Šiandien mes esame laisvi bei didžiuojamės Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečiu. Vasario 16d. šventė simbolizuoja Lietuvos vienybę ir dvasią. Tai diena, kuri liudija – esame stipri tauta, laisvoje valstybėje. Tikėkime savo jėgomis, tikėkime savo ateitimi, tikėkime Lietuva. Tegu ši šventė gyvena mūsų širdyse. Kiekvienas žmogus turi Tėvynę. Mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais darbais.
Vaivorykštės spalva.
Visų gražiausias žiedas -
Gimtinė Lietuva.
Neužmirštuolių skliautas
Ties diemedžių kalva.
Čia žuvusius aprauda
Gimtinė Lietuva.
Gražiai pragydo paukštė
Virš gojų lėkdama
Įsiklausyk - tai gieda
Gimtinė Lietuva.
Mylėk tą gamtą stebuklingą
Mylėk pasaulį platų ir galingą
Mylėk tylų ūžimą vėjo
Ir tą, kuris Tau sielą sužavėjo.
Šiandien pati mylimiausia metuose diena - Šv.Valentino diena! Jau nuo ankstyvo ryto visi gyventojai ir darbuotojai vaikščiojo pasipuošę degančiomis širdutėmis. Globos namų aktų salėje vyko nuotaikingas renginys, kuriame netrūko šiltų, meilių žodžių. Gyventojų veiduose neblėso šypsenos- matyt, tikrai nemaža dalis yra įsimylėję. Tad visus visus visus, Su Šv.Valentino diena!
Užgavėnių rytą, Macikų socialinės globos namai tapo pilni velnių, raganų ir visokių kitokių persirengėlių. Kaukių eisena aplankė visus korpusuose esančius gyventojus, užimtumo būrelius, kviesdami į Užgavėnių šventę. Susirinkę sporto aikštelėje persirengėliai ir svečiai stebėjo Kanapinio ir Lašininio rungtynes. Rolę turintys Ubagai visų išmaldos prašė, o Žydelis gražiu gyvenimu džiaugėsi. Kur buvus ir Giltinė atėjo visus išgąsdindama, Daktarai- visiems sergantiems vaistus dalino, čigonės, gražuolės, žavėjo ir apgaudinėjo. Kanapinis laimėjęs kovą, traukiant virvę: - išvarė Lašininį, sudegino Morę ir visus pakvietė blynų ir košės paragauti. Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai.
Socialinių reikalų ir darbo komitetas kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2018 m. vasario 7 dieną lankėsi Macikų socialinės globos namuose. Svečiai, kartu su globos namų vadovais, darbuotojais ir gyventojais, savivaldybės bei žiniasklaidos atstovais aptarė šių globos namų veiklos aktualijas bei perėjimą nuo institucinės globos prie bendruomeninių teikiamų paslaugų.
Socialinė grupė ,,Užuovėja" mažaisiais virtuvės stebuklais vadina tas akimirkas, kuomet gaminą kažką naują, dar neragautą, o rezultatas pranoksta visus lūkesčius... Mažieji virtuvės stebuklai: maži varškės keksiukai... Kol keksiukai kepa, mes skanaujame nuostabaus kvapo žolelių arbatos. Maisto gaminimasis virtuvėlėje,- tai puikus būdas ne tik ugdyti ar palaikyti gyventojų savarankiškumo įgūdžius maisto ruošoje, bet ir skatina gyventojas kartu turiningai praleisti laiką, pasibendrauti… Asmens aktyvumas ir atvira bendruomenė yra pagrindinės sėkmingo dalyvavimo sąlygos. Svarbu tai, kad neįgalieji turėtų visas galimybes patys priimti sprendimus, gyventi kiek labiau įmanoma savarankišką gyvenimą, kuo dažniau dalyvauti svarbiuose visuomenės įvykiuose.
Duonos istorija labai ilga. Ilga ir garbinga. Tačiau šiandien gyvendami pašėlusiame ritme, nebesusimąstome, jog tai ką valgome kasdien – ne tik maistas, bet ir didžiulė vertybė, kurią turime branginti. Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė" vyko popietė apie duonos kelią iki stalo. Gyventojos sužinojo, kad duonos kelias ilgas: žemės įdirbimas, sėja, auginimas, derliaus nuėmimas, javų kūlimas ir grūdų malimas girnomis. Šiais laikais duonos gamybai neužtenka paprasto valstiečio, šiam darbui atlikti reikia traktorininko, kombainininko, patyrusio agronomo, kuris išmanytų apie augalus, ir kepėjų.
Brangink prisiminimus, nes jie suteikia gyvenimui pilnatvės…
Saugok savo viltis ir svajones, nes jos padeda gyventi…
Būk laiminga!
Sausio 26d. gyventojas A.Daržinskas pravedė I korpuso gyventojams prevencinę bei švietėjišką popietę apie alkoholio vartojimą ir jo pasekmes. Alkoholio vartojimo priežastys bei pavojai pademonstruoti mokomojoje prevencinėje video medžiagoje. Šia tema siekiama, kad gyventojai suvoktų neigiamą alkoholio vartojimo žalą, žalingų įpročių neigiamas pasekmes. Taip pat formuojami sveikos gyvensenos, pozityvios elgsenos gebėjimai bei įpročiai.