Siuvimas – įdomus, prasmingas, vis daugiau susidomėjimo sulaukiantis pomėgis. Ši paslauga yra praktiškai amžina ir visada turi paklausą. Užimtumo grupės „Adatėlė“ stropuolės, nuoširdžiai rūpinasi mūsų globos įstaigos gyventojų namų jaukumu. Visada prireikia kažką taisyti, pritaikyti ar persiūti drabužius. Jos niekada nenuobodžiauja, visada yra ką veikti. Taigi, čia dirbančiom moterim siuvimas tampa ne tik malonumu, raminančiu pomėgiu, bet ir puikiu būdu papuošti save ir, žinoma, draugus.
Užimtumo specialistė Alma Savina
Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos pakartotinai supažindintos apie ligą - COVID-19. Prevencinėje popietėje didžiausias dėmesys buvo skiriamas, ką daryti, kad neužsikrėsti ir neužkrėsti kitų. Gyventojos puikiai žino, kad reikia laikytis atstumo, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, palaikyti savo kambarių švarą ir gerai vėdinti patalpas, viešose vietose dėvėti kaukę. Gyventojos atsakingai tarė STOP COVID - 19.
Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė
Yra daugybė priežasčių, dėl kurių ruduo yra nuostabus. Kad ir dėl ananasinių obuolių, dėl bobų vasaros, dėl gausaus derliaus, dėl spalvų, kurios yra daug ryškesnės už pavasario žalumą, vasaros žydėjimus ir akinantį žiemos sniegą. Žiūrėdama į rudenį geriausiai supranti, kad yra ir pradžios, ir pabaigos. Dar prisimeni, kaip jausmai it augalas kalėsi iš žemės, sprogo, augo, užaugo žaliavo, žydėjo, burbuliavo ryškiomis spalvomis, o dabar tai pamažu nyksta ir nusidažo ryškiomis, bet laikinomis spalvomis. Akimirkai sustabdyti ir įprasminti rudens spalvas, jo teikiamą gausų derlių norėjosi perteikiant savo mintis padarytuose rudeninėse puokštėse. Bendrai veiklai darant darbelius grupės “Jovaras” vyrus subūrė socialinio darbuotojo padėjėja Janina Būdvytienė. Padaryti kūrybiniai darbai papuošė socialinės grupės įvairias erdves ir dar ilgai džiugins čia gyvenančių širdis.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė
Lietuviai pagonys tikėjo, kad mirusiųjų vėlės lankosi gyventose vietose, o dažniausias jų lankymosi metas - vėlyvas ruduo. Spalio 28-oji-pirma iš tokių vėlių svečiavimosi švenčių. Užimtumo grupės ,,Vytelė" gyventojai pasigamino kapų puokštę ir padėjo ant šiemet perlaidotų karo belaisvių kapų, taip pagerbdami čia kalėjusius žmones.
Užimtumo specialistė Danutė Grikšienė
Užimtumo grupėje „Floristika“ yra labai įvairių užimtumo būdų, kuriuos galime taikyti asmenims, turintiems psichikos ir proto negalią. Mūsų globos namų gyventojai užimtumo metu gali laisvai išreikšti save. Daugumai asmenų, turinčių psichikos ir proto negalią, užimtumo veiklos padeda patenkinti tokius poreikius kaip savirealizacija, užsiėmimas mėgstama veikla, išmokti naujų veiklų, sumažinti patiriamą vienišumo jausmą, susirasti draugų, pagerinti savo sveikatą, ypač emocinę savijautą. Taip padidėja savivertė, bei pagerėja gyvenimo kokybė. Globos namų gyventojui turinčiam psichikos ir proto negalią, būtina padėti rasti jam labiausiai tinkančią užimtumo veiklą/ų, pritaikyti tokią veiklą, kuri yra priimtiniausia jam, kurią jis dėl negalios specifiškumo galėtų atlikti. Tik gerai jausdamiesi, užsiimdami jiems įveikiama ir prasminga veikla, būnantys saugioje aplinkoje, globos namų gyventojai turintys psichikos ir proto negalią, galės labiau pasitikėti savimi, gerės jų sveikata ir gyvenimo kokybė.
Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė
Rudens saulelė beržynus auksuoja. Vėjelis išmargintus lapus per pievą nešioja. Gražią rudens popietę socialinės grupės „Jovaras“ vyrai nutarė, paskatinti socialinio darbuotojo padėjėjų Janinos Būdvytienės ir Gitanos Šidlauskaitės padirbėti. Smagu vaikščioti po nukritusiais lapais, klausytis jų čežėjimo. Bet dar smagiau sueiti į būrį ir susitelkti bendrai veiklai, vyrai griebė įvairiaspalvius lapus, o kartu ir pasisėmė rudens teikiamos spalvų terapijos.
Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė
Švelniais potėpiais ruduo išmargina laukus ir miškus, sužaižaruoja auksinės spalvos, žemė dosniai dalija derlių. Savotišku savo derliumi, šiemet, pasidalinti nori ir užimtumo grupės „Molinukas“ darbštuolė Raselė. Jos kūrinių gimimas – daug fizinių pastangų ir laiko reikalavęs procesas, tikrai visus žavi savo nuoširdumu, formų įvairove, ir netikėtomis proporcijomis. Jaukumuir ramybe skleidžiančioje „Molinuko“ oranžerijoje įstabiai įsikomponavo, Raselės sukurtuose moliniuose vazonuose, pasodintos gėlės. Tikimės, kad glaudus sąlytis su keramikos menu praturtins globos namų gyventojų ir darbuotojų kasdienybę.
Socialinė darbuotoja Beata Vaitelienė
Sveikata jau seniai suvokiama ne tik kaip ligos ar negalios nebuvimas. Kaip ir sveika gyvensena – ne tik gyvenimo būdas, mažinantis ligų ar ankstyvų mirčių riziką, bet ir padedantis mums fiziškai ir psichologiškai geriau jaustis, būti aktyvesniems, labiau patenkintiems gyvenimu ir siekti sėkmės. Žmogaus sveikata susideda iš fizinės, emocinės, socialinės ir dvasinės sveikatos, kurios yra labai glaudžiai susijusios – geresnė dvasinė ir socialinė sveikata lemia geresnę emocinę sveikatą, o tai savo ruožtu gerina ir fizinę sveikatą. Dėl pablogėjusios emocinės sveikatos, kyla socialinės problemos, pykčiai su aplinkiniais, dėl to kenčia ir socialinė sveikata.
Socialinės darbuotojos Aušra Virbickė, Ilona Paulauskienė
Širdim braunasi lengvas liūdesys-nepastebimai pralėkė vasara, dovanojusi tiek daug saulėtų šiltų dienų. Jos atšvaitai dar ilgai blyksės gelstančiuose, raustančiuose medžių lapuose ir rytais užklystančioms šalnoms, vėstančiam orui bei šaltam lietui. Tad neliūdėkite ir gerėkitės žolės stiebelį apsiraizgiusia voratinklio gija, pilku debesėliu ir aplankykite užimtumo grupę ,,Vytelė'. Tiek daug gražių pintų daiktų pamatysite o gal net norėsite išmokti pynimo meno.
Užimtumo specialistė Danutė Grikšienė
Origami - japoniškas meninis popieriaus lankstymo būdas, kuris labai patinka socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojoms. Origamiais taip pat vadinami ir patys lankstiniai, kurie nėra vien popieriniai lėktuvėliai ar gervės. Iš popieriaus lankstomi įvairiausi pastatai, fantastiniai gyvūnai ar gėlės.