Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" darbuotojai drauge su gyventojom, kaip ir kiekvienais metais, tvarkė ir švarino globos namų teritoriją. Visos dirbome darniai, lydimos skambaus juoko ir geros nuotaikos, o padaryti darbai visus talkininkus tik džiugino.
Pavasaris atsineša su savimi gamtos grožį... Atbunda gamta, atbundame ir mes. Pavasaris įkvepia didesnį norą gyventi, mylėti, grožėtis viskuo kas aplink tave. Po žiemos parskridusių paukštelių čiulbėjimas palaima ausims. Nepakartojama galimybė patirti, pamatyti galbūt tai ko kasdien nepastebi ir kas dažniausiai atrodo elementaru ir įprasta. Su pavasariu!
Kovo 20 d. socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos sužinojo apie mūsų planetą - Žemę. Šią dieną kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys. Taigi, Žemė yra trečioji planeta nuo Saulės, kuri atsiskleidžia visa savo įvairove, perteikia slapčiausias savo paslaptis.
Daug saulės, nes tik joje žydi gėlės.
Daug džiaugsmo, nes tik jame žmogus pamiršta liūdesį.
Daug laimės, nes tik joje gimsta šypsena.
Daug meilės, nes tik meilėje žmogus suranda vienas kitą.
Tegul kiekviena Jūsų diena būna lyg saulės patekėjimas,
Kad kaskart vis suprastumėte save, kad kaskart vis tikėtumėte savimi,
Kad kaskart vis norėtumėt gyventi ir mylėti!
Kovo 16 d. gyventojai bei darbuotojai susirinko į biblioteką tradiciškai paminėti Knygnešio dieną. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Tai neatsitiktinė data. Tą dieną gimė žinomas kultūros veikėjas, knygnešys – Jurgis Bielinis, kurio gimimo data – kovo 16-oji laikoma ir Knygnešio diena. Susibūrę visi kartu prisiminėme šiek tiek istorijos. Kaip knygnešiai rizikuodami savo gyvybe spausdino, platino, nelegaliai gabeno į Lietuvą lietuvišką žodį. Buvo kovojama ne tik dėl spaudos, bet ir dėl mokyklos, vaikų mokymo skaityti lietuviškai. Bet po didelių kovų Lietuva atgavo lietuvišką spaudą. Šios kovos simboliu tapo Knygnešys. Gyventojai skaitė eiles apie nelengvą Knygnešio dalią, užrašytus knygnešių atsiminimus, vyravo puiki nuotaika ir visiems buvo įdomu.
Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės ,,Vytelė" gyventojai ir užimtumo specialistė Gitana Balčienė jau ne vienerius metus savo rankdarbiais džiugina globos namų gyventojus, darbuotojus, bet ir įvairių rajono bibliotekų lankytojus.
Kovo 15d. Usėnų bibliotekoje buvo atidaryta užimtumo grupės paroda ,,Gėlėta spalvų gama". Parodoje eksponuojami rankdarbiai atlikti įvairia technika - ažūrinio pynimo, paveikslų rėmai - audimo technika, vytelės buvo dažomos bei naudojamos pynės, skaldytos vytelės. Parodėlių lankytojai liko sužavėti rankdarbiais bei visiems linkėjo sėkmės tolimesnėje kūryboje.
Kovo 14d. Macikų socialinės globos namų užimtumo grupė „Molinukas“ atvėrė duris Žibų pradinės mokyklos ketvirtokams, lydimiems mokytojos R. Jankauskienės. Kurie atvyko ne tik pažiūrėti sukauptą gausią keraminių dirbinių kolekciją, bet ir padirbėti, dalyvaujant edukacinėje – praktinėje pamokoje, kurios tikslas – įgyti teorinių žinių ir atlikti praktines užduotis, susipažįstant su tradicine liaudies keramika. Užsiėmimų metu, mokiniai, susipažino su molio plastinėmis savybėmis, mokėsi išploti, kočioti, pjauti, raižyti jame, naudodamiesi viena seniausių virvelinės keramikos technikų, pasigamino įvairaus dydžio dubenėlius, pieštukines, vazeles bei paveikslėlius. Visą savo išmonę vaikams dalino globos namų gyventojai – Donatas ir Rasa. Tikimės, jog ši pamoka suteikė vaikams daug gražių ir džiugių akimirkų.
Pro sniego debesis pasiveržusi saulutė sušildė orą ir tūkstančiai varveklių pradėjo berti permatomus lašus žemėn. Galu gale, gamta, mažais žingsneliais, keliaudama pavasario link, kovo 7 d. sukvietė globos namų bendruomenės žmones į vieną linksmiausių ir turtingiausių švenčių – Kaziuko mugę. Šventinei nuotaikai pakelti, globos namų gerbiama direktorė Jovita Andrijauskienė, sveikindama bei džiaugdamasi tokiu gausiu žmonių būriu, kvietė aktyviai įsijungti į nuostabiai turtingos mugės šurmulį. O varduvininkams linkėjo būti sveikiems, energingiems, visada besišypsantiems ir linksmiems.
Smagu, kad kiekvienais metais, globos namų gyventojai, su dideliu nekantrumu laukia šios šventės. Mugėje skambėjusi gyva muzika ir šurmulys nepaliko nei vieno abejingo, žadino smalsumą. Visi galėjo atrasti širdžiai mielų pirkinių, pradedant papuošalais, verbomis, baigiant suvenyrais, pyrago gaminiais. Kermošiuje apsilankę turėjo progą pradėti ruoštis ir Šv.Velykoms. Reikėjo tik greičiau suktis ir prasibrovus pro smalsuolių būrį, rinktis ir pirkti, nes širdimi išpuoselėtų įvairiausių ir įdomiausių gėrybių netrūko. Mugė tikrai buvo sėkminga. Organizatoriai džiaugėsi visų patirtomis akimirkomis ir pakvietė visus susitikti kitais metais.
Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai.
Macikų socialinės globos namai, Užgavėnių rytą tapo pilni velnių, raganų ir visokių kitokių persirengėlių. Kaukių eisena aplankė visus korpusuose esančius gyventojus, užimtumo būrelius, kviesdami į Užgavėnių šventę. Susirinkę sporto aikštelėje persirengėliai ir svečiai stebėjo Kanapinio ir Lašininio rungtynes. Rolę turintys Ubagai visų išmaldos prašė, o Žydelis gražiu gyvenimu džiaugėsi. Kur buvus ir Giltinė atėjo visus išgąsdindama, Daktarai- visiems sergantiems vaistus dalino, čigonės, gražuolės, žavėjo ir apgaudinėjo. Kanapinis laimėjęs kovą, traukiant virvę: - išvarė Lašininį, sudegino Morę ir visus pakvietė blynų ir košės paragauti.
Mandagus bendravimas gali ne tik sukurti, bet ir sugriauti. Ne tik paremti, bet ir atstumti. Gali paguosti, bet gali ir įskaudinti. Tai tarsi ugnis, prie kuriuos galima sušilti, bet galima ir sudegti. Bendravimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam žmogui. Pagrindinis klausimas mandagaus bendravimo procese yra kaip jūs bendraujate tarpusavyje?
Socialinė grupė ,,Aitvaras", globos namų bibliotekoje aptarė bendravimo ypatumus. Popietės metu gyventojai, vieni kitiems, negailėjo gražių žodžių, tapo vieni kitiems artimesni.