Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje puoselėjama – „Pyragų dienos“ tradicija. Nors dėl pasaulinės pandemijos, šiuo metu daug kam „ne pyragai“, tačiau socialinės grupės ,,Aušra“ gyventojai tikrai negali sustabdyti nuostabios iniciatyvos ir pasidalinti ne tik savo pačių iškepto pyrago gabalėliu, bet ir širdies gerumu su šalia esančiais. Priešingai, šis laikas yra idealus susimąstyti ne tik apie save, bet ir tuos, kuriems dar sunkiau nei daugeliui mūsų, ir geriems, prasmingiems darbams daryti.
Socialinė darbuotoja Vaida Barbaraušienė
Grupinių gyvenimo namų gyventojai paminėjo pyragų dieną, kadangi negalime dalintis su kitais šiuo pyragu, tai siunčiame receptą ir siūlome pasigaminti šį nesudėtingą pyragą su obuoliais. Jums reikės: 6 obuolių, pusę litro miltų, 6 kiaušinių pusė litro cukraus, nors mes dedam mažiau - viską sumaišom sudedam nuluptus obuolius ir kepame- skanaus!
Grupinio gyvenimo namų socialinė darbuotoja Renata Benediktavičė
Yra daugybė priežasčių, dėl kurių ruduo yra nuostabus tai: dėl ananasiniu obuolių, dėl spalvų, kurios yra daug ryškesnės už pavasario žalumą, dėl krentančių lapų... Socialinės grupės ,,Užuovėja“ gyventojos grožėdamosios rudens vaizdais kalbėjo: ,,jog viskam savas laikas, net ir krentančiam lapui.“
Socialinės darbuotojos Aušra Jukniene, Gitana Baubkienė, Laima Jautakiene
Socialinės grupės ,,Aitvaras" gyventojai dalyvavo popietėje tema - „Alkoholis, rūkymas ir narkotinės medžiagos – kūno ir sielos žudikai“. Prevencinės popietės metu buvo siekiama, kad gyventojai sužinotų kokią žalą žmogaus organizmui daro alkoholinių gėrimų, narkotinių medžiagų vartojimas bei rūkymas. Gyventojams buvo pateikti informaciniai lankstinukai bei rodomas video apie ,,kūno ir sielos žudikus“. Popietės dalyviai gavo naudingą informaciją, apie kurią ilgai dar diskutavo.
Socialinės darbuotojos Aušra Virbickė, Ilona Paulauskienė
Užimtumo grupėje „Floristika“ lankančios merginos bando siuvinėti įvairiais metodais. Šį kartą, kad siuvinėjimas nebūtų toks monotoniškas išbandėme įvairiausius dygsnius. Jų raštų gausa ir unikalumas siuvinius padaro it meno kūrinį. Siuvinėjimas dygsniais neturi apribojimų, ką siuvinėti. Tinka viskas, tik reikia vaizduotės kokius dygsnius pasirenkame, nes ant audeklo nusipiešiame tik paveikslėlio kontūrus, ant kuriu jau kuriame savo dygsnius. Vieną prie kito derindami, komponuojame iš pasirinktų dygsnių. Taip merginos lavina savo vaizduotę, nes galutinį vaizdą išvystame tik baigę siuvinėti.
Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė
Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį.Kiekvienais metais lankome lapkričio 1d. kapelius artimų draugų, pažįstamų, artimųjų išėjusių anapilin tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose. Tačiau šiemet, esant tokiai situacijai daugėjant susirgimų, pagerbėme mirusiuosius savaip. Uždegėme žvakes prie šv.Lurdos, prisiminėm į anapus iškeliavusius brangius žmones, meldėmės už juos. Deganti žvakė nuteikia žmogų susikaupti ir pamąstyti apie būties dalykus – žemiškojo gyvenimo prasmę.
Socialinė darbuotoja Sandra Maskaliovienė
Jau tapusi socialinės grupės ,,Jovaras” tradicija, kievieną paskutinį mėnesio penktadienį paminėti vyrų gimtadienius. Šiltus sveikinimo žodžius išsakė grupės draugai ir darbuotojai. O koks gimtadienis be dovanų ir vaišių? Vyrai ruošė šventinį stalą ir kvietė draugus sėsti prie jo, padedami socialinio darbuotojo padėjėjų Angelikos Kiaulakienės ir Gitanos Šidlauskaitės.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė
Kad žmogus būtų laimingas reikia tiek nedaug:
Truputį saulės kai lyja,
Lašo lietaus kai kaitra už lango,
Didžiulės šypsenos kai liūdna,
Minutės vienatvės kai triukšminga,
Muzikos ir juoko kai nuobodu,
Artimo glamonių kai nepaliaujamai sunku,
Žmogui reikia LAIMĖS.
Su 70 -uoju jubiliejiniu gimtadieniu, Viktorai! Nuoširdžiausi sveikinimai skrieja iš artimųjų lūpų bei globojančių darbuotojų, gyventojų.
Socialinė darbuotoja Sandra Maskaliovienė
Globos namų gyventojai kartu su darbuotojais nuolat lanko ir prižiūri mirusių globos namų gyventojų kapus. O atėjus šioms šventėms uždega žvakeles, padeda gėlių, pasimeldžia. Ši diena- mūsų artimųjų prisiminimo laikas. Kaip bevertintume žmogaus gyvenimą, akivaizdu tik viena, kad žmogus šioje žemėje yra tik keleivis, o mirtis žemiškosios kelionės pabaiga.
„Pastaruoju metu visame pasaulyje pastebimas didelis susidomėjimas natūraliais gydymo metodais. Tuo tarpu vakarietiškoje medicinoje taikomas biomedicininis medicinos modelis, kuriame susitelkiama ties fizine žmogaus sveikata ir stengiamasi suprasti tik biologinius veiksnius, sukėlusius ligą, tačiau nepaisoma psichologinių, socialinių ir ekologinių veiksnių, sulaukia vis daugiau nusivylimo ir kritikos. Toks požiūris atsiranda dėl to, kad gydoma ligos pasekmė, o ne priežastis, gydymui naudojami brangūs cheminiai vaistai, sukeliantys nemalonų nepageidaujamą poveikį, pacientai priversti stovėti didžiulėse eilėse prie gydytojų kabinetų, vakarietiška medicina orientuota ne į atskirą pacientą, bet į pacientų grupes ar nacionaliniu mastu ir kt.“
Cituojant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto darbuotojas Vaidą Aguonytę ir Aušrą Beržanskytę savo vedamą paskaitą apie natūralias gydymo priemones socialinės grupės “Jovaras” gyventojams pradėjo socialinio darbuotojo padėjėja Nijolė Pagalienė. Ji gyventojams pasakojo daugiau apie žolinių augalų naudą žmogaus sveikatai, kaip jas reikai ir kur surinkti, kokiu laiku, po to išdžiovinti, kaip paruošti vartojimui. Nijolė davė vyrams įvairias žoleles pažiūrėti, uostyti, papasakojo apie jų vaistines savybes. po to visi drauge ruošė ir gėrė arbatą.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė