuotojo padėjėja I. Gaidienė. Ir kaip gi be pyragų, užsiėmimų metu suspėjome ir pyragą išsikepti, po darbų pailsėti su puodeliu arbatos ir pyrago gabalėliu pasiūlė socialinio darbuotojo padėjėja D. Kazlauskienė.
Socialinės darbuotojos A.Juknienė, G.Baubkienė, L.Jautakienė
Velykų laukimas pasideda nuo Verbų sekmadienio. Lietuvių tradicija susirišti ar nusipirkti verbą paskutinį sekmadienį prieš Velykas vis dar gyva. Pirmosios verbos buvo daromos iš popieriaus, tad būtent šiandien užimtumo grupėje „Floristika“ lankantys globos namų gyventojai darė verbas iš popieriaus. Pasidarę verbas iš popieriaus, bandėme kitus liaudiškus metodus. Naudojome sausas laukų, miškų ir darželių gėles, žolynus, javus. O ar žinote kam verbos reikalingos? Kodėl paskutini sekmadienį prieš Velykas einame į bažnyčia šventinti verbų? Ogi tam, kad į namus parsinešta pašventinta verba saugo juos nuo visokio blogio. Pašventintos verbos apsaugo namus nuo perkūno, o žmogui padeda išlaikyti sveika sveikata.
Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė
Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos dalyvavo prevencinėje popietėje tema - ,,RŪKAI - SAVE ŽUDAI". Socialinės darbuotojos perskaitė mokamąją medžiagą apie rūkymą ir priminė, kad rūkymas yra žalingas sveikatai. Dervos yra pavojingiausios cigarečių cheminės medžiagos, jos nusėda kvėpavimo takuose ir ilgainiui gali sukelti vėžį ir plaučių ligas. Kiekviena gyventoja galėjo paskaityti dalomąją medžiagą apie rūkymo žalą, bei ieškojo priežasčių, kurios labai svarbios joms pačioms, dėl kurių verta mesti rūkyti.
Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė
Socialinėje grupėje „Užuovėja“ socialinio darbuotojo padėjėjos Lina Vaičiulienė, Daiva Girskienė pravedė popietę apie judėjimo naudą sveikatai. Iš tiesų, noras sveikai gyventi yra kiekvieno individualus apsisprendimas, tačiau galima prisiminti posakį: kas nori ieško galimybių, kas nenori – priežasčių. Ar brangiai kainuoja pasivaikščioti su draugais, darbuotojais ar nueiti į parduotuvę, parką pėsčiomis? Viskam reikia valios ir pastangų. Galima susirasti bendraminčių ir neleisti vienas kitam tinginiauti. Socialinės globos namuose yra sporto aikštelė, įrengti lauko treniruokliai, kuriais galima aktyviai pasportuoti ir taip pagerinti fizinį aktyvumą. Perskaičius patarimus apie fizinio aktyvumo naudą darbuotojos kartu su grupės gyventojomis sparčiu žingsniu pasivaikščiojo, sporto aikštelėje pasimankštino, ir po to visos norinčios sportuoti ėjo į lauko treniruoklių aikštelę.
Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė, Laima Jautakienė
Šią ypatingą dieną norime Tau padovanoti ypatingą dovaną - didelį būrį mylimų draugų, kurie atneš Tau tai, ko nori kiekvienas savo gimimo dieną: daug juoko, geros nuotaikos, nuoširdumo, dėmesio ir daug šiltų apkabinimų. Su gimtadieniu, miela Reginute!
Socialinė grupė ,,Neužmirštuolė"
Keramika – seniausias ir nesenstantis amatas, išlaikantis savo reikšmę ir šių dienų. Kaziuko mugės atgarsių apsuptyje Pašyšių bibliotekos lankytojai galėjo arčiau prisiliesti prie protėvių šiluma alsuojančių molio dirbinių. Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filiale visą vasario – kovo mėnesiais eksponuojama Šilutės Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Molinukas“ darbų paroda „Ranka pasiekiami molio stebuklai“ (vad. Beata Vaitelienė). Parodoje pristatomi darbai atsispindi tautodailės tradicijas , inovatyvias formas ir gamtos apsuptyje išaugusiam žmogui artimus simbolius.
Macikų socialinės globos namų užimtumo grupę ,,Molinukas“ lanko 24 įvairaus amžiaus globos namų gyventojai, kurie nori kiek arčiau susipažinti su viena iš vaizduojamojo meno šakų - keramika. Tai suteikia jiems galimybę pažinti save, suvokti gyvybiškai svarbius poreikius, tobulėti dvasiškai. Parodoje eksponuojami puodai, ąsočiai, lėkštės , įvairios vazos ne tik teikia džiaugsmą savo dekoratyvumu, bet visi pritaikomi buičiai- atliekantys atitinkamą funkciją. Puoselėjant liaudiškos keramikos tradicijas dirbiniuose sutinkame viena iš seniausių virvelinės keramikos technika, dirbiniai dekoruoti spalvota glazūra, tradiciniais ornamentais bei simboliais, o dirbinių formos žavi savo įvairove. Ši paroda- padėka protėviams, perdavusiems savo pasaulio sampratą ornamentų raštais. Tai taip pat kvietimas jaunajai kartai matyti, skaityti, ir tęsti senosios keramikos tradicijas.
Socialinėje grupėje ,,Užuovėja" gyventojos yra skatinamos užsiimti maisto ruošimu, taip pat organizuojamos maisto gaminimo popietės. Gyventojos, padedamos darbuotojų, noriai išbandė savo jėgas pyragų kepime ir dekoravimo procese. Taigi, visoms moterims yra sudaromos sąlygos maisto ruošimo įgūdžiams tobulinti.
Socialinės darbuotojos Aušra Juknienė, Gitana Baubkienė, Laima Jautakienė